Հայտարարություն Windows XP օպերացիոն համակարգի սահմանափակման մասին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիա Օնլայն Բանկինգ և Բանկ-Հաճախորդ ծառայություններից անխափան և անվտանգ օգտվելու նպատակով խնդրում ենք անցում կատարել Windows 7 կամ ավելի բարձր օպերացիոն համակարգի:
Տեղեկացնում ենք, որ 2017թ. հունվարից Windows XP օպերացիոն համակարգի միջավայրում նշված ծրագրերի աշխատանքը դադարեցվելու է՝ կապված Microsoft ընկերության կողմից դեռևս 2014 թ. դեկտեմբերին Windows XP օպերացիոն համակարգի սպասարկման դադարեցման հետ: Ամերիա Օնլայն Բանկինգ և Բանկ-Հաճախորդ ծառայությունների հետագա զարգացումն ու անվտանգության նոր չափանիշներն այլևս համատեղելի չեն այդ օպերացիոն համակարգի հետ:
Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ զանգահարել 010 56 11 11 հեռախոսահամարով: Շնորհակալություն մեր ծառայություններից օգտվելու համար:

Уведомление об ограничении операционной системы Windows XP
Для беспрепятственного и безопасного использования услуг «Америя Онлайн Банк» и «Банк-Клиент» перейдите на операционную систему Windows 7 или выше.
Сообщаем Вам, что в 2017 г. С января работа указанных программ в среде операционной системы Windows XP будет остановлена, в связи с решением Microsoft еще в 2014 году. с окончанием обслуживания операционной системы Windows XP в декабре. Дальнейшее развитие и новые стандарты безопасности услуг «Америя Онлайн Банкинг» и «Банк-Клиент» больше не совместимы с этой операционной системой.
В случае возникновения вопросов Вы можете обратиться в любое отделение Америабанка или по телефону 010 56 11 11. Благодарим вас за использование наших услуг.