«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն հրավիրում է համապատասխան կազմակերպություններին՝ ներկայացնելու իրենց հետաքրքրվածությունն «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ք. Երևան, Վ. Սարգսյան 2 հասցեում կառուցվող նոր գրասենյակում տվյալների մշակման կենտրոնի (data center) նախագծման և կառուցման մրցույթի առնչությամբ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ-ում և ՀՀ տարածքից դուրս գրանցված կազմակերպությունները, որոնք կանցնեն նախաորակավորում և համապատասխանում են ստորև նշված պահանջներին՝
1. Իրականացրել են TIER 3 կամ TIER 4 տվյալների մշակման կենտրոնների (data center) նախագծման և ամբողջական կառուցման մեկից ավելի հաջողված նախագծեր և կարող են ներկայացնել հավաստող փաստաթղթեր
2. Վերջին 3 տարիների ընթացքում ունեցել են առնվազն 500 մլն դրամի շրջանառություն, ինչի մասին պետք է ներկայացնեն համապատասխան տեղեկանքներ
3. Պայմանագրային փուլում կներկայացնեն նախագծի արժեքի առնվազն 30%-ի չափով բանկային երաշխիք
4. Ունեն համապատասխան որակավորում ստացած փորձառու աշխատակազմ: Մրցույթի ընթացքում պահանջվելու են նախագծում ներգրավված աշխատակազմի քանակի վերաբերյալ տեղեկություններ, որակավորման հավաստագրեր և CV-ներ
5. Կներկայացնեն հաճախորդների կողմից տրված երաշխավորական նամակներ
Մրցույթի մասնակիցները պետք է ներկայացնեն իրենց կողմից մշակված նախագիծը և նախահաշիվը: Մրցույթում հաղթող ճանաչված մասնակցի ներկայացրած նախագիծը համաձայնեցվելու և հաստատվելու է Բանկի կողմից:
Տվյալների մշակման կենտրոնի (data center) ենթակառուցվածքի նախագծի վերաբերյալ տեխնիկական առաջադրանքը կտրամադրվի մրցույթի նախաորակավորված մասնակիցներին` վերջիններիս հետ գաղտնիության մասին պայմանագրի կնքումից հետո:
Մրցույթի առարկայի մանրամասն տեղեկատվություն
Մասնակցելու վերաբերյալ հետաքրքրվածության մասին տեղեկատվությունն անհրաժեշտ է ուղարկել մինչև 23.12.2016թ. մինչև ժ: 17:00 tenders@www.ameriabank.am հասցեով:
Հարցերի դեպքում մասնակիցները կարող են գրավոր դիմել «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ գնումների բաժին tenders@www.ameriabank.am էլեկտրոնային հասցեով:

ПРИГЛАШЕНИЕ НА КОНКУРС - Новости | Америабанк
ЗАО "АМЕРИАБАНК" приглашает соответствующие организации проявить интерес к ЗАО "Америабанк" c. Ереван, В. По поводу тендера на проектирование и строительство дата-центра в строящемся новом офисе по адресу Саркисяна 2.
В конкурсе могут участвовать организации, зарегистрированные в Республике Армения и за пределами территории Республики Армения, которые проходят предварительный отбор и отвечают следующим требованиям:
1. Реализовали не один успешный проект проектирования и полного строительства ЦОД TIER 3 или TIER 4 и могут представить сертификационные документы
2. За последние 3 года у них был оборот не менее 500 млн драмов, о чем они должны предоставить соответствующую информацию.
3. На договорной стадии будет представлена ​​банковская гарантия в размере не менее 30% от стоимости проекта.
4. Иметь опытный персонал с соответствующей квалификацией. В ходе тендера будет запрошена информация о количестве персонала, задействованного в проекте, квалификационные сертификаты и резюме.
5. Предоставим гарантийные письма, выданные клиентами
Претенденты должны представить свой собственный проект и смету. Проект, представленный участником-победителем, будет согласован и одобрен Банком.
Техническое задание по проекту инфраструктуры ЦОД будет предоставлено участникам тендера, прошедшим предварительный отбор, после подписания с ними соглашения о конфиденциальности.
Подробная информация по теме конкурса
Информация о заинтересованности в участии должна быть отправлена ​​до 23.12.2016. до ч. 17:00 по адресу tenders@www.ameriabank.am.
В случае возникновения вопросов участники могут обратиться в письменной форме в отдел закупок ЗАО «Америабанк» по адресу электронной почты tenders@www.ameriabank.am.