«Մենք ենք, մեր արմատները» մրցույթ
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն  (այսուհետ՝ «Բանկ» կամ «Ամերիաբանկ») հայտարարում է «Մենք ենք, մեր արմատները» (այսուհետ՝ «Մրցույթ») www.facebook.com սոցիալական ցանցի (այսուհետ՝ «Ֆեյսբուք») Բանկի պաշտոնական էջում՝ https://www.facebook.com/Ameriabank/
Մրցույթն անցկացվելու է ամիսը մեկ անգամ մինչև 2019թ. դեկտեմբերը ներառյալ, յուրաքանչյուր ամսվա համար սահմանված ստորև թեմայով.
- Հունվար – Արմավիր
- Փետրվար – Շիրակ
- Մարտ – Վայոց Ձոր
- Ապրիլ – Արագածոտն
- Մայիս – Սյունիք
- Հունիս – Արարատ
- Հուլիս – Գեղարքունիք
- Օգոստոս – Լոռի
- Սեպտեմբեր – Երևան
- Հոկտեմբեր – Արցախ
- Նոյեմբեր – Տավուշ
- Դեկտեմբեր – Կոտայք
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է Ֆեյսբուքի անձնական էջում անել հրապարակում (post), որը պետք է առնվազն ներառի.
Մրցույթի մասնակցի անձնական լուսանկարն՝ արված Հայաստանի տվյալ (Մրցույթի կանոններով տվյալ ամսվա համար սահմանված) մարզի տարածքում գտնվող որևէ վայրում:
Հրապարակումը պետք է զուգորդվի.
Մրցույթի համապատասխան մասնակցի կողմից գրված տեքստով, որը պետք է սկսվի «Ես սիրում եմ … մարզը, որովհետև …» արտահայտությամբ և Մրցույթի հետևյալ հեշթեգերով՝ #ArmenianRoots #AmeriabankContest #AmerյանJourney։
Մրցույթին մասնակցելու համար վերոնշյալ հրապարակումը /post/ պետք է համապատասխանի հետևյալ պահանջներին.
- պետք է արված լինի հրապարակային (public) ձևով
- պետք է պարունակի Մրցույթի հետևյալ երեք հեշթեգերը՝ #ArmenianRoots #AmeriabankContest #AmerյանJourney
- մեկ անձի/օգտատիրոջ կողմից կարող է արվել միայն մեկ հրապարակում. մի քանիսը ներկայացնելու դեպքում Մրցույթին մասնակցության համար կդիտարկվի միայն ժամանակագրորեն առաջին ներկայացվածը
- հրապարակման լուսանկարը պետք է արված լինի Հայաստանի (Մրցույթի կանոններով տվյալ ամսվա համար սահմանված) մարզի տարածքում
- հրապարակման լուսանկարը չպետք է մշակված լինի նկարների մշակման համար նախատեսված որևէ ծրագրով
- հրապարակումը չպետք է պարունակի վիրավորական խոսքեր և արտահայտություններ կամ ունենա ոչ պատշաճ բովանդակություն
- խմբագրված հրապարակումները չեն ներառվի Մրցույթում
- կեղծ անձնական էջով հրապարակում կատարած անձիք/օգտատերերը Մրցույթին մասնակցելու հնարավորություն չեն ունենա
- Մրցույթին մասնակցելու համար տարիքային սահմանափակում չկա
- Մրցույթի մասնակցությունն անվճար է
- Մրցույթի շրջանակում արված բոլոր հրապարակումները ֆիլտրվում են, ընդ որում, ստուգվում է յուրաքանչյուր հրապարակման համապատասխանությունը Մրցույթի պայմաններին: Մրցույթի պայմաններին չհամապատասխանող, ֆիլտրում չանցած, ինչպես նաև սահմանված ժամկետների խախտմամբ արված հրապարակումները չեն ներառվի Մրցույթում:
- Մրցույթին մասնակցելու նպատակով հրապարակումները կարող են արվել ս.թ. փետրվարի 14-ից՝ Մրցույթի մասին հայտարարության հրապարակման պահից սկսած՝ մինչև ս.թ. փետրվարի 24-ը, Երևանի ժամանակով ժամը 18:00-ը ներառյալ:
- Մրցույթի պայմաններին համապատասխանող, ֆիլտրումն անցած, ինչպես նաև սահմանված ժամկետների շրջանակում արված հրապարակումներից հաղթող է ճանաչվելու ամենաշատ թվով Ֆեսյբուքի իրական օգտատերերի կողմից հավանություն (like) ստացած հրապարակումը: Եվս մեկ հաղթող կընտրվի Ամերիաբանկի աշխատակիցներից կազմված հանձնաժողովի կողմից՝ որպես տվյալ մարզին բնորոշ ամենակոլորիտային հրապարակում:
- Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն և հաղթողների անունները կհրապարակվեն ս.թ. փետրվարի 28-ին (Երևանի ժամանակով մինչև ժամը 24:00-ը ներառյալ) Ֆեյսբուքում գրանցված Բանկի պաշտոնական էջում: Մրցույթի հաղթողներն այդ մասին կծանուցվեն նաև Ֆեյսբուքի միջոցով ուղարկված անձնական հաղորդագրությունով:
Մրցանակները
Մրցույթի արդյունքներով հաղթող ճանաչված մասնակիցները կստանան մրցանակ՝ Ամերիաբանկի 50, 000 ՀՀ դրամ արժեքով նվեր քարտ: Մրցանակն ստանալու համար հաղթող մասնակիցները պետք է ներկայացնեն անձը հաստատող փաստաթուղթ: Մրցանակն ստանալու ժամկետի, վայրի և կարգի մասին հաղթողները լրացուցիչ կծանուցվեն Ֆեյսբուքի միջոցով ուղարկված անձնական հաղորդագրությունով:

"Ameriabank" PJSC (hereinafter: "Bank" or "Ameriabank") announces "We, our roots" (hereinafter: "Competition") on the Bank's official page of the social network www.facebook.com (hereinafter: "Facebook").
The contest will be held once a month until 2019. including December, for each month on the topic defined below;
- January - Armavir
- February - Shirak
- March - Vayots Dzor
- April - Aragatsot
- May - Syunik
- June - Ararat
- July – Gegharkunik
- August – Lori
- September - Yerevan
- October - Artsakh
- November – Tavush
- December – Kotayk
To participate in the competition, it is necessary to make a publication (post) on the personal page of Facebook, which should at least include:
Personal photo of the participant of the competition, taken anywhere in the territory of the given region of Armenia (defined by the rules of the competition for the given month).
The publication should be combined.
Text written by the respective Contest Participant, which must begin with the phrase "I love ... the region because ... " and the following Contest hashtags: #ArmenianRoots #AmeriabankContest #AmeryanJourney.
To participate in the competition, the above publication /post/ must meet the following requirements:
- must be done in a public manner
- must contain the following three Contest hashtags: #ArmenianRoots #AmeriabankContest #AmeryanJourney
- only one publication can be made by one person/user; in case of several submissions, only the chronologically first submission will be considered for participation in the Competition
- the photo of the publication must be taken in the territory of the region of Armenia (as determined by the Competition Rules for the given month).
- Post photo must not be edited with any photo editing software
- the publication must not contain offensive words and expressions or contain inappropriate content
- edited posts will not be included in the Contest
- persons/users who publish with a fake personal page will not have the opportunity to participate in the Contest
There is no age limit for participating in the competition
Participation in the competition is free
All publications made within the framework of the competition are filtered, and compliance of each publication with the conditions of the competition is checked. Publications that do not meet the conditions of the competition, have not been filtered, as well as publications made in violation of the established deadlines will not be included in the competition.
In order to participate in the competition, publications can be made from February 14, from the moment of publication of the Tender announcement, until February 24, including 18:00 Yerevan time.
The winner will be the publication that meets the conditions of the competition, has been filtered, and has been approved (liked) by the largest number of real Facebook users. Another winner will be selected by a committee of Ameriabank employees as the most colorful publication typical of the region.
The results of the competition will be summarized and the names of the winners will be published. on February 28 (Yerevan time up to and including 24:00) on the Bank's official page registered on Facebook. The winners of the competition will also be notified by a private message sent through Facebook.
The prizes
According to the results of the competition, the winners will receive a prize: a gift card of Ameriabank worth AMD 50,000. Winning entrants must provide identification to claim the prize. The winners will be additionally informed about the date, place and order of receiving the prize by a private message sent through Facebook.