Ամերիաբանկն առցանց համաշխարհային մրցույթում դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ
Ամերիաբանկի թիմը բանկերի միջև անցկացվող ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման առցանց համաշխարհային 8-րդ մրցույթում /virtual Banking/ դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ, որը տեղի կունենա ս/թ նոյեմբերի 23-ին Հաագայում: Բացի Ամերիաբանկից, եզրափակիչ փուլ դուրս է եկել ևս 3 ընկերություն՝ Bancop SA (Պարագվայ), Supervielle (Արգենտինա) և Ficohsa (Հոնդուրաս):
Մրցույթին մասնակցել է 30 բանկ Աֆրիկա, Ասիա, Լատինական Ամերիկա, Եվրոպա/Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջաններից:
Մրցույթը վերաբերում է բանկերում ակտիվների և պարտավորությունների, ինչպես նաև ռիսկերի արդյունավետ կառավարման խնդիրներին: Այն նպատակ ունի նպաստել ֆինանսաբանկային ոլորտի գիտելիքների զարգացմանն ու պրոֆեսիոնալ մակարդակի բարձրացմանը, այլընտրանքային և նորարարական գիտելիքների փոխանցմանը, միջազգային փորձի փոխանակմանը, բանկերում ռիսկերի կառավարման ուժեղացմանն ու զարգացմանը:
Մրցույթը կազմակերպվել է SimArch Group-ի կողմից, ֆինանսաբանկային ուսումնական պորտալի շրջանակներում և ֆինանսավորվել է FMO-ի` Նիդերլանդների միջազգային զարգացման բանկի, DEG-ի` KfW Bankengruppe-ի (KfW բանկային խումբ) անդամի և PROPARCO ֆինանսների զարգացման ֆրանսիական գործակալության կողմից:
Նշենք, որ SimArch Group-ը դեռևս 1999 թ-ից առաջարկում է նորարական և առաջադեմ ուսուցողական լուծումներ ֆինանսաբանկային ոլորտի մասնագետների համար՝ ստեղծելով կրթական մեծ հնարավորություններ: Ընկերության կրթական ծրագրերը հաջողությամբ կիրառվել են ավելի քան 45 երկրի 170 ընկերությունների կողմից, որոնց շարքում են այնպիսի խոշորագույն բանկեր, ինչպիսիք են՝ ABN AMRO, ING, FirstRand, Dexia և այլն:

Ameriabank has reached the final stage of the online global competition
The Ameriabank team made it to the final stage of the 8th online global competition for asset and liability management between banks /virtual Banking/, which will take place on November 23 in The Hague. In addition to Ameriabank, 3 more companies made it to the final round: Bancop SA (Paraguay), Supervielle (Argentina) and Ficohsa (Honduras).
30 banks from Africa, Asia, Latin America, Europe/Central Asia regions participated in the competition.
The competition refers to the problems of effective management of assets and liabilities, as well as risks in banks. It aims to contribute to the development of knowledge and professional level of the financial and banking sector, transfer of alternative and innovative knowledge, exchange of international experience, strengthening and development of risk management in banks.
The competition was organized by SimArch Group, within the financial banking training portal, and was funded by FMO, the Netherlands Bank for International Development, DEG, a member of the KfW Bankengruppe (KfW Banking Group), and PROPARCO, the French financial development agency.
It should be noted that since 1999, SimArch Group has been offering innovative and advanced training solutions for financial and banking professionals, creating great educational opportunities. The company's educational programs have been successfully used by 170 companies in more than 45 countries, including the largest banks such as ABN AMRO, ING, FirstRand, Dexia, etc.