«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով։
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի ապրիլի 29-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 11.00-ին, ք.Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակում տեսակոնֆերանսի (Zoom) միջոցով։
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. զուտ շահույթը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. ստացված շահույթի բաշխումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ բաժնետոմսերի անվանական արժեքի և կանոնադրական կապիտալի ավելացումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ կանոնադրության փոփոխությունները և նոր խմբագրությունը
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվելու է սույն թվականի մարտի 30-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

31 Mar, 2021 | Announcements, All | Return|
"Ameriabank" CJSC /hereinafter "the Bank"/ based on the decision of the Board of Directors, an Annual General Meeting of the Bank's Shareholders has been convened, which will take place on April 29 of this year, at 11:00 a.m. Yerevan time, at 2 Vazgen Sargsyan Street, Yerevan Via video conference (Zoom) at the Head Office of "Ameriabank" CJSC.
• "Ameriabank" CJSC 2020 annual financial report
• "Ameriabank" CJSC 2020 net profit
• "Ameriabank" CJSC 2020 profit distribution
• Increasing the nominal value and authorized capital of "Ameriabank" CJSC shares
• "Ameriabank" CJSC charter amendments and new edition
The list of shareholders entitled to participate in the Annual General Meeting of "Ameriabank" CJSC will be compiled as of March 30 of this year based on the data of the Bank's shareholders' register.
The delivery of materials related to the Annual General Meeting of Shareholders of "Ameriabank" CJSC to the Bank's shareholders will be carried out by personally delivering the materials to the shareholders and/or sending them by e-mail.