Ամերիաբանկը 20 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր է կնքել Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հետ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը 20 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր է կնքել Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հետ
Ամերիաբանկն ու Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) 20 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր են ստորագրել, որից 12.5 մլն ԱՄՆ դոլարը՝ Կանաչ տնտեսության ֆինանսավորման (GEFF) ծրագրի շրջանակներում: Ամերիաբանկը Հայաստանում Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի առաջին գործընկերն է, որն այս ծրագրի շրջանակներում ստացել է վարկ:
Վարկն ուղղվելու է փոքր և միջին ձեռնարկությունների կողմից վերականգնվող էներգետիկայի, ինչպես նաև էկոլոգիապես մաքուր տեխնոլոգիաների ներդրմանն ու կիրառմանը:
Նշենք, որ «Կանաչ տնտեսության» ֆինանսավորման մեխանիզմն օգնում է ձեռնարկություններին ներդնել կլիմայի փոփոխության հարմարեցման և մեղմացման տեխնոլոգիաներ, որոնք նպաստում են արտադրողականության բարձրացմանը և ծախսերի նվազեցմանը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank signed a 20 million USD loan agreement with the European Bank for Reconstruction and Development - News | Ameriabank
22 Oct, 2018 | Press release, All | Return|
Ameriabank and the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) have signed a loan agreement of USD 20 million, of which USD 12.5 million is within the framework of the Green Economy Financing (GEFF) program. Ameriabank is the first partner of the European Bank for Reconstruction and Development in Armenia, which received a loan within the framework of this program.
The loan will be directed to the introduction and use of renewable energy and environmentally friendly technologies by small and medium-sized enterprises.
It should be noted that the "Green Economy" financing mechanism helps enterprises to introduce climate change adaptation and mitigation technologies, which contribute to increasing productivity and reducing costs.