Տեղեկացնում ենք, որ տարածում են գտել զեղծարարական մեթոդներ, որոնց միջոցով երրորդ անձինք նպատակ են հետապնդում անօրինական կերպով տիրանալու ձեր քարտային տվյալներին և որպես վերջնանպատակ՝ ֆինանսական միջոցներին:
Հոգալով ձեր ֆինանսական անվտանգության մասին՝ հիշեցնում և խնդրում ենք չպատասխանել կասկածելի զանգերին, էլեկտրոնային նամակներին, հաղորդագրություններին և հետևել անվտանգության կանոններին՝
•  Երբեք երրորդ անձանց մի՛ հայտնեք Ձեր քարտային տվյալները` մասնավորապես՝ քարտի դիմերեսի 16 նիշը, քարտի վավերականության ժամկետը, դարձերեսին նշված CVV կոդը, քարտի PIN-կոդը:
• Մի՛ ուղարկեք Ձեր բանկային/անձնական  տվյալները էլ. փոստի կամ messenger հավելվածների միջոցով կամ հեռախոսով, անգամ եթե զանգահարողը կամ այլ ուղիներով կապ հաստատողը ներկայանում է որպես Ամերիաբանկի աշխատակից և տրամադրում է հետադարձ կապի համար միջոց /հեռախոսահամար կամ էլ. հասցե/:
• Կասկածելի նամակ կամ զանգ ստանալու դեպքում խնդրում ենք կապ հաստատել մեզ հետ +37410561111 հեռախոսահամարով, գրել նամակ Ամերիաբանկի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջին կամ ուղարկել էլեկտրոնային նամակ ameriabank@ameriabank.am էլ հասցեին:

20 авг, 2021 | Все, Объявления | Return|
Сообщаем вам, что широкое распространение получили творческие методы, с помощью которых третьи лица стремятся незаконно завладеть данными вашей карты и, как конечная цель, финансовыми средствами.
Заботясь о вашей финансовой безопасности, напоминаем и просим не отвечать на подозрительные звонки, электронные письма, сообщения и соблюдать правила безопасности:
• Никогда не сообщайте третьим лицам данные своей карты, в частности: 16 цифр на лицевой стороне карты, срок действия карты, CVV-код на оборотной стороне, ПИН-код карты.
• Не отправляйте по электронной почте свой банк / личные данные. через почту или приложения мессенджера или по телефону, даже если звонящий или лицо, осуществляющее контакт по другим каналам, представляет себя сотрудником Америабанка и предоставляет средство связи/номер телефона или адрес электронной почты. адрес/:
• Если вы получили подозрительное электронное письмо или звонок, свяжитесь с нами по телефону +37410561111, напишите электронное письмо на официальной странице Америабанка в Facebook или отправьте электронное письмо по адресу ameriabank@ameriabank.am.