Մեկնարկում է «Ամերիա Սերունդ 13»-ը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Սեպտեմբերի 7-ին մեկնարկում է Ամերիաբանկի հաջողված ու սպասված ծրագրերից մեկը` «Ամերիա Սերունդ 13»-ը: Ծրագիրը բացառիկ հնարավորություն է 21-27 տարեկան այն երիտասարդների համար, որոնք ցանկանում են իրենց մասնագիտական ուղին սկսել Ամերիաբանկում, ձեռք բերել նոր հմտություններ և փորձ, դառնալ մրցունակ մասնագետներ:
Այս տարի «Ամերիա Սերունդ 13» ծրագրի մասնակից երիտասարդները մասնագիտանալու են բիզնեսի և սպասարկման ոլորտում` մասնակցելով դասընթացների, ստեղծարար քննարկումների, գտնելու են մարդակենտրոն լուծումներ և բացահայտելու են գերազանց սպասարկման գաղտնիքները, ձեռք են բերելու մասնագիտական հմտություններ, ծանոթանալու են նորարար մոտեցումների` ուղղորդում ստանալով արհեստավարժ Ամերիացիների կողմից:
Ընտրական փուլերը հաղթահարած երիտասարդները երեք ամիս շարունակ ստանալու են գործնական գիտելիքներ` ծանոթանալով ժամանակակից բիզնեսի առաջատար փորձին: Դիմորդները պետք է ունենան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն, հաղորդակցման հմտություններ, պատասխանատվության զգացում և նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու և անընդհատ զարգանալու ցանկություն:
Տեղեկացնենք, որ ծրագրի ընթացքում մասնակիցները վարձատրվելու են:
Ծրագրի ավարտին ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կիրառած երիտասարդներին հնարավորություն կտրվի շարունակելու իրենց մասնագիտական ուղին Ամերիաբանկում` աշխատանքի անցնելով մասնաճյուղային մեծ ցանցում և կոնտակտային կենտրոնում:
2012թ.-ից մինչ այսօր իրականացվել է «Ամերիա Սերունդ» թվով 12 ծրագիր, որոնց արդյունքում Ամերիա թիմին է միացել ավելի քան 230 աշխատակից:

Начинается «Америя Поколение 13» - Новости | Америабанк
Америабанк в очередной раз открывает свои двери для амбициозной молодежи, предоставляя им возможность стать той переменой, которую они хотят видеть в бизнесе и обслуживании.
7 сентября стартует одна из успешных и долгожданных программ Америабанка – «Америя Поколение 13». Программа представляет собой уникальную возможность для молодых людей в возрасте 21-27 лет, которые хотят начать свою профессиональную карьеру в Америабанке, получить новые навыки и опыт и стать конкурентоспособными профессионалами.
В этом году молодые люди, участвующие в программе «Америя Поколение 13», будут специализироваться в сфере бизнеса и сервиса, участвуя в курсах, творческих дискуссиях, находить ориентированные на человека решения и открывать секреты отличного сервиса, приобретать профессиональные навыки, знакомиться с инновационными подходами под руководством профессиональных американцев:
Молодые люди, прошедшие предвыборные этапы, в течение трех месяцев будут получать практические знания, знакомясь с передовым опытом современного бизнеса. Абитуриенты должны иметь высшее профессиональное образование, коммуникативные навыки, чувство ответственности и желание получать новые знания и постоянно развиваться.
Сообщаем вам, что участники будут получать оплату во время программы.
По окончании программы молодым людям, наилучшим образом применившим полученные знания и опыт, будет предоставлена ​​возможность продолжить свой профессиональный путь в Америабанке, устроившись на работу в крупную филиальную сеть и контакт-центр.
С 2012 года по сегодняшний день реализовано 12 проектов «Америя Генерация», в результате которых к команде «Америя» присоединились более 230 сотрудников.