You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Տոնական օրերի աշխատանքային գրաֆիկ (28.12.2018) - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկի մասնաճյուղերը կգործեն սկսած 08.01.2019 թ.-ից՝ բացառությամբ ստորև նշված մասնաճյուղերի, որոնք կգործեն հետևյալ ժամանակացույցով.
• «Քոչար» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Փափազյան 8, «Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոն)
• 28.12.2018 - 30.12.2018,   10:30-21:15
• 31.12.2018, 10:30-16:00
• 03.01.2019, 12:30-21:15
• 04.01.2019 թ.-ից սկսած` 10:30-21:15
• «Արշակունյաց» (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 2-րդ հարկ) և «Արշակունյաց պլուս» մասնաճյուղեր (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 1-ին հարկ՝ Քարֆուր հիպերմարկետի հարևանությամբ)
• 28.12.2018 - 30.12.2018,  10:30-21:15
• «Երիտասարդական» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Ա. Իսահակյան 22/8, «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոն)
• 28.12.2018, 10:30-21:15
• 29.12.2018, 10:30-21:15
• «Նոր Նորք» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Գայի պողոտա 16, «Մեգամոլ Մասիվ» առևտրի կենտրոն)՝
• «Սայաթ-Նովա» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա 8 շենք, 47 տարածք)
• «Շենգավիթ» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Բագրատունյաց փ. 18 շ., 112 տարածք)
• 28.12.2018, 09:30-17:00
• 29.12.2018, 10:00-15:30
• «Կոմիտաս» մասնաճյուղը(ք. Երևան, Կոմիտաս 12, շ. 102)
• 29.12.2018, 10:00 -15:30
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ նշված օրերին մասնաճյուղերն իրականացնելու են բոլոր տեսակի գործարքները՝ բացառությամբ ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների հանձնարարականների: ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների վճարման հանձնարարականներ ընդունելու դեպքում դրանք կիրականացվեն 08.01.2019 թ.-ին:
Ընդ որում, 29.12.2018-07.01.2019 թթ ընկած ժամանակահատվածում ընդունված միջբանկային փոխանցումների հանձնարարականները կիրականացվեն հաջորդ աշխատանքային օրը:
29.12.2018-07.01.2019 թթ ընկած ժամանակահատվածում հաճախորդներից ընդունված բոլոր հայտերը և հանձնարարականները կդիտարկվեն 08.01.19 թ.-ից սկսած:
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգեր
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար հասանելի կլինեն ոչ աշխատանքային օրերին, սակայն 29.12.2018-07.01.2019 թթ ընկած ժամանակահատվածում ավտոմատ հաշվառման ենթակա կլինեն միայն հետևյալ գործարքները.
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդի՝ Ամերիաբանկում գործող սեփական հաշիվների միջև փոխանցումներ և՛ դրամով, և՛ արտարժույթով
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից ՀՀ դրամով փոխանցումներ Ամերիաբանկի այլ հաճախորդների հաշիվներին՝ ` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ գումարով
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից արտարժույթի փոխանակում` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթի գումարով
• Կոմունալ վճարումներ
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ վերոնշյալ ժամանակահատվածում ստացված բոլոր մնացած գործարքներին ընթացք կտրվի հաջորդ աշխատանքային օրը՝ 08.01.2019 թ-ին ձևակերպումը նույնպես կատարելով` 08.01.2019 թ. գործառնական օրով:
Գործարքներն ավտոմատ կհաշվառվեն, եթե պատշաճ կերպով լրացված լինեն բոլոր անհրաժեշտ վավերապայմանները, այդ թվում` շահառուի ամբողջական անվանումը և «Նպատակ» դաշտը:
Իրավաբանական անձանց համար Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը չեն գործելու մինչև 08.01.2019 թ.:
Վճարային տերմինալներ
Հաշվի, քարտային հաշվի համալրումը, ինչպես նաև ապառիկ և օնլայն տրամադրված վարկի մարումը վճարային տերմինալների միջոցով կարող է իրականացվել առցանց, 24/7 ռեժիմով նաև տոնական, ոչ աշխատանքային օրերին:
Կոնտակտային Կենտրոնը կգործի ըստ հետևյալ ժամանակացույցի.
• 29.12.2018, 10:00-16:00
• 30.12.2018 - 31.12.2018, 11:00-16:00
• 03.01.2019 - 06.01.2019, 11:00-16:00
• 07.01.2019, 10:00-17:00
ՀՀ և միջազգային փոխանցումների դեպքում վճարման հանձնարարականը կարող են ընդունվել, սակայն փոխանցումը կիրականացվի հաջորդող առաջին աշխատանքային օրը: 01.01.2019-02.01.2019 ընկած ժամանակահատվածում աշխատելու է միայն Քարտային գործարքների դիտարկումների խումբը, որը կտրամադրի միայն քարտերի հետ կապված տեղեկատվություն:

График работы в праздничные дни (28.12.2018) - Новости | Америабанк
Сообщаем Вам, что отделения Америабанка будут работать с 08.01.2019, за исключением указанных ниже отделений, которые будут работать по следующему графику:
Филиал "Кочар" (Ереван, Папазяна 8, ТЦ "Рио Молл")
• 28.12.2018 - 30.12.2018, 10:30-21:15
• 31.12.2018, 10:30-16:00
• 03.01.2019, 12:30-21:15
• С 04.01.2019: 10:30-21:15
Филиалы "Аршакуняц" (Ереван, пр. Аршакуняц 34/3, ТЦ "Ереван Молл", 2-й этаж) и филиалы "Аршакуняц Плюс" (Ереван, пр. Аршакуняц 34/3, ТЦ "Ереван Молл"), 1-й этаж , рядом с гипермаркетом Carrefour)
Филиал "Юность" (Ереван, А.Исаакяна 22/8, ТЦ "Метроном")
• 28.12.2018, 10:30-21:15
• 29.12.2018, 10:30-21:15
Филиал "Нор Норк" (Ереван, проспект Гая 16, ТЦ "Мегамол Массив"):
Филиал "Саят-Нова" (г. Ереван, проспект Саят-Нова дом 8, помещение 47)
Филиал "Шенгавит" (г. Ереван, ул. Багратуняц 18, помещение 112)
• 28.12.2018, 09:30-17:00
• 29.12.2018, 10:00-15:30
Филиал "Комитас" (Ереван, Комитаса 12, строение 102)
• 29.12.2018, 10:00 - 15:30
Учтите, что в указанные дни в филиалах будут осуществляться все виды операций, за исключением заказов, сделанных в другие банки РА, и международных переводов. В случае принятия платежных поручений на международные переводы в другие банки РА, они будут выполнены 01.08.2019.
При этом поручения по межбанковским переводам, принятые в период с 29.12.2018 по 07.01.2019, будут исполнены на следующий рабочий день.
Все заявки и поручения, полученные от клиентов в период с 29.12.2018 по 07.01.2019, будут рассматриваться с 01.08.2019.
Системы Америя Онлайн/Мобайл банкинг будут доступны для клиентов-физических лиц в нерабочие дни, но только следующие операции будут подлежать автоматическому учету в период с 29.12.2018 по 01.07.2019:
Переводы между собственными счетами клиента-физлица в Америабанке как в драмах РА, так и в иностранной валюте
Переводы клиентом-физическим лицом в драмах РА на счета других клиентов Америабанка с максимальной суммой 20 млн драмов РА
Обмен иностранной валюты со стороны клиента-физического лица на максимальную сумму 20 миллионов драмов РА или эквивалентную сумму в иностранной валюте
Коммунальные платежи
Пожалуйста, примите во внимание, что все остальные транзакции, полученные в течение вышеуказанного периода, будут обработаны на следующий рабочий день, заполнив форму 01.08.2019. по операционному дню.
Транзакции будут автоматически засчитаны, если все необходимые условия проверки правильно заполнены, включая полное имя получателя и поле «Цель».
Системы Америя Онлайн/Мобильный банкинг для юридических лиц не будут работать до 01.08.2019.
Платежные терминалы
Пополнение счета, карточного счета, а также рассрочка и погашение кредита онлайн можно осуществить онлайн, 24/7, а также в праздничные и нерабочие дни через платежные терминалы.
Контакт-центр будет работать по следующему графику:
29.12.2018, 10:00-16:00
30.12.2018 - 31.12.2018, 11:00-16:00
03.01.2019 - 06.01.2019, 11:00-16:00
07.01.2019, 10:00-17:00
В случае РА и международных переводов платежное поручение может быть принято, но перевод будет осуществлен на следующий рабочий день. С 01.01.2019 по 02.01.2019 будет работать только Группа мониторинга карточных операций, которая будет предоставлять только карточную информацию.