Ամերիաբանկը կնքել է ստորադաս վարկային պայմանագրեր Կլիմայական գործընկերության համաշխարհային հիմնադրամի և responsAbility Investments ընկերության հետ
Ամերիաբանկը և responsAbility Investments ընկերության կողմից կառավարվող մի շարք հիմնադրամներ, մասնավորապես` Կլիմայական գործընկերության համաշխարհային հիմնադրամը և միկրո ու փոքր բիզնեսի ֆինանսավորմանն ուղղված մի քանի հիմնադրամ, կնքել են 16.8 մլն եվրոյի երկարաժամկետ ստորադաս վարկային պայմանագրեր
Համագործակցության այս նոր երկարաժամկետ գործիքները թույլ կտան բարելավել Ամերիաբանկի կապիտալի համարժեքությունը` զգալիորեն ընդլայնելով Հայաստանում ձեռներեցների և էներգախնայող նախագծերի ֆինանսավորման հնարավորությունները:
responsAbility ընկերության գործադիր տնօրեն Ռոխուս Մոմարցը նշեց. «Ներառական բիզնես-մոդել ունեցող ֆինանսական հաստատությունները երկրի զարգացման կարևոր խթան են: Մենք ուրախ ենք համագործակցել Ամերիաբանկի հետ` հաջողակ ու դինամիկ զարգացող կազմակերպության, որն ակտիվորեն նպաստում է Հայաստանի տնտեսության ֆինանսավորմանն ու խրախուսում «կանաչ» ծրագրերը»:
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշեց. «Այս նոր վարկային գործիքները զարգացման զգալի հնարավորություններ կստեղծեն` երկարաժամկետ ֆինանսավորման ու վարկային պորտֆելի աճի շնորհիվ: Մենք շատ բարձր ենք գնահատում մեր վաղեմի գործընկերոջ հետ համագործակցությունը, որն այժմ դուրս է եկել նոր հարթություն: Նոր վարկային միջոցները կօգնեն ավելի լավ սպասարկել տարբեր ոլորտներ ներկայացնող հաճախորդների կարիքներն ու կնպաստեն մեր երկրի տնտեսության զարգացմանը»:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank signed subordinated loan agreements with the Global Climate Partnership Fund and responsAbility Investments - News | Ameriabank
Ameriabank signed subordinated loan agreements with the Global Climate Partnership Fund and responsAbility Investments
07 Feb, 2019 | Announcements, All | Return|
These new long-term instruments of cooperation will allow to improve Ameriabank's capital adequacy, significantly expanding the possibilities of financing entrepreneurs and energy saving projects in Armenia.
Rochus Momarts, executive director of responsAbility, said: "Financial institutions with an inclusive business model are an important stimulus for the country's development. We are happy to cooperate with Ameriabank, a successful and dynamically developing organization that actively contributes to the financing of Armenia's economy and encourages "green" projects.
Artak Hanesyan, the chairman-general director of Ameriabank's Directorate, noted. "These new credit instruments will create significant development opportunities due to long-term financing and loan portfolio growth. We greatly appreciate the cooperation with our long-time partner, which has now reached a new level. The new credit facilities will help to better serve the needs of customers representing different sectors and contribute to the development of our country's economy."