Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը Բանկի նկատմամբ ստանձնած վարկային պարտավորությունների* ներքո հնարավորություն է ընձեռում հետևյալ խմբերում ներառված իր հաճախորդներին օգտվելու մայր գումարի վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31/03/2021թ. ժամկետով.
• Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող այլ ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռնարկատերեր:
Տեղեկացնենք, որ սույն առաջարկը գործում է վերոնշյալ հաճախորդների այն պայմանագրերի գծով,  որոնց ներքո առկա չէ վճարային պարտավորությունների կատարման կետանց, ընդ որում` մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամանակահատվածի ընթացքում.
• ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարները և սպասարկման վճարները ենթակա են մարման, իսկ մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամկետի ընթացքում չվճարված մայր գումարը կվերաբաշխվի մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա, և պայմանագրի ներքո պարտավորությունները կհամարվեն պատշաճ կատարված, եթե դրանք ամբողջապես մարվեն պայմանագրով նախատեսված կատարման վերջնաժամկետի ավարտից մինչև 2 ամսվա ընթացքում (այսուհետ նաև`  երկարաձգում):
• օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարները և սպասարկման վճարները ենթակա են մարման, իսկ մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամկետի ընթացքում չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվում, ինչպես նաև երկարաձգում կիրառվում է միայն այն դեպքում, եթե պայմանագրով նախատեսված մարման վերջնաժամկետը լրանում է մինչև 31/03/2021թ.:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա, և առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):
*Վերը նշված առաջարկը չի գործում 31/01/2021թ. դրությամբ մայր գումարը 30 մլն ՀՀ դրամը (կամ համարժեք արտարժույթը) գերազանցող վարկային պարտավորությունների, ինչպես նաև ցանկացած չափի հիփոթեքային (անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման կամ վերանորոգման նպատակով տրամադրվող) վարկերի նկատմամբ: Նշված շեմը գերազանցող, ինչպես նաև  հիփոթեքային վարկային պարտավորությունների դեպքում խնդրում ենք դիմել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ, ինչի պարագայում յուրաքանչյուր վարկառուի կցուցաբերվի անհատական մոտեցում:

02 Feb, 2021 | Announcements, All | Return|
Let us inform you that this offer applies to the contracts of the above-mentioned customers, under which there are no payment obligations, moreover, during the grace period for repayment of the principal amount.
• in the case of obligations to be repaid according to the schedule, the interest amounts and service fees calculated under the contract are subject to repayment, and the unpaid principal amount during the principal repayment grace period will be redistributed over the remaining repayment period, and the obligations under the contract will be considered duly fulfilled if they are fully repaid before the end of the execution deadline stipulated in the contract up to 2 months (hereinafter also extension).
• in the case of overdrafts and credit lines, the interest and service fees calculated under the contract are subject to repayment, and during the principal repayment grace period, the unpaid principal amount is not redistributed, and an extension is only applied if the repayment deadline provided by the contract expires before 03/31 /2021.
If you wish to take advantage of this offer, it is necessary to submit to Ameriabank documents or valid information acceptable to the Bank certifying the fact that you meet the criteria specified in this offer (if the Bank already has the required information/documents, then there is no need to submit them again, and in the event that the Bank is not notified in writing about the rejection of the offer, the terms specified in the offer will apply to the obligations of the corresponding customers).
*The above offer is not valid until 31/01/2021. as of now, with respect to credit obligations exceeding the principal amount of AMD 30 million (or equivalent foreign currency), as well as mortgage loans of any size (provided for the purpose of real estate acquisition, construction or repair). In case of exceeding the specified threshold, as well as mortgage loan obligations, please contact any branch of Ameriabank, in which case an individual approach will be shown to each borrower.