«Բացահայտի՛ր Հայաստանը ու նորից սիրահարվի՛ր» Ֆոտոմրցույթ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Լուսանկարի՛ր Հայաստանի քո սիրելի անկյունը, կիսվի՛ր լուսանկարով՝ նկարագրության մեջ գրելով հետաքրքիր բնութագիր, նշելով այն մարզը, որտեղ արվել է լուսանկարը, օգտագործելով #ԲացահայտիրՀայաստանը #ExploreArmenia #AmeriabankVisa հեշթեգերը, և մասնակցի՛ր դեպի Կուրթան կազմակերպվող մեր ֆոտոարշավին։ Յուրաքանչյուր հաղթող որպես նվեր կստանա անհատական ֆոտոսեսիա Անդրանիկ Քեշիշյանի կողմից և կվայելի գյուղական ընթրիք հայկական հյուրընկալ ընտանիքում։
Լուսանկարներին ներկայացվող պահանջները
• Մրցույթին կարող ես ներկայացնել թե՛ մասնագիտական, թե՛ սիրողական լուսանկարներ:
• Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մրցույթի պայմաններին բավարարող քո կողմից արված լուսանկարները տեղադրել քո ֆեյսբուքյան էջում բոլորին հասանելի տարբերակով /public/՝ նկարագրության մեջ գրելով հետաքրքիր բնութագիր, նշելով այն մարզը, որտեղ արվել է լուսանկարը,   և օգտագործելով #ԲացահայտիրՀայաստանը #ExploreArmenia #AmeriabankVisa հեշթեգերը։
Ուղարկվող լուսանկարը պետք է բավարարի հետևյալ չափանիշներին.
• չպետք է խրախուսի թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի, ծխախոտի օգտագործումը, սպառումը,
• չպետք է արատավորի որևէ անձի արժանապատվությունը, պատիվը և գործարար համբավը,
• չպետք է բովանդակի էրոտիկա, սարսափ, դաժանություն, արյունահեղություն պարունակող տեսարաններ,
• չպետք է խախտի այլ անձանց իրավունքները և օրինական շահերը, այդ թվում՝ այլ անձանց հեղինակային և հարակից իրավունքները, և չխախտի Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությունը,
• չպետք է պարունակի քաղաքական տեքստեր, քաղաքական ենթատեքստեր, քաղաքական գործիչների և հոգևորականության ներկայացուցիչների ծաղրանկարներ, որևէ կերպ լինի քաղաքականացված,
• չպետք է պարունակի սեռային, ռասայական, մաշկի գույնի, ազգային կամ էթնիկական ծագման կամ կրոնական պատկանելության հիման վրա՝ անձի կամ անձանց խմբի նկատմամբ ատելության կոչեր և չպետք է հետապնդի սույն կետով նշված հանգամանքների վրա հիմնված խտրականություն կամ բռնություն հրահրելու նպատակ։
Հեղինակային իրավունքներ
Լուսանկարը ներկայացնողն ինքն է կրում համապատասխան լուսանկարում օգտագործված անձանց կերպարը, ինչպես նաև երրորդ անձանց հեղինակային իրավունքի օբյեկտ հանդիսացող ստեղծագործությունների ապօրինի օգտագործումից բխող բոլոր իրավական հետևանքները:
Ամեն դեպքում, մրցույթի մասնակիցը մինչ մասնակցությունն իրականացնելը պարտավորվում է ապահովել համապատասխան անհրաժեշտ համաձայնությունները և թույլտվությունները, եթե լուսանկարողն ու այն ներկայացնողը չեն նույնանում լուսանկարում պատկերված անձի հետ, կամ լուսանկար ներկայացնողը չունի արտաբերված նկարի/պատկերի/իրավիճակի ներկայացման իրավունք:
Լուսանկարն ուղարկողը պատասխանատվություն է կրում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով իր գործողությունների հետևաքով առաջացած բոլոր իրավական բացասական հետևանքների համար ինչպես Բանկի, այնպես էլ այդ երրորդ անձանց առջև:
• Մրցույթին մասնակցելու են ս․թ․ օգոստոսի 19-ին՝ Երևանի ժամանակով ժամը 18:00-ից մինչև ս․թ․ սեպտեմբերի 7-ը՝ ժամը 10:30-ը ներառյալ հրապարակված և մրցույթի պայմաններին համապատասխանող լուսանկարները։
• Վերոնշյալ ժամանակահատվածի ընթացքում հրապարակված բոլոր լուսանկարներն անցնում են առաջնային ֆիլտրում, ընդ որում` առաջին փուլում ստուգվում է այդ լուսանկարների համապատասխանությունը մրցույթի պայմաններին /Բանկին հասու տեղեկությունների սահմաններում/:
• Մրցույթի արդյունքներով ընտրվելու է 10 լուսանկար։ Առաջին 5 հաղթողները կորոշվեն  ըստ նկարի հավաքած հավանումների քանակի, իսկ մյուս 5-ին կընտրի ժյուրին, որի կազմում կլինեն Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության կենտրոնի 5 աշխատակիցները և լուսանկարիչ Անդրանիկ Քեշիշյանը։ Մրցույթում հաղթած լուսանկարները կհրապարակվեն Ամերիաբանկի ինտերնետային կայքում և ֆեյսբուքյան էջում ս․թ․ սեպտեմբերի 10-ին՝ Երևանի ժամանակով ժամը 15:00-ին:
• Մրցույթի մասնակցության համար տարիքային սահմանափակում առկա չէ:
• Մրցույթի մասնակցությունն անվճար է:
• Մրցույթին մասնակցող լուսանկարները հայտվելու են մեր կայքում հատուկ քարտեզի վրա։
• Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված լուսանկարների հեղինակները կստանան  դեպի Կուրթան կազմակերպվող մեր ֆոտոարշավին մասնակցելու հնարավորություն։ Յուրաքանչյուր հաղթող որպես նվեր կստանա անհատական ֆոտոսեսիա Անդրանիկ Քեշիշյանի կողմից և կվայելի գյուղական ընթրիք հայկական հյուրընկալ ընտանիքում։
• Հաղթող մասնակիցները կմասնակցեն ֆոտո և վիդեո նկարահանման։ Լուսանկարները և տեսանյութերը հետագայում կհրապարակվեն Ամերիաբանկի առցանց հարթակներում։

Фотоконкурс «Открой для себя Армению и влюбись снова»
Для участия в конкурсе необходимо выложить сделанные вами фотографии, соответствующие условиям конкурса, на своей странице в Facebook в публичной версии, написав в описании интересное описание, указав регион, где было сделано фото, и воспользовавшись хэштеги #ExploreArmenia #AmeriabankVisa.
Представленная фотография должна соответствовать следующим критериям:
- не должны поощрять употребление или потребление наркотиков, психоактивных веществ, табака,
- не должны порочить достоинство, честь и деловую репутацию любого лица,
- не должно содержать сцен, содержащих эротику, ужасы, жестокость, кровопролитие,
- не нарушать права и законные интересы других лиц, в том числе авторские и смежные права других лиц, и не нарушать законодательство Республики Армения,
- не должен содержать политических текстов, политического подтекста, карикатур на политиков и представителей духовенства, быть каким-либо образом политизированным,
- не должны содержать призывы к ненависти в отношении лица или группы лиц по признаку пола, расы, цвета кожи, национального или этнического происхождения или религиозной принадлежности и не должны преследовать цели дискриминации или подстрекательства к насилию на основании обстоятельств, указанных в настоящем пункте .
Авторские права
- На отправителе фотографии лежит изображение лиц, использованных на соответствующей фотографии, а также все юридические последствия, вытекающие из неправомерного использования произведений, являющихся объектом авторских прав третьих лиц.
- В любом случае перед участием конкурсант обязуется предоставить необходимые согласия и разрешения, если фотограф и лицо, подающее фото, не идентифицируют себя с лицом, изображенным на фото, или податель фото не имеет права предъявлять выраженная картина/образ/ситуация.
- Отправитель фотографии несет ответственность за все юридические негативные последствия, вытекающие из его действий, в порядке, установленном законодательством Республики Армения, как перед Банком, так и перед этими третьими лицами.
- В конкурсе примут участие 19 августа с 18:00 по ереванскому времени до сб. 7 сентября в 10:30 в том числе опубликованы фотографии, соответствующие условиям конкурса.
- Все фотографии, опубликованные в указанный период, проходят первичный фильтр, и на первом этапе проверяется соответствие этих фотографий условиям конкурса /в рамках информации, поступившей в Банк/.
- По результатам конкурса будут отобраны 10 фотографий. Первые 5 победителей будут определены по количеству лайков, набранных снимком, а остальных 5 выберет жюри, в состав которого войдут 5 сотрудников Центра маркетинга и коммуникаций Америабанка и фотограф Андраник Кешишян. Фотографии-победители будут опубликованы на сайте Америабанка и странице в Facebook. 10 сентября в 15:00 по ереванскому времени.
- Возрастных ограничений для участия в конкурсе нет.
- Участие в конкурсе бесплатное.
- Фотографии участников конкурса появятся на специальной карте на нашем сайте.
По итогам конкурса авторы фотографий, признанных победителями, получат возможность участвовать в нашей фотоакции на Куртан. Каждый победитель получит в подарок личную фотосессию Андраника Кешишяна и насладится деревенским ужином в армянской принимающей семье.
Победители примут участие в фото- и видеосъемке. Фото и видео позже будут опубликованы на онлайн-платформах Америабанка.