You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ռոբոտների կորպորացիան և Ամերիաբանկը ներկայացնում են աշխարհի լավագույն ռոբոտներին Երևանում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ռոբոտների կորպորացիան և Ամերիաբանկը ներկայացնում են աշխարհի լավագույն ռոբոտներին Երևանում
Առաջին անգամ տարածաշրջանում տեղի կունենա յուրահատուկ ցուցահանդես` աշխարհի ամենահայտնի ռոբոտների մասնակցությամբ: «Ռոբոտների շքերթ» (Бал роботов) անվանումը կրող նախագիծը Երևանում ներկայացնում է «Ռոբոտների կորպորացիա» ռուսական ընկերությունը` Ամերիաբանկի անմիջական նախաձեռնությամբ:
«Ռոբոտների շքերթ»-ն առաջին անգամ տեղի է ունեցել Մոսկվայում, 2014թ. և դարձել ամենահաջողված ցուցահանդեսային նախագիծը Ռուսաստանի ողջ պատմության մեջ: Այնուհետև ցուցահանդեսը հյուրընկալվել է Սոչիում, Կրասնոդարում, Սանկտ-Պետերբուրգում, Մինսկում և Եկատերինբուրգում` ունենալով գլխապտույտ հաջողություն:
Եվ ահա առաջին անգամ այս հրաշալի ցուցահանդեսը կհյուրընկալվի Երևանում, ս.թ. դեկտեմբերի 9-ից մինչև 2016թ. հունվարի 10-ը (հանգստյան օրեր` 2015թ. դեկտեմբերի 31 և 2016թ. հունվարի 1): Ցուցահանդեսը անցկացվելու է «Երևան Մոլ» առևտրի և զվարճանքի կենտրոնում: Երեխաների համար նախատեսված են հատուկ սակագներով տոմսեր՝ 2200դր. աշխատանքային օրերին և 3300դր. ոչ աշխատանքային օրերին, իսկ մեծահասակների տոմսերը համապատասխանաբար կլինեն 2900դր. և 3900դր.: Կլինի նաև հատուկ սակագնային փաթեթ դպրոցական կոլեկտիվ այցերի համար:
Երևանում կազմակերպվող ցուցահանդեսը հնարավորություն կընձեռի ծանոթանալ ճարտարագիտական մտքի նորույթներին աշխարհի ամենատարբեր ծայրերից բերված ռոբոտների միջոցով: Կներկայացվեն ռոբոտներ, որոնք լիովին արտացոլում են ռոբոտատեխնիկայի զարգացման վերջին միտումները, արհեստական ինտելեկտը և ռոբոտների ուսուցման համակարգերը: Նախագծի կարևորագույն խնդիրներից է ուսուցումը, ուստի և դրան հատուկ ուշադրություն է դարձվում նախագծի բոլոր մակարդակներում` մասնակից ռոբոտների ընտրության, ուղեկցվող միջոցառումների, էքսկուրսիաների և այլ հարցերում: Այցելուները հնարավորություն կունենան անձամբ ծանոթանալ յուրաքանչյուր ռոբոտի հետ, նրանց հետ շփվել, խաղալ, զվարճանալ, լուսանկարվել:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն տարբեր երկրների ավելի քան 20 ինտերակտիվ ռոբոտ և հայկական ռոբոտատեխնիկայի լավագույն նմուշները:
Ցուցահանդեսի ծրագիրը ներառում է պարող ռոբոտների շոու, կվադրո-կոպտերների գոտի, ռոբոտների լաբորատորիա, Lego ուղեղների գրոհ/ռոբոտների կառուցում, ռոբոտների ծրագրավորում, ռոբոշուկա:
Ռոբոտների շարքում է անգլիական մարդանման Տեսպիան հանրահայտ ռոբոտը, որն աշխարհում ամենաժամանակակից և էմոցիոնալ ռոբոտներից մեկն է: Ռոբոտը կարողանում է ոչ միայն շփվել մարդկանց հետ, ընդօրինակել շարժումները, երգել, պարել, ծիծաղել, լաց լինել, անգամ կարդալ Շեքսպիր, որի շնորհիվ շատ անգամ մասնակցել է ժամանակակից թատերական ներկայացումներին: Նա նույնիսկ 2014թ. CelBit ցուցահանդեսի հանդիսավոր արարողության բացմանը հանդես է եկել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի և Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեվիդ Կամերոնի հետ:
Երևանում կհյուրընկալվեն նաև Պարո ճապոնական ռոբոտը, որը թույլ է տալիս հիվանդանոցներում և ծերանոցներում կենդանիների օգնությամբ կիրառել թերապիայի առավելությունները` ի օգուտ մարդկանց, ամերիկյան Բակսթեր ռոբոտը, որը կարողանում է կատարել պարզ արդյունաբերական առաջադրանքներ, ուկրաինական մատուցող ռոբոտ Յոշան, Հարավային Կորեայից Ռոբոֆուտբոլը և մի շարք այլ հետաքրիր ու տարբեր ֆունկցիոնալ հնարավորություններով ռոբոտներ:
Կարևորելով ցուցահանդեսի դերը հայաստանյան հանրության կյանքում` ցուցահանդեսի կազմակերպման համար Ամերիաբանկը ներգրավել է իր մի շարք գործընկերներին:
«Ռոբոտների շքերթ» ցուցահանդեսի կազմակերպման գլխավոր գործընկերներն են «Երևան Մոլ» համալիրը և «Երևան Փրոդաքշն» ընկերությունը: «ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԱՓԲԸ-ն հանդես է գալիս ռոբոտների ապահովագրությամբ, «Պանարմենիան Մեդիա Գրուպ» ՓԲԸ-ն` ինֆորմացիոն աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպման գործընկերներն են` «Արայ» կենցաղային տեխնիկայի խանութների ցանցը, «Տեխնոլայֆ» ՍՊԸ-ն, «Ռուսսկոյե ռադիո» և «Ռադիո Վան» ռադիոալիքները, «Մատիտ», «Creato», «The Twenty Two» դիզայներական ընկերությունները, Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիական կենտրոնը, «GАT» ընկերությունը, UITE-ն, «Այբ» դպրոցը, «UNITY Production», «GAT Cutting» ընկերությունները, ImYerevan.com ինտերնետային և cult.am մշակութային պորտալները, «Ասողիկ» հրատարակչությունը:
Ամերիաբանկը շնորհակալություն է հայտնում իր բոլոր գործընկերներին ցուցահանդեսի կազմակերպմանն աջակցելու համար:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Robots Corporation and Ameriabank present the world's best robots in Yerevan - News | Ameriabank
Robots Corporation and Ameriabank present the world's best robots in Yerevan
04 Dec, 2015 | Press release, All | Return|
The "Parade of Robots" took place for the first time in Moscow in 2014. and became the most successful exhibition project in the entire history of Russia. The exhibition was then hosted in Sochi, Krasnodar, St. Petersburg, Minsk and Yekaterinburg with resounding success.
And for the first time, this wonderful exhibition will be hosted in Yerevan, this year. from December 9 to December 2016 January 10 (weekends: December 31, 2015 and January 1, 2016). The exhibition will be held in "Yerevan Mall" trade and entertainment center. There are tickets for children with special rates: 2200 AMD. on working days and 3300 AMD. on non-working days, and the tickets for adults will be 2900 AMD respectively. and 3900 AMD. There will also be a special rate package for school group visits.
The exhibition organized in Yerevan will provide an opportunity to get acquainted with the innovations of engineering thought through robots brought from different parts of the world. Robots that fully reflect the latest trends in the development of robotics, artificial intelligence and robot learning systems will be presented. Training is one of the most important tasks of the project, therefore special attention is paid to it at all levels of the project: selection of participating robots, guided activities, excursions and other issues. Visitors will have the opportunity to get to know each robot personally, communicate with them, play, have fun, take photos.
More than 20 interactive robots from different countries and the best samples of Armenian robotics will be presented at the exhibition.
The exhibition program includes a dancing robot show, quadcopter zone, robot lab, Lego brainstorming/robot building, robot programming, robomarket.
Among the robots is the famous English humanoid robot Thespian, which is one of the most modern and emotional robots in the world. The robot can not only communicate with people, imitate movements, sing, dance, laugh, cry, even read Shakespeare, thanks to which it has participated in modern theater performances many times. He even in 2014 CelBit performed at the opening ceremony of the exhibition together with German Chancellor Angela Merkel and British Prime Minister David Cameron.
Yerevan will also host the Japanese robot Paro, which allows the benefits of animal-assisted therapy in hospitals and nursing homes to benefit people, the American robot Baxter, which can perform simple industrial tasks, the Ukrainian waiter robot Yosha, Robofootball from South Korea, and a number of other interesting and robots with different functional capabilities.
Emphasizing the role of the exhibition in the life of the Armenian public, Ameriabank involved a number of its partners in organizing the exhibition.
"Yerevan Mall" complex and "Yerevan Production" company are the main partners in organizing the "Robot Parade" exhibition. "INGO ARMENIA" JSC provides robot insurance, "Panarmenia Media Group" CJSC provides information support.
The partners of the exhibition are "Aray" chain of household appliances stores, "Technolife" LLC, "Russkoye Radio" and "Radio Van" radio channels, "Matit", "Creato", "The Twenty Two" design companies, Tumo creative technology center, "GАT" company, UITE, "Ayb" school, "UNITY Production", "GAT Cutting" companies, ImYerevan.com and cult.am cultural portals, "Asoghik" publishing house.