«Բացահայտի՛ր Հայաստանը ու նորից սիրահարվի՛ր» Ֆոտոմրցույթ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Լուսանկարի՛ր Հայաստանի քո սիրելի անկյունը, կիսվի՛ր լուսանկարով՝ նկարագրության մեջ գրելով հետաքրքիր բնութագիր, նշելով այն մարզը, որտեղ արվել է լուսանկարը, օգտագործելով #ԲացահայտիրՀայաստանը #ExploreArmenia #AmeriabankVisa հեշթեգերը, և մասնակցի՛ր դեպի Կուրթան կազմակերպվող մեր ֆոտոարշավին։ Յուրաքանչյուր հաղթող որպես նվեր կստանա անհատական ֆոտոսեսիա Անդրանիկ Քեշիշյանի կողմից և կվայելի գյուղական ընթրիք հայկական հյուրընկալ ընտանիքում։
Լուսանկարներին ներկայացվող պահանջները
• Մրցույթին կարող ես ներկայացնել թե՛ մասնագիտական, թե՛ սիրողական լուսանկարներ:
• Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մրցույթի պայմաններին բավարարող քո կողմից արված լուսանկարները տեղադրել քո ֆեյսբուքյան էջում բոլորին հասանելի տարբերակով /public/՝ նկարագրության մեջ գրելով հետաքրքիր բնութագիր, նշելով այն մարզը, որտեղ արվել է լուսանկարը,   և օգտագործելով #ԲացահայտիրՀայաստանը #ExploreArmenia #AmeriabankVisa հեշթեգերը։
Ուղարկվող լուսանկարը պետք է բավարարի հետևյալ չափանիշներին.
• չպետք է խրախուսի թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի, ծխախոտի օգտագործումը, սպառումը,
• չպետք է արատավորի որևէ անձի արժանապատվությունը, պատիվը և գործարար համբավը,
• չպետք է բովանդակի էրոտիկա, սարսափ, դաժանություն, արյունահեղություն պարունակող տեսարաններ,
• չպետք է խախտի այլ անձանց իրավունքները և օրինական շահերը, այդ թվում՝ այլ անձանց հեղինակային և հարակից իրավունքները, և չխախտի Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությունը,
• չպետք է պարունակի քաղաքական տեքստեր, քաղաքական ենթատեքստեր, քաղաքական գործիչների և հոգևորականության ներկայացուցիչների ծաղրանկարներ, որևէ կերպ լինի քաղաքականացված,
• չպետք է պարունակի սեռային, ռասայական, մաշկի գույնի, ազգային կամ էթնիկական ծագման կամ կրոնական պատկանելության հիման վրա՝ անձի կամ անձանց խմբի նկատմամբ ատելության կոչեր և չպետք է հետապնդի սույն կետով նշված հանգամանքների վրա հիմնված խտրականություն կամ բռնություն հրահրելու նպատակ։
Հեղինակային իրավունքներ
Լուսանկարը ներկայացնողն ինքն է կրում համապատասխան լուսանկարում օգտագործված անձանց կերպարը, ինչպես նաև երրորդ անձանց հեղինակային իրավունքի օբյեկտ հանդիսացող ստեղծագործությունների ապօրինի օգտագործումից բխող բոլոր իրավական հետևանքները:
Ամեն դեպքում, մրցույթի մասնակիցը մինչ մասնակցությունն իրականացնելը պարտավորվում է ապահովել համապատասխան անհրաժեշտ համաձայնությունները և թույլտվությունները, եթե լուսանկարողն ու այն ներկայացնողը չեն նույնանում լուսանկարում պատկերված անձի հետ, կամ լուսանկար ներկայացնողը չունի արտաբերված նկարի/պատկերի/իրավիճակի ներկայացման իրավունք:
Լուսանկարն ուղարկողը պատասխանատվություն է կրում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով իր գործողությունների հետևաքով առաջացած բոլոր իրավական բացասական հետևանքների համար ինչպես Բանկի, այնպես էլ այդ երրորդ անձանց առջև:
• Մրցույթին մասնակցելու են ս․թ․ օգոստոսի 19-ին՝ Երևանի ժամանակով ժամը 18:00-ից մինչև ս․թ․ սեպտեմբերի 7-ը՝ ժամը 10:30-ը ներառյալ հրապարակված և մրցույթի պայմաններին համապատասխանող լուսանկարները։
• Վերոնշյալ ժամանակահատվածի ընթացքում հրապարակված բոլոր լուսանկարներն անցնում են առաջնային ֆիլտրում, ընդ որում` առաջին փուլում ստուգվում է այդ լուսանկարների համապատասխանությունը մրցույթի պայմաններին /Բանկին հասու տեղեկությունների սահմաններում/:
• Մրցույթի արդյունքներով ընտրվելու է 10 լուսանկար։ Առաջին 5 հաղթողները կորոշվեն  ըստ նկարի հավաքած հավանումների քանակի, իսկ մյուս 5-ին կընտրի ժյուրին, որի կազմում կլինեն Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության կենտրոնի 5 աշխատակիցները և լուսանկարիչ Անդրանիկ Քեշիշյանը։ Մրցույթում հաղթած լուսանկարները կհրապարակվեն Ամերիաբանկի ինտերնետային կայքում և ֆեյսբուքյան էջում ս․թ․ սեպտեմբերի 10-ին՝ Երևանի ժամանակով ժամը 15:00-ին:
• Մրցույթի մասնակցության համար տարիքային սահմանափակում առկա չէ:
• Մրցույթի մասնակցությունն անվճար է:
• Մրցույթին մասնակցող լուսանկարները հայտվելու են մեր կայքում հատուկ քարտեզի վրա։
• Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված լուսանկարների հեղինակները կստանան  դեպի Կուրթան կազմակերպվող մեր ֆոտոարշավին մասնակցելու հնարավորություն։ Յուրաքանչյուր հաղթող որպես նվեր կստանա անհատական ֆոտոսեսիա Անդրանիկ Քեշիշյանի կողմից և կվայելի գյուղական ընթրիք հայկական հյուրընկալ ընտանիքում։
• Հաղթող մասնակիցները կմասնակցեն ֆոտո և վիդեո նկարահանման։ Լուսանկարները և տեսանյութերը հետագայում կհրապարակվեն Ամերիաբանկի առցանց հարթակներում։

"Discover Armenia and fall in love again" Photo contest - News | Ameriabank
Take a photo of your favorite corner of Armenia, share the photo by writing an interesting description in the description, mentioning the region where the photo was taken, using the hashtags #OpenArmenia #ExploreArmenia #AmeriabankVisa, and participate in our photo campaign organized to Kurtan. Each winner will receive a personal photo session by Andranik Keshishyan as a gift and will enjoy a village dinner with an Armenian host family.
Photo requirements
You can submit both professional and amateur photos to the competition.
To participate in the contest, you need to post the photos you took that meet the conditions of the contest on your Facebook page in the public version, writing an interesting description in the description, indicating the region where the photo was taken, and using the hashtags #ExploreArmenia #AmeriabankVisa.
The submitted photo must meet the following criteria:
• should not encourage the use or consumption of drugs, psychoactive substances, tobacco,
• shall not tarnish the dignity, honor and business reputation of any person,
• should not contain scenes containing eroticism, horror, cruelty, bloodshed,
• shall not violate the rights and legal interests of other persons, including the copyright and related rights of other persons, and shall not violate the legislation of the Republic of Armenia,
• should not contain political texts, political subtexts, caricatures of politicians and representatives of the clergy, be politicized in any way,
• shall not contain calls of hatred against a person or group of persons on the basis of sex, race, skin color, national or ethnic origin or religious affiliation and shall not pursue the purpose of discriminating or inciting violence based on the circumstances specified in this point.
Copyrights
• The submitter of the photo bears the image of the persons used in the corresponding photo, as well as all legal consequences arising from the illegal use of works that are the object of copyright of third parties.
• In any case, before participating, the contestant undertakes to provide the necessary consents and permissions, if the photographer and the person submitting the photo do not identify with the person depicted in the photo, or the photo submitter does not have the right to present the expressed picture/image/situation.
• The sender of the photo is responsible for all legal negative consequences arising from his actions in accordance with the procedure established by the legislation of the Republic of Armenia, both before the Bank and those third parties.
• The competition will be attended by On August 19, from 18:00 Yerevan time to Sat. September 7, at 10:30 a.m. including published photos that meet the competition conditions.
• All photos published during the above-mentioned period pass through the primary filter, and at the first stage, the compliance of these photos with the conditions of the competition is checked /within the limits of the information received by the Bank/.
• According to the results of the competition, 10 photos will be selected. The first 5 winners will be determined by the number of likes the picture has collected, and the other 5 will be chosen by the jury, which will include 5 employees of Ameriabank's Marketing and Communication Center and photographer Andranik Keshishyan. The winning photos will be published on Ameriabank's website and Facebook page. on September 10 at 15:00 Yerevan time.
• There is no age limit for participation in the competition.
• Photos participating in the competition will appear on a special map on our website.
• As a result of the competition, the authors of the photos recognized as winners will get the opportunity to participate in our photo campaign to Kurtan. Each winner will receive a personal photo session by Andranik Keshishyan as a gift and will enjoy a village dinner with an Armenian host family.
• The winning participants will take part in photo and video shooting. Photos and videos will later be published on Ameriabank's online platforms.