Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը Բանկի նկատմամբ ստանձնած վարկային պարտավորությունների* ներքո հնարավորություն է ընձեռում հետևյալ խմբերում ներառված իր հաճախորդներին օգտվելու մայր գումարի վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31/03/2021թ. ժամկետով.
• Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող այլ ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռնարկատերեր:
Տեղեկացնենք, որ սույն առաջարկը գործում է վերոնշյալ հաճախորդների այն պայմանագրերի գծով,  որոնց ներքո առկա չէ վճարային պարտավորությունների կատարման կետանց, ընդ որում` մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամանակահատվածի ընթացքում.
• ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարները և սպասարկման վճարները ենթակա են մարման, իսկ մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամկետի ընթացքում չվճարված մայր գումարը կվերաբաշխվի մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա, և պայմանագրի ներքո պարտավորությունները կհամարվեն պատշաճ կատարված, եթե դրանք ամբողջապես մարվեն պայմանագրով նախատեսված կատարման վերջնաժամկետի ավարտից մինչև 2 ամսվա ընթացքում (այսուհետ նաև`  երկարաձգում):
• օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարները և սպասարկման վճարները ենթակա են մարման, իսկ մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամկետի ընթացքում չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվում, ինչպես նաև երկարաձգում կիրառվում է միայն այն դեպքում, եթե պայմանագրով նախատեսված մարման վերջնաժամկետը լրանում է մինչև 31/03/2021թ.:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա, և առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):
*Վերը նշված առաջարկը չի գործում 31/01/2021թ. դրությամբ մայր գումարը 30 մլն ՀՀ դրամը (կամ համարժեք արտարժույթը) գերազանցող վարկային պարտավորությունների, ինչպես նաև ցանկացած չափի հիփոթեքային (անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման կամ վերանորոգման նպատակով տրամադրվող) վարկերի նկատմամբ: Նշված շեմը գերազանցող, ինչպես նաև  հիփոթեքային վարկային պարտավորությունների դեպքում խնդրում ենք դիմել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ, ինչի պարագայում յուրաքանչյուր վարկառուի կցուցաբերվի անհատական մոտեցում:

02 фев, 2021 | Все, Объявления | Return|
Доводим до вашего сведения, что Америабанк по своим кредитным обязательствам* перед Банком предлагает своим клиентам, входящим в следующие группы, возможность воспользоваться льготным периодом для выплаты основного долга до 31.03.2021. в течение определенного периода времени.
Сообщаем Вам, что данная оферта распространяется на договоры вышеуказанных клиентов, по которым отсутствуют платежные обязательства, тем более в течение льготного периода по возврату основной суммы.
• в случае обязательств, подлежащих погашению в соответствии с графиком, суммы процентов и платы за услуги, начисленные по договору, подлежат погашению, а непогашенная сумма основного долга в течение льготного периода погашения основного долга будет перераспределена на оставшийся срок погашения, а обязательства по договору будут считаться надлежащим образом исполненными, если они будут полностью погашены до окончания предусмотренного договором срока исполнения до 2-х месяцев (далее также продление).
• в случае овердрафта и кредитных линий проценты и плата за обслуживание, начисленные по договору, подлежат возврату, а в течение льготного периода погашения основного долга невыплаченная основная сумма не перераспределяется, а отсрочка применяется только в случае предоставления срока погашения по договору действует до 31.03.2021.
Если Вы желаете воспользоваться данным предложением, необходимо предоставить в Америабанк документы или достоверную информацию, приемлемую для Банка, удостоверяющую тот факт, что Вы соответствуете критериям, указанным в данном предложении (если Банк уже имеет требуемую информацию/документы, то нет необходимости представлять их повторно, а в случае, если Банк не будет уведомлен в письменной форме об отклонении оферты, к обязательствам соответствующих клиентов будут применяться условия, указанные в оферте).
*Предложение не действует до 31.01.2021. на данный момент в отношении кредитных обязательств, превышающих основную сумму 30 млн драмов РА (или эквивалент в иностранной валюте), а также ипотечных кредитов любого размера (предоставленных с целью приобретения, строительства или ремонта недвижимости). В случае превышения указанного порога, а также обязательств по ипотечному кредиту, обращайтесь в любое отделение Америабанка, в этом случае к каждому заемщику будет проявлен индивидуальный подход.