Հարցազրույց ՕՊԵԿ Միջազգային զարգացման հիմնադրամի մասնավոր հատվածի և առևտրի ֆինանսավորման գծով տնօրենի օգնական Թարեք Ալնասարի հետ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հարցազրույց ՕՊԵԿ Միջազգային զարգացման հիմնադրամի մասնավոր հատվածի և առևտրի ֆինանսավորման գծով տնօրենի օգնական Թարեք Ալնասարի հետ
Ամերիաբանկի երկարամյա գործընկեր «ՕՊԵԿ Միջազգային զարգացման հիմնադրամի»` մասնավոր հատվածի և առևտրի ֆինանսավորման գծով տնօրենի օգնական Թարեք Ալնասարն իր հարցազրույցում խոսում է Ամերիաբանկի հետ համագործակցության, մասնավոր հատվածի աջակցության ծրագրերի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ՓՄՁ զարգացման ռազմավարության մասին. «Ամերիաբանկը միտումներ թելադրող բանկ է, շուկայի առաջատարը: Իհարկե, դա նաև մեծ պատասխանատվություն է: Անցյալ տարի Բանկը  թողարկել է կանաչ պարտատոմսեր, որն աննախադեպ և նշանակալի գործարք է թե' երկրի, և թե' ֆինանսական համակարգի համար»,- հարցազրույցում նշում է Թ. Ալնասարը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Interview with Tarek Alnassar, Assistant Director of Private Sector and Trade Finance, OPEC International Development Fund - News | Ameriabank
Interview with Tarek Alnassar, Assistant Director of Private Sector and Trade Finance, OPEC International Development Fund
07 Dec, 2021 | Interview, All | Return|
In his interview, Ameriabank's long-time partner "OPEC International Development Fund", assistant director for private sector and trade financing, Tarek Alnasar, talks about cooperation with Ameriabank, private sector support programs, as well as the SME development strategy implemented by the RA government. "Ameriabank is a trend-setting bank, a market leader. Of course, it's also a big responsibility. Last year, the Bank issued green bonds, which is an unprecedented and significant transaction for both the country and the financial system," said T. Alnasar.