Ամերիաբանկը` Gyumri Tech Week-ի գործընկեր ու Կիբերանվտանգության հաքաթոնի գլխավոր հովանավոր - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը` Gyumri Tech Week-ի գործընկեր ու Կիբերանվտանգության հաքաթոնի գլխավոր հովանավոր
Հուլիսի 2-ից 4-ը Գյումրիում կայացավ տարվա ամենամեծ տեխնոլոգիական միջոցառումներից մեկը` Tech Week 2022-ը։ Լինելով հայաստանյան ֆինանսատեխնոլոգիական խոշորագույն կառույց, որը շարունակաբար ներդրումներ է կատարում նորագույն տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ զարգանալով էկոհամակարգերի ուղղությամբ, Ամերիաբանկը միացել էր եռօրյա tech-տոնին՝ որպես գործընկեր ու Կիբերանվտանգության հաքաթոնի գլխավոր հովանավոր:
«Մենք շատ ուրախ ենք, որ Tech Week-ն անցկացվում է Գյումրիում, որը տեխնոլոգիական զարգացման յուրօրինակ խորհրդանիշ է դարձել: Դա չէր կարող մեզ չոգևորել ու չխթանել, որ մենք ևս մասնակից դառնանք այս տեխնոլոգիական տոնին»,- նշեց  Ամերիաբանկի անհատական ֆինանսական ծառայությունների և քարտերի վարչության ղեկավար Էլեն Դանիելյանը:
GTW եռօրյա միջոցառումների շարքում ելույթով ներկայացավ Ամերիաբանկի թվային մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Ժորժիկ Գրիգորյանը՝ բացահայտելով խնդիրների լուծման մարդակենտրոն եղանակը։ Նա նշեց, որ Ամերիաբանկը, լինելով մարդակենտրոն միջավայր, անցնելով թվային տրանսֆորմացիայի ճանապարհով ու ներդնելով թվային էկոհամակարգեր, չի մոռանում, որ ցանկացած տեխնոլոգիայի կամ նորարարության կենտրոնում միևնույն է մարդն է։
Ամերիաբանկի զարգացման և վերապատրաստման բաժնի ղեկավար Վահան Մելքումյանն էլ որպես բանախոս մասնակցեց «Տեխնոլոգիաները, աշխատանքի ներկան և աշխատաշուկան. բացերն ու հնարավորությունները: IT-ն միայն ծրագրավորողները չեն» խորագրով քննարկմանը՝ կիսվելով աշխատաշուկայի զարգացման գլոբալ տենդենցներով ու Ամերիայի մոտեցումներով։
«Ժամանակակից թվայնացման աշխարհում նոր հարթակներում նոր մարտահրավերներ են ի հայտ գալիս անվտանգության հետ կապված: Մենք, կարևորելով հաճախորդների տվյալների անվտանգությունը, ամենօրյա ռեժիմով հետևում և, էկոհամակարգեր ներդնելիս, նախապես բոլոր ռիսկերը կանխատեսում, գնահատում, կանխարգելում ենք»,- անդրադառնալով GTW շրջանակում  Ամերիաբանկի հովանավորությամբ անցկացվող կիբերանվտանգության հաքաթոնին` ասաց Ամերիաբանկի տեղեկատվական անվտանգության բաժնի ղեկավար Գնել Ասատրյանը:
Ամերիաբանկը նաև մասնակցեց Գյումրիի Դրամատիկական թատրոնի շենքում ծավալված աշխատանքի տոնավաճառին։ Երկու օր շարունակ Tech Week-ի այցելուները հնարավորություն ունեին ամերիացիներին հղելու իրենց հետաքրքրող հարցերը թափուր աշխատատեղերի մասին կամ պարզապես համեղ խնձոր ու կոնֆետ ճաշակելու, ինչպես նաև` փորձելու ուժերը շախմատում։

Со 2 по 4 июля в Гюмри состоялось одно из крупнейших технологических событий года – Tech Week 2022. Будучи крупнейшим финансово-технологическим учреждением Армении, постоянно инвестирующим в новейшие технологии и экосистемы, Америабанк присоединился к трехдневному технофесту в качестве партнера и генерального спонсора хакатона по кибербезопасности.
«Мы очень рады, что Tech Week проводится в городе Гюмри, который стал своеобразным символом технологического развития. Это не могло не вдохновить нас на участие в технофесте», – отметила Элен Даниелян, руководитель Управления индивидуальных финансовых услуг и карт Америабанка.
В рамках трехдневных мероприятий Gyumri Tech Week выступил руководитель Отдела цифрового маркетинга Америабанка Жоржик Григорян. Он представил человекоцентричный метод решения проблем и отметил, что как банк с человекоцентричной средой, проходящий цифровую трансформацию и внедряющий цифровые экосистемы, Америабанк не забывает, что в центре любой технологии или инновации находится человек.
Ваган Мелкумян, руководитель Отдела развития и обучения Америабанка, выступил в качестве спикера на тему «Технологии, работа сегодня и рынок труда, пробелы и возможности; ИТ – это не только программисты» и представил мировые тенденции развития рынка труда и подходы Америабанка.
«В современном цифровом мире с каждой новой платформой возникают новые вызовы, связанные с безопасностью. Мы уделяем особое внимание безопасности данных клиентов и с этой целью проводим ежедневный мониторинг рисков, а при внедрении новых экосистем заранее прогнозируем, оцениваем и предотвращаем все риски», – отметил Гнел Асатрян, руководитель Отдела информационной безопасности Америабанка, в своем выступлении на хакатоне по кибербезопасноти, спонсируемом Америабанком.
Америабанк также принял участие в ярмарке вакансий, которая прошла в здании Гюмрийского драматического театра. В течение двух дней посетители Tech Week имели возможность задать америйцам вопросы о вакансиях или просто отведать вкусных яблок и конфет, а также попробовать свои силы в шахматах.