«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով։
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի ապրիլի 29-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 11.00-ին, ք.Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակում տեսակոնֆերանսի (Zoom) միջոցով։
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. զուտ շահույթը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2020թ. ստացված շահույթի բաշխումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ բաժնետոմսերի անվանական արժեքի և կանոնադրական կապիտալի ավելացումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ կանոնադրության փոփոխությունները և նոր խմբագրությունը
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվելու է սույն թվականի մարտի 30-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

31 мар, 2021 | Все, Объявления | Return|
На основании решения Совета директоров ЗАО «Америабанк» /далее «Банк» было созвано годовое Общее собрание акционеров Банка.
ЗАО "Америабанк" /далее "Банк"/ на основании решения Совета директоров созвано годовое Общее собрание акционеров Банка, которое состоится 29 апреля текущего года в 11:00 часов по г. Еревану время, по адресу г. Ереван, ул. Вазгена Саркисяна, 2 В режиме видеоконференции (Zoom) в головном офисе ЗАО "Америабанк".
• ЗАО "Америабанк" 2020 годовой финансовый отчет
• ЗАО "Америабанк" 2020 чистая прибыль
• ЗАО "Америабанк" 2020 распределение прибыли
• Увеличение номинальной стоимости и уставного капитала акций ЗАО "Америабанк"
• Изменения и новая редакция устава ЗАО "Америабанк"
Список акционеров, имеющих право на участие в годовом Общем собрании ЗАО "Америабанк", будет составлен по состоянию на 30 марта текущего года на основании данных реестра акционеров Банка.
Доставка материалов, связанных с годовым Общим собранием акционеров ЗАО «Америабанк», акционерам Банка будет осуществляться путем личного вручения материалов акционерам и/или направления их по электронной почте.