Ամերիաբանկն արժանացել է Euromoney 2018 Գերազանցության մրցանակին` որպես տարվա լավագույն բանկը Հայաստանում
Best bank in Armenia excellence award EuromoneyԱմերիաբանկին շնորհվել է Euromoney 2018 Գերազանցության մրցանակ` որպես տարվա լավագույն բանկը Հայաստանում: Այս մրցանակով Euromoney-ն վերահաստատում է Ամերիաբանկի՝ շուկայի առաջատարի դիրքը, կայուն աճն ու թվայնացման ձգտումը:
Այս պատվավոր մրցանակին Ամերիաբանկն արժանանում է վեցերորդ անգամ:
Արդեն 27 տարի անընդմեջ Euromoney հեղինակավոր ամսագիրն իրականացնում է համաշխարհային մասշտաբով լավագույն բանկերի գործունեության արդյունքների գնահատման ամենամյա գործընթացը:
Արդեն շուրջ 50 տարի է, ինչ Euromoney-ն լուսաբանում է միջազգային ֆինանսական կյանքը՝ հանդիսանալով ոլորտի առաջատար պարբերական: Վերջին 12 ամսվա ընթացքում ամսագրին հարցազրույց է տվել աշխարհի տարբեր երկրների բանկերի շուրջ 100 տնօրեն, ֆինանսների նախարար ու կենտրոնական բանկի նախագահ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Америабанк получил премию Euromoney 2018 Excellence Award как лучший банк года в Армении - Новости | Америабанк
Америабанк был удостоен награды Euromoney 2018 Excellence Award как лучший банк года в Армении. Этой наградой Euromoney подтверждает лидирующие позиции Америабанка на рынке, устойчивый рост и приверженность цифровизации.
Америабанк получил эту престижную награду в шестой раз.
Уже 27 лет подряд авторитетный журнал Euromoney проводит ежегодный процесс оценки деятельности лучших банков мира.
На торжественной церемонии в Лондоне награда была вручена полномочному представителю Америабанка в Великобритании Армену Асланяну.
Евроденьги
Euromoney уже почти 50 лет освещает международную финансовую жизнь, являясь ведущим периодическим изданием отрасли. За последние 12 месяцев журналу дали интервью около 100 директоров банков, министров финансов и президентов центральных банков из разных стран мира.