Ամերիաբանկի թիմը հաղթող է ճանաչվել առցանց համաշխարհային մրցույթում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
online global competition winnersԱմերիաբանկի թիմը հաղթող է ճանաչվել բանկերի միջև անցկացվող ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման առցանց համաշխարհային  8-րդ մրցույթում /virtual Banking/: Եզրափակիչ փուլը տեղի ունեցավ  ս/թ նոյեմբերի 23-ին Հաագայում:
Մրցույթը վերաբերում էր բանկերում  ակտիվների և պարտավորությունների, ինչպես նաև ռիսկերի արդյունավետ կառավարման խնդիրներին և նպատակ ուներ նպաստել ֆինանսաբանկային ոլորտի գիտելիքների զարգացմանն ու պրոֆեսիոնալ մակարդակի բարձրացմանը, այլընտրանքային և նորարարական գիտելիքների փոխանցմանը, միջազգային փորձի փոխանակմանը, բանկերում ռիսկերի կառավարման ուժեղացմանն ու զարգացմանը:
Մրցույթը կազմակերպվել էր FMO-ի` Նիդերլանդների միջազգային զարգացման բանկի, DEG-ի` KfW Bankengruppe-ի (KfW բանկային խումբ) անդամի, PROPARCO ֆինանսների զարգացման ֆրանսիական գործակալության և SimArch Group-ի կողմից:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը տեղի ունեցավ FMO-ի գլխամասային գրասենյակում: Երկրորդ մրցանակին արժանացավ Supervielle (Արգենտինա) ընկերության թիմը, երրորդ մրցանակին` Ficohsa (Հոնդուրաս)-ի թիմը, չորրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Bancop SA (Պարագվայ)-ի թիմը:
Ի սկզբանե մրցույթին մասնակցել է 30 բանկ  Աֆրիկա, Ասիա, Լատինական Ամերիկա, Եվրոպա/Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջաններից:

Команда Америабанка признана победителем 8-го глобального онлайн-соревнования по управлению активами и пассивами между банками /virtual Banking/. Финальный тур прошел 23 ноября в Гааге.
Конкурс был связан с проблемами эффективного управления активами и пассивами, а также рисками в банках и был направлен на содействие развитию знаний и профессионального уровня финансово-банковской сферы, передаче альтернативных и инновационных знаний, обмену международным опыт, усиление и развитие риск-менеджмента в банках.
Конкурс был организован FMO, Нидерландским банком международного развития, DEG, членом KfW Bankengruppe (KfW Banking Group), PROPARCO, французским агентством финансового развития, и SimArch Group.
Церемония награждения прошла в штаб-квартире предприятия. Команда Supervielle (Аргентина) заняла второе место, команда Ficohsa (Гондурас) заняла третье место, команда Bancop SA (Парагвай) заняла четвертое место.
Изначально в конкурсе приняли участие 30 банков из регионов Африки, Азии, Латинской Америки, Европы/Центральной Азии.