Ամերիաբանկ. Հայաստանի առաջատար հարկատու բանկը` 2021 թվականի տվյալներով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
2021 թվականի հունվար-դեկտեմբեր ամիսների տվյալներով Ամերիաբանկը Հայաստանի ամենախոշոր հարկատու բանկն է: Բանկը պետական բյուջե է վճարել ընդհանուր առմամբ 8.9 մլրդ դրամի հարկ (30.12.21 դրությամբ):
Նշված ցուցանիշը նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 53.3%-ով: Եթե 2020 թվականին ՀՀ Հարկային ծառայության կողմից հրապարակված  ՀՀ առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում Ամերիաբանկը 23-րդ տեղում էր, ապա 2021 թվականին  Բանկը առաջընթաց է գրանցել միանգամից 6 կետով` զբաղեցնելով 17-րդ հորիզոնականը:

Америабанк. Ведущий банк-налогоплательщик Армении по данным 2021 года - Новости | Америабанк
По данным за январь-декабрь 2021 года, Америабанк является крупнейшим банком-налогоплательщиком в Армении. Всего банк уплатил в государственный бюджет налогов на сумму 8,9 млрд драмов (по состоянию на 30.12.21).
Указанный показатель увеличился на 53,3% по сравнению с аналогичным периодом предыдущего года. Если в 2020 году Америабанк занимал 23-е место в опубликованном Налоговой службой РА списке первых 1000 крупных налогоплательщиков РА, то в 2021 году Банк продвинулся сразу на 6 пунктов, заняв 17-е место. должность.