You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ինչպիսի՞ն էր 2014թ.-ը ՀՀ բանկային համակարգի և, մասնավորապես, Ամերիաբանկի համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Փետրվարի 17-ին Երևան պլազայի Կոնֆերանսների սրահում տեղի ունեցավ մամուլի ասուլիս «Ինչպիսի՞ն էր 2014թ.-ը ՀՀ բանկային համակարգի և, մասնավորապես, Ամերիաբանկի համար» թեմայով:
Ասուլիսի ընթացքում բանախոսում էին Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ - Գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը, Տնօրինության անդամ, Ֆինանսական տնօրեն Գևորգ Թառումյանը և Տնօրինության անդամ, Զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
Ասուլիսի մասնակիցները ներկայացրեցին իրենց մեկնաբանությունները ՀՀ բանկային համակարգի 2014թ. գործունեության արդյունքների վերաբերյալ, այնուհետև ներկայացվեցին Ամերիաբանկի հաշվետու տարվա գործունեության արդյունքները, ձեռք բերած հաջողությունները: Ըստ ամփոփված տարեկան արդյունքների` Ամերիաբանկը Հայաստանի բանկային համակարգում զբաղեցնում է առաջատարի դիրքը ակտիվների, պարտավորությունների, վարկային ներդրումների, հաճախորդների նկատմամբ ունեցած պարտավորությունների և շահույթի մասով:

Каким был 2014 год для банковской системы РА и, в частности, для Америабанка?
17 февраля в конференц-зале «Ереван Плаза» состоялась пресс-конференция на тему «Каким был 2014 год для банковской системы РА и, в частности, для Америабанка?»
В ходе пресс-конференции выступили председатель дирекции - генеральный директор Америабанка Артак Анесян, член дирекции, финансовый директор Геворг Тарумян и член дирекции, директор по развитию Тигран Джрбашян.
Участники пресс-конференции представили свои комментарии о банковской системе РА в 2014 году. о результатах деятельности, затем были представлены итоги деятельности Америабанка за отчетный год, достигнутые успехи. По подведенным годовым результатам Америабанк занимает лидирующие позиции в банковской системе Армении по активам, обязательствам, кредитным вложениям, обязательствам перед клиентами и прибыли.