«ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին Ամերիաբանկը ներկայացել է երկու նորարարությամբ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին Ամերիաբանկը ներկայացել է երկու նորարարությամբ
Ամերիաբանկը միջազգային տեխնոլոգիական «ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին ներկայացել է երկու նորարարությամբ: Առաջին նորարարությունը Յուքոմ ընկերության հետ համատեղ նախագիծն է՝ «TV Banking»-ը:
Ինչպես այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Ամերիաբանկի տեխնոլոգիաների և գործառնությունների գծով տնօրեն Բուրաստան Մովսիսյանը, Յուքոմ ընկերության հետ համատեղ ներդրված «TV banking» նախագծի շնորհիվ բանկի հաճախորդներին, ովքեր միաժամանակ հանդիսանում են նաև Յուքոմի բաժանորդներ, հնարավորություն է ընձեռվում անմիջապես իրենց հեռուստացույցի միջոցով կոմունալ վճարումներ կատարել:
«Մենյու մուտք գործելով` հնարավոր կլինի կատարել «Յուքոմ» ընկերության ծառայությունների, ինչպես նաև այլ կոմունալ վճարումներ: Նույնիսկ հնարավոր է խմբային վճարման հանձնարարական ձևակերպել և մեկ վճարումով բոլոր կումունալ վճարումները կատարել»,- ասաց Բ. Մովսիսյանը:
Նշենք, որ ծառայության կոմերցիոն մեկնարկը դեռ չի տրվել, այսօր ներկայացվում է նախագծի թեստային տարբերակը, իսկ մինչ նոյեմբերի 1-ն արդեն այն հասանելի կլինի Ամերիաբանկի բոլոր հաճախորդներին:
Քարտով օնլայն փոխանցումների նոր համակարգ
Բուրաստան Մովսիսյանը ներկայացնելով Ամերիաբանկի երկրորդ նորարարությունը՝ նշեց, որ այն վերաբերում է քարտով օնլայն փոխանցումներին:
«Այս նոր համակարգը մրցակցելու է «Յունիստիմ», «Մանիգրամ» հայտնի համակարգերի հետ: Ամերիաբանկի կայք մուտք գործելով` ցանկացած երկրի բանկի հաճախորդ հնարավորություն կստանա փոխանցում կատարել մեր բանկի ցանկացած հաճախորդի հաշվին: Այսինքն՝ ձեր տանը նստած, մուտք գործելով Ամերիա բանկի կայք, հեշտութամբ կարող եք փոխանցում կատարել»,- ասաց նա:
Բ.Մովսիսյանը հայտնեց, որ փոխանցումը տեղի է ունենում մի քանի վայրկյանների ընթացքում:
«Կարծում ենք, որ մեր սփյուռքահայության շրջանում մեծ հետաքրքրություն կառաջացնի այս ծառայությունը: Ստացողը պետք է Ամերիայի հաճախորդ լինի, ունենա քարտային հաշիվ կամ բացված հաշվեհամար, իսկ փոխանցողը կարող է լինել այլ բանկի հաճախորդ»,- ընդգծեց նա:
Քարտից քարտ և քարտից բանկային հաշիվ օնլայն փոխանցումներ հնարավոր է իրականացնել Ամերիաբանկի կայքի միջոցով ցանկացած բանկի MasterCard, Visa կամ ArCa վճարային քարտերից Ամերիաբանկի քարտային և բանկային հաշիվներին: Համակարգի յուրահատկությունն ու հարմարավետությունը կայանում է նրանում, որ փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է ունենալ ինտերնետ հասանելիություն և միայն մուտքագրել շահառուի հաշվի/քարտի համարը , ընդ որում, վիրտուալ քարտի գրանցման անհրաժեշտություն այլևս չկա: Գումարը ստացողի հաշվին ակտիվանում է անմիջապես:
Համակարգն ապահովված է անվտանգ միացումների (SSL) տեխնոլոգիայով, բացի այդ ինտերնետ միջավայրում վճարային քարտերով փոխանցումների անվտանգությունն ապահովվում է Master Card Secure Code և VISA Verified by Visa (VbV) տեխնոլոգիաներով:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Америабанк представил две новинки на выставке «DigiTech-2015» - Новости | Америабанк
Две новинки Америабанк представил на международной технологической выставке «DigiTech-2015». Первая новинка – совместный с компанией Юком проект «ТВ-банкинг».
Как сообщил сегодня журналистам директор по технологиям и операциям Америабанка Бурастан Мовсисян, благодаря проекту «Телебанкинг», реализуемому совместно с компанией Юком, клиенты банка, которые также являются абонентами Юком, получают возможность осуществлять коммунальные платежи напрямую через свои телевизоры.
«Войдя в меню, можно будет оплатить услуги компании Юком, а также другие коммунальные платежи. Можно даже сформировать групповое платежное поручение и сделать все коммунальные платежи одним платежом", - сказал Б. Мовсисян.
Следует отметить, что коммерческий запуск сервиса пока не дан, сегодня презентуется тестовая версия проекта, и до 1 ноября она будет доступна всем клиентам Америабанка.
Новая система онлайн-переводов карт
Представляя второе нововведение Америабанка, Бурастан Мовсисян отметил, что оно касается карточных онлайн-переводов.
«Эта новая система составит конкуренцию известным системам Unistim и Moneygram. Зайдя на сайт Америабанка, клиент банка любой страны будет иметь возможность сделать перевод на счет любого клиента нашего банка. Другими словами, вы можете легко сделать перевод, не выходя из дома, зайдя на сайт Америа Банка", - сказал он.
Б. Мовсисян сообщил, что передача происходит в течение нескольких секунд.
«Мы верим, что эта услуга вызовет большой интерес у армян нашей Диаспоры. Получатель должен быть клиентом «Америи», иметь карточный счет или открытый номер счета, а отправитель может быть клиентом другого банка», — подчеркнул он.
Онлайн-переводы с карты на карту и с карты на банковский счет можно осуществить через сайт Америабанка с платежных карт MasterCard, Visa или ArCa любого банка на карту и банковские счета Америабанка. Уникальность и удобство системы заключается в том, что для совершения перевода необходимо иметь доступ в интернет и ввести только номер счета/карты получателя, а регистрировать виртуальную карту больше не нужно. Деньги сразу же активируются на счету получателя.