Ամերիաբանկը կրկին «Տարվա լավագույն բանկ»-ն է - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը «Financial Times» հեղինակավոր կազմակերպության «The Banker» ամսագրի կողմից արժանացել է Հայաստանի 2016թ. «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին:
Ամերիաբանկը «The Banker» ամսագրի կողմից Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» է հռչակվում արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ, իսկ ընդհանուր առմամբ` իր գործունեության ընթացքում 4-րդ անգամ (նախորդ մրցանակները`2010թ., 2013թ., 2015թ.): Նշենք, որ 2016թ. Ամերիաբանկը Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» է ճանաչվել նաև «Global Finance» և «Euromoney» հեղինակավոր ամսագրերի կողմից:
Լոնդոնում կայացած մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողության ժամանակ մրցույթի կազմակերպիչները նշեցին, որ բանկը հաղթող է ճանաչվել` հաշվի առնելով մի շարք կարևոր ցուցանիշներ. ֆինանսական ցուցանիշներն, իհարկե, էական դեր ունեն, սակայն դիտարկվում են նաև տնտեսական և մրցակցային գործոնների առկայության պարագայում բանկի արդյուավետ գործունեությունը և ռազմավարական մոտեցումները: Ամերիաբանկը տարվա լավագույն բանկ համարելու հիմք է հանդիսացել նաև բանկի հաճախորդամետ քաղաքականությունը, բալանսավորված ռիսկերի կառավարումը, հեռահար բանկային ծառայությունները և դրանց որակական մակարդակը, ինչպես նաև CR2 ընկերության հետ հեռահար բազմաֆունկցիոնալ բանկային ծառայությունների նոր BankWorld համակարգի (omnichannel banking platform) ներդրման իրականացման գործընթացը:
2016թ. «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին են արժանացել նաև այնպիսի բանկեր, ինչպիսիք են ING, Raiffeisen International, DBS և այլ հեղինակավոր ֆինանսական կառույցներ:
«The Banker»-ի մրցանակաբաշխությունն աշխարհում հանդիսանում է բանկային գործունեության գնահատման ամենաբարձր չափանիշը, այն անցկացվում է արդեն 17-րդ տարին անընդմեջ: Այս տարի մրցանակաբաշխությանը մասնակցել են 149 երկրի առաջատար բանկեր:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

Ameriabank is again the "Best Bank of the Year". - News | Ameriabank
Ameriabank has been named Armenia's "Best Bank of the Year" by "The Banker" magazine for the 2nd year in a row, and for the 4th time in its history (previous awards: 2010, 2013, 2015). Note that in 2016 Ameriabank was also recognized as the "Best Bank of the Year" by the prestigious magazines "Global Finance" and "Euromoney".
During the awards ceremony held in London, the organizers of the competition noted that the bank was recognized as the winner, taking into account a number of important indicators. financial indicators, of course, have a significant role, but in the presence of economic and competitive factors, the efficient operation of the bank and strategic approaches are also considered. The basis for considering Ameriabank as the best bank of the year was also the bank's customer-friendly policy, balanced risk management, remote banking services and their quality level, as well as the process of implementation of the new BankWorld system (omnichannel banking platform) for remote multi-functional banking services with the CR2 company.
2016 Banks such as ING, Raiffeisen International, DBS and other prestigious financial institutions were also awarded the "Best Bank of the Year" award.
"The Banker" awards ceremony is the highest standard of evaluation of banking activity in the world, it has been held for the 17th year in a row. This year, leading banks of 149 countries participated in the award ceremony.