2015թ. «Տարվա լավագույն բանկն» Ամերիաբանկն է
Դեկտեմբերի 2-ին Լոնդոնում կայացավ «Financial Times» հեղինակավոր կազմակերպության «The Banker» ամսագրի մրցանակաբաշխությունը, որի ընթացքում Հայաստանի 2015թ. «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչվեց Ամերիաբանկը:
«The Banker»-ի մրցանակաբաշխությունն աշխարհում հանդիսանում է բանկային գործունեության զարգացման ամենաբարձր գնահատականը, և այն անցկացվում է արդեն 16-րդ տարին անընդմեջ:
Ինչպես նշում են մրցույթի կազմակերպիչները, «Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսն Ամերիաբանկին շնորհվել է մի շարք չափանիշներով, դրանց թվում նաև բանկի կողմից առաջարկվող նորարարական «խելացի» լուծումներն են, որոնք էականորեն խնայում են հաճախորդի ժամանակը: Կարևորվել է նաև այն հանգամանքը, որ Ամերիաբանկը սերտորեն համագործակցում է այնպիսի միջազգային խոշոր կառույցների հետ, ինչպիսիք են Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկը, Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերությունը` վերջինիս հետ կնքելով փոխարկելի ստորադաս փոխառության պայմանագիր, որը ՀՀ բանկային համակարգի պատմության մեջ առաջին անգամ էր իրականացվում:
Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշում է. «Ամերիաբանկն ամրապնդել է իր առաջատարի դիրքերը մի շարք առանցքային ֆինանսական ցուցանիշներով: Մեր հաջողության հիմնական բանալին Բանկի` հաճախորդին միտված քաղաքականությունն է. մատուցվող ծառայությունների որակ, արհեստավարժ անձնակազմ, շարունակական ինովացիաներ, բալանսավորված ռիսկերի կառավարում: Այս հատկանիշներով է, որ մենք վաստակել ենք մեր հաճախորդների վստահությունը: Առանձնահատուկ ուշադրության է արժանի նաև CR2 ընկերության հետ կնքած հեռահար բազմաֆունկցիոնալ բանկային ծառայությունների նոր համակարգի ներդրման պայմանագիրը: Ինչը նշանակում է, որ 2016թ.-ին հեռահար բանկային ծառայություններից օգտվելու համար լիովին նոր հնարավորություններ կստեղծվեն, դա էլ իր հերթին կնպաստի առհասարակ հեռահար բանկային սպասարկման մշակույթի զարգացմանը Հայաստանում»:
Մրցանակաբաշխության ժամանակ Ամերիաբանկին շնորհվեց հավաստագիր և մրցանակ` Բրենդեն Բրեքենի արձանիկի տեսքով, որը եղել է “The Banker” ամսագրի հիմնադիրն ու խմբագիրը, իսկ 1945-1958թթ.` “Financial Times”-ի նախագահը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot 2015 "The best bank of the year" is Ameriabank - News | Ameriabank
2015 "The best bank of the year" is Ameriabank
03 Dec, 2015 | Press release, All | Return|
"The Banker" awards are the highest assessment of the development of banking in the world, and it has been held for the 16th year in a row.
According to the organizers of the competition, the title "Best Bank of the Year" was awarded to Ameriabank based on a number of criteria, including the innovative "smart" solutions offered by the bank, which significantly save the client's time. The fact that Ameriabank closely cooperates with such large international structures as the European Bank for Reconstruction and Development, the Netherlands Development Finance Company was also highlighted, signing a convertible subordinated loan agreement with the latter, which was implemented for the first time in the history of the RA banking system.
General Director of Ameriabank Artak Hanesyan notes. "Ameriabank has strengthened its leading positions in a number of key financial indicators. The main key to our success is the Bank's customer-oriented policy. quality of services provided, professional staff, continuous innovation, balanced risk management. It is with these qualities that we have earned the trust of our customers. The contract for the introduction of a new remote multi-functional banking services system signed with the CR2 company also deserves special attention. Which means that in 2016, completely new opportunities will be created to use remote banking services, which in turn will contribute to the development of the culture of remote banking services in Armenia in general."
During the award ceremony, Ameriabank was awarded a certificate and an award in the form of a statuette of Brenden Bracken, who was the founder and editor of "The Banker" magazine, and the president of "Financial Times" from 1945-1958.