Fitch-ն Ամերիաբանկի 15 մլն ԱՄՆ դոլարի չապահովված պարտատոմսերին շնորհել է «B+» վարկանիշ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Fitch-ն Ամերիաբանկի 15 մլն ԱՄՆ դոլարի չապահովված պարտատոմսերին շնորհել է «B+» վարկանիշ
Fitch միջազգային վարկանշային գործակալությունն Ամերիաբանկի 15 մլն ԱՄՆ դոլարի չապահովված պարտատոմսերին շնորհել է երկարաժամկետ «B+» և ակտիվների վերադարձելիության «RR4» վարկանիշներ:
Պարտատոմսերի մարման ժամկետը 2018թ. հուլիս ամիսն է. արժեկտրոնային տոկոսադրույքը սահմանված է տարեկան 6,75 %:
Ամերիաբանկի պարտատոմսերի վարկանիշը հավասարեցված է թողարկողի` Ամերիաբանկի երկարաժամկետ վարկանիշին, քանի որ այն ուղղակի, չապահովված և ոչ պայմանական պարտավորություն է: Իսկ Բանկի ակտիվների վերադարձելիության «RR4» վարկանիշն արտացոլում է միջնաժամկետ հեռանկարում վճարունակության որակը:
Վարկանիշները շնորհելիս հաշվի են առնվել նաև Բանկի ընդունելի ֆինանսական ցուցանիշները, չնայած գործառնական միջավայրի զսպված ճնշմանը, հնարավոր վնասների ծածկման մեծ կարողությունը, իրացվելիության բավարար մակարդակի առկայությունը և ներքին շուկայում Բանկի ամուր դիրքերը:
Գործակալությունը նշում է, որ Բանկի վարկունակությունը մեծապես կախված է երկրի տնտեսական ցուցանիշներից և ազգային արժույթի կայունությունից: Հետևաբար, երկրում տնտեսական իրավիճակի փոփոխության հետևանքով Fitch-ի կողմից շնորհված վարկանիշները կարող են փոփոխվել: Իսկ երկրի տնտեսական հեռանկարի բարելավումը կնպաստի Բանկի վարկանիշային որակի բարձրացմանը:

Fitch присвоило необеспеченным облигациям Америабанка на сумму 15 млн долларов США рейтинг "B+" - Новости | Америабанк
Fitch присвоило необеспеченным облигациям Америабанка на сумму 15 млн долларов США рейтинг "B+"
25 июл, 2016 | Объявления, Все | Return|
Международное рейтинговое агентство Fitch присвоило необеспеченным облигациям Америабанка на сумму 15 миллионов долларов США долгосрочный рейтинг «B+» и рейтинг возврата активов «RR4».
Срок погашения облигаций – 2018 год. это июль месяц. ставка купона установлена ​​в размере 6,75% годовых.
Рейтинг облигаций Америабанка соответствует долгосрочному рейтингу эмитента, Америабанка, поскольку это прямое, необеспеченное и неусловное обязательство. А рейтинг возвратности активов Банка «RR4» отражает качество платежеспособности в среднесрочной перспективе.
При присвоении рейтингов учитывались также приемлемые финансовые показатели Банка, несмотря на сдержанное давление операционной среды, высокая способность к покрытию возможных убытков, наличие достаточного уровня ликвидности и сильные позиции Банка на внутреннем рынке. .
Агентство отмечает, что кредитоспособность банка во многом зависит от экономических показателей страны и стабильности национальной валюты. Поэтому в результате изменения экономической ситуации в стране рейтинги, присуждаемые Fitch, могут измениться. А улучшение экономической перспективы страны будет способствовать повышению рейтингового качества банка.