«ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին Ամերիաբանկը ներկայացել է երկու նորարարությամբ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին Ամերիաբանկը ներկայացել է երկու նորարարությամբ
Ամերիաբանկը միջազգային տեխնոլոգիական «ԴիջիԹեք-2015» ցուցահանդեսին ներկայացել է երկու նորարարությամբ: Առաջին նորարարությունը Յուքոմ ընկերության հետ համատեղ նախագիծն է՝ «TV Banking»-ը:
Ինչպես այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Ամերիաբանկի տեխնոլոգիաների և գործառնությունների գծով տնօրեն Բուրաստան Մովսիսյանը, Յուքոմ ընկերության հետ համատեղ ներդրված «TV banking» նախագծի շնորհիվ բանկի հաճախորդներին, ովքեր միաժամանակ հանդիսանում են նաև Յուքոմի բաժանորդներ, հնարավորություն է ընձեռվում անմիջապես իրենց հեռուստացույցի միջոցով կոմունալ վճարումներ կատարել:
«Մենյու մուտք գործելով` հնարավոր կլինի կատարել «Յուքոմ» ընկերության ծառայությունների, ինչպես նաև այլ կոմունալ վճարումներ: Նույնիսկ հնարավոր է խմբային վճարման հանձնարարական ձևակերպել և մեկ վճարումով բոլոր կումունալ վճարումները կատարել»,- ասաց Բ. Մովսիսյանը:
Նշենք, որ ծառայության կոմերցիոն մեկնարկը դեռ չի տրվել, այսօր ներկայացվում է նախագծի թեստային տարբերակը, իսկ մինչ նոյեմբերի 1-ն արդեն այն հասանելի կլինի Ամերիաբանկի բոլոր հաճախորդներին:
Քարտով օնլայն փոխանցումների նոր համակարգ
Բուրաստան Մովսիսյանը ներկայացնելով Ամերիաբանկի երկրորդ նորարարությունը՝ նշեց, որ այն վերաբերում է քարտով օնլայն փոխանցումներին:
«Այս նոր համակարգը մրցակցելու է «Յունիստիմ», «Մանիգրամ» հայտնի համակարգերի հետ: Ամերիաբանկի կայք մուտք գործելով` ցանկացած երկրի բանկի հաճախորդ հնարավորություն կստանա փոխանցում կատարել մեր բանկի ցանկացած հաճախորդի հաշվին: Այսինքն՝ ձեր տանը նստած, մուտք գործելով Ամերիա բանկի կայք, հեշտութամբ կարող եք փոխանցում կատարել»,- ասաց նա:
Բ.Մովսիսյանը հայտնեց, որ փոխանցումը տեղի է ունենում մի քանի վայրկյանների ընթացքում:
«Կարծում ենք, որ մեր սփյուռքահայության շրջանում մեծ հետաքրքրություն կառաջացնի այս ծառայությունը: Ստացողը պետք է Ամերիայի հաճախորդ լինի, ունենա քարտային հաշիվ կամ բացված հաշվեհամար, իսկ փոխանցողը կարող է լինել այլ բանկի հաճախորդ»,- ընդգծեց նա:
Քարտից քարտ և քարտից բանկային հաշիվ օնլայն փոխանցումներ հնարավոր է իրականացնել Ամերիաբանկի կայքի միջոցով ցանկացած բանկի MasterCard, Visa կամ ArCa վճարային քարտերից Ամերիաբանկի քարտային և բանկային հաշիվներին: Համակարգի յուրահատկությունն ու հարմարավետությունը կայանում է նրանում, որ փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է ունենալ ինտերնետ հասանելիություն և միայն մուտքագրել շահառուի հաշվի/քարտի համարը , ընդ որում, վիրտուալ քարտի գրանցման անհրաժեշտություն այլևս չկա: Գումարը ստացողի հաշվին ակտիվանում է անմիջապես:
Համակարգն ապահովված է անվտանգ միացումների (SSL) տեխնոլոգիայով, բացի այդ ինտերնետ միջավայրում վճարային քարտերով փոխանցումների անվտանգությունն ապահովվում է Master Card Secure Code և VISA Verified by Visa (VbV) տեխնոլոգիաներով:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank presented two innovations at the "DigiTech-2015" exhibition - News | Ameriabank
02 Oct, 2015 | Press release, All | Return|
As Burastan Movsisyan, Ameriabank's director of technology and operations, told reporters today, thanks to the "TV banking" project jointly implemented with Yucom company, the bank's customers, who are also Yucom subscribers, are given the opportunity to make utility payments directly through their televisions.
"By entering the menu, it will be possible to pay for the services of the Yucom company, as well as other utility payments. It is even possible to formulate a group payment order and make all utility payments with one payment," said B. Movsisyan.
It should be noted that the commercial start of the service has not yet been given, the test version of the project is being presented today, and it will be available to all Ameriabank customers by November 1.
A new system of online card transfers
Presenting the second innovation of Ameriabank, Burastan Movsisyan noted that it refers to online card transfers.
"This new system will compete with the well-known Unistim and Moneygram systems. By accessing Ameriabank's website, a bank client of any country will have the opportunity to make a transfer to the account of any client of our bank. In other words, you can easily make a transfer sitting at your home, accessing the Ameria Bank website," he said.
B. Movsisyan said that the transfer takes place within a few seconds.
"We believe that this service will arouse great interest among our Diaspora Armenians. The recipient must be a client of Ameria, have a card account or an opened account number, and the transferor can be a client of another bank," he emphasized.
Card-to-card and card-to-bank account online transfers can be made through Ameriabank's website from MasterCard, Visa or ArCa payment cards of any bank to Ameriabank's card and bank accounts. The uniqueness and convenience of the system lies in the fact that in order to make a transfer, it is necessary to have Internet access and only enter the beneficiary's account/card number, and there is no need to register a virtual card anymore. The money is activated in the recipient's account immediately.