You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Visa Direct փոխանցումներ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ստացի՛ր քարտից քարտ Visa Direct փոխանցումներ ավելի շահավետ պայմաններով: Քո Visa քարտին ցանկացած Visa քարտից ստացի՛ր գումար արտասահմանից և ստացի՛ր քեշբեք 1000 ՀՀ դրամ:  Արշավին կարող են մասնակցել ցանկացած տեսակի Visa քարտի քարտապանները՝ ստորև ներկայացված հիմնական պայմաններին համապատասխանելու պարագայում:  Արշավն ուժի մեջ է 2021 թվականի ապրիլի 26-ից մինչև 2021 թվականի հուլիսի 26-ը ներառյալ:
Արշավի  հիմնական պայմանները․
1.    Քեշբեք կարող են ստանալ միայն Visa քարտապանները, որոնք արշավի մեկնարկի օրվան նախորդող մեկ տարվա ընթացքում չեն ստացել քարտից քարտ Visa Direct փոխանցում:
2.    Արշավի ընթացքում քեշբեքը հասանելի է Visa յուրաքանչյուր քարտապանին միայն մեկ անգամ:
3.    Քեշբեքը կվճարվի համաձայն այս  ժամանակացույցի`
•    2021թ․ ապրիլի 26-ից մայիսի 26-ը  ներառյալ` քարտից քարտ Visa Direct փոխանցում ստացած քարտապաններին` մայիսի 26-ին հաջորդող 10 /տասը/ աշխատանքային օրվա ընթացքում,
•    2021թ․ մայիսի 27-ից հունիսի 26-ը ներառյալ` քարտից քարտ Visa Direct փոխանցում ստացած քարտապաններին՝ հուլիսի 26-ին հաջորդող 10/տասը/ աշխատանքային օրվա ընթացքում:
4.    Քեշբեքի վճարումը կիրականացվի այն քարտի հաշվեհամարին, որին ստացվել է քարտից քարտ Visa Direct փոխանցումը: Այն դեպքում, երբ նշված հաշվեհամարը քեշբեքի վճարման պահին կլինի փակված կամ փոխանցումը ստացված կլինի արտարժույթային քարտային հաշվին, ապա քեշբեքը կփոխանցվի քարտապանի` Բանկում գործող այլ դրամային  հաշվեհամարին, իսկ  այլ գործող դրամային հաշիվ չունենալու դեպքում քեշբեք չի տրամադրվի:
• Ինչպե՞ս ստանալ գումար արտերկրից Visa Direct քարտից քարտ փոխանցման միջոցով:
Visa քարտապանները կարող են կատարել փոխանցում Ամերիաբանկի Ձեր Visa քարտին իրենց բանկի Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերի և/կամ կայքի միջոցով: Գումարը փոխանցելու համար պարզապես անհրաժեշտ է լրացնել վճարային քարտի համարը, քարտապանի անուն-ազգանունը և հաստատել գործարքը: Սովորաբար փոխանցումը կատարվում է, և գումարը քարտին ակտիվանում է մի քանի րոպեների ընթացքում: Գործարքը հնարավոր է կատարել ցանկացած օր և օրվա ցանկացած ժամի:
• Որքա՞ն է կազմում փոխանցման միջնորդավճարը:
Փոխանցման միջնորդավճարը սահմանվում է փոխանցողի բանկի կողմից: Միջինում այն կազմում է փոխանցվող գումարի 1%-ը:
• Կարելի՞ է փոխանցել քարտի համարն այլ անձի:
Միանգամայն անվտանգ է փոխանցել ձեր Visa քարտի համարը Visa Direct քարտից քարտ փոխանցման միջոցով Ձեզ գումար փոխանցելու նպատակով: Ոչ մի դեպքում չի կարելի այլ անձանց տրամադրել քարտի այլ մանրամասներ, ինչպիսիք են` PIN ծածկագիրը և CVV2/CVC2 կոդն, քանի որ այդ տվյալներին հասանելիություն ունենալու դեպքում հնարավոր կլինի գումար ելքագրել Ձեր վճարային քարտից:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Виза прямые переводы - Новости | Америабанк
Получайте переводы с карты на карту Visa Direct на более выгодных условиях. Получайте деньги из-за границы на свою карту Visa с любой карты Visa и получайте кэшбэк в размере 1000 драм. В акции могут участвовать держатели карт Visa любого типа при соблюдении основных условий, представленных ниже. Акция действует с 26 апреля 2021 года по 26 июля 2021 года включительно.
1.    Кэшбэк могут получить только держатели карт Visa, не получившие перевод с карты на карту Visa Direct в течение года до даты начала акции.
2. Во время акции кэшбэк доступен каждому держателю карты Visa только один раз.
3. Кэшбэк будет выплачиваться по такому графику:
• В 2021 году с 26 апреля по 26 мая, включая переводы с карты на карту Visa Direct держателям карт в течение 10 /десяти/ рабочих дней после 26 мая,
• В 2021 году с 27 мая по 26 июня включительно, держателям карт, получившим перевод с карты на карту Visa Direct в течение 10/десяти/ рабочих дней, следующих за 26 июля.
4.    Выплата кэшбэка будет произведена на карточный счет, на который поступил перевод с карты на карту Visa Direct. В случае, если указанный счет будет закрыт в момент выплаты кэшбэка или перевод будет получен на счет карты в иностранной валюте, то кэшбэк будет переведен на другой драмовый счет держателя карты в Банке, а при отсутствии другой драмовый счет, кэшбэк не предоставляется.
Вопрос и ответ
Как получить деньги из-за границы переводом с карты Visa Direct на карту?
Владельцы карт Visa могут сделать перевод на вашу карту Visa Америабанка через систему онлайн/мобильного банкинга своего банка и/или веб-сайт. Для перевода денег вам достаточно ввести номер платежной карты, имя держателя карты и подтвердить транзакцию. Обычно перевод осуществляется и деньги активируются на карте в течение нескольких минут. Сделку можно совершить в любой день и в любое время суток.
Сколько стоит комиссия за перевод?
Комиссия за перевод устанавливается банком-отправителем. В среднем это 1% от суммы перевода.
Можно ли передать номер карты другому лицу?
Совершенно безопасно передавать номер вашей карты Visa для перевода денег вам с помощью перевода Visa Direct с карты на карту. Ни при каких обстоятельствах не сообщайте другие данные карты, такие как PIN-код и код CVV2/CVC2, поскольку при наличии доступа к этим данным можно будет снять деньги с вашей платежной карты.