Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2022թ. լավագույն բանկը Հայաստանում` ըստ «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի
Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2022թ. Հայաստանի լավագույն բանկը միջազգային ֆինանսական ոլորտում մասնագիտացած «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի կողմից։ Մրցանակը հայտարարվել է «Global Finance»-ի կողմից անցկացվող աշխարհի լավագույն բանկերի ամենամյա 29-րդ մրցանակաբաշխության շրջանակում, որը գնահատում է ընթացիկ ժամանակահատվածում աշխարհի շուրջ 150 երկրում և տարածքում բանկերի արձանագրած ֆինանսական արդյունքները։
Ընտրությունը կատարվել է «Global Finance»-ի խմբագիրների կողմից` հաշվի առնելով կորպորատիվ ֆինանսական առաջնորդների, բանկիրների և վերլուծաբանների հետ ընդլայնված խորհրդակցությունները և հիմք ընդունելով այնպիսի չափանիշներ, ինչպիսիք են՝ բանկերի ակտիվների աճը, եկամտաբերությունը, աշխարհագրական ծածկույթը, ռազմավարական հարաբերությունները, նոր բիզնեսի զարգացումն  ու պրոդուկտների նորարարությունը։
«Global Finance»-ի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոյի խոսքով` ֆինանսական աշխարհում ընթացիկ իրարանցման պայմաններում կորպորատիվ առաջնորդները բանկային հարաբերությունների ընտրության հարցում բախվել են նոր մարտահրավերների։  «Մեր մրցանակներն օգնում են որոշում կայացնողներին ընտրելու լավագույն ֆինանսական գործընկերներին», - նշել Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն։
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշել է. «Անչափ ուրախ ենք «Global Finance» ամսագրի կողմից հերթական անգամ Հայաստանի լավագույն բանկը ճանաչվելու կապակցությամբ։ Սա մեր ֆինանսական հզորության օբյեկտիվ և բարձր գնահատականն է, ինչն արտացոլված է վերջին մի քանի տարիներին ֆինասական շուկայում մեր ունեցած առաջատար դիրքով։ Առավել լայն համատեքստում սա արտաքին մարտահրավերներին դիմակայելու և շուկայի պահանջների շարունակական փոփոխություններին արձագանքելու մեր կարողության վկայությունն է։ Այն ապացուցում է, որ
Բանկն իր զարգացման ճիշտ ուղու վրա է  և մղում է  բոլորիս դեպի շարունակական առաջընթաց` ի շահ մարդկանց, ում ծառայություն  ենք մատուցում և որոնց հետ աշխատում ենք»։
Վերջին տասնամյակում Ամերիաբանկը «Global Finance»  ամսագրի Լավագույն բանկ մրցանակին արժանանում է ութերորդ անգամ։  Մեկ ամիս առաջ նույն պարբերականի կողմից Ամերիաբանկը ճանաչվել էր նաև Հայաստանի լավագույն ներդրումային բանկը։
Աﬔրիաբանկը դինաﬕկ զարգացող ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանում և դասվում երկրի աﬔնակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին։ Բանկը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային նորարարական ծառայություններ՝ տրամադրելով բանկային լուծուﬓերի ամբողջական փաթեթ:
Աﬔրիաբանկը Հայաստանի խոշորագույն բանկն է, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը։ 2021թ. տարեկան ֆինանսական արդյունքներով` Ամերիաբանկը ֆինանսական հիմնական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել,  կապիտալ, զուտ շահույթ) Հայաստանի բանկային ոլորտի առաջատարն է:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank was recognized as the 2022 the best bank in Armenia according to the prestigious "Global Finance" magazine - News | Ameriabank
05Apr
Ameriabank was recognized as the 2022 the best bank in Armenia according to the prestigious "Global Finance" magazine
05 Apr, 2022 | Press release, All | Return|
The selection was made by the editors of Global Finance after extensive consultations with corporate finance leaders, bankers and analysts and based on criteria such as the banks' asset growth, profitability, geographic coverage, strategic relationships, new business development and product offerings. innovation.
Global Finance Publisher and Editor-in-Chief Joseph D. According to Giaraputo, with the current turmoil in the financial world, corporate leaders have faced new challenges in choosing banking relationships. "Our awards help decision makers choose the best financial partners," said Joseph D. Giaraputon.
Artak Hanesyan, the chairman-general director of Ameriabank's Directorate, noted. "We are extremely happy to be recognized as the best bank in Armenia by the magazine "Global Finance" once again. This is an objective and high assessment of our financial strength, which is reflected by our leading position in the financial market in the last few years. In a broader context, this is a testament to our ability to face external challenges and respond to continuous changes in market demands. It proves that
The bank is on the right track of its development and pushes us all to continuous progress for the benefit of the people we serve and work with."
In the last decade, Ameriabank has been awarded the Best Bank Award by "Global Finance" magazine for the eighth time. A month ago, Ameriabank was recognized as the best investment bank in Armenia by the same periodical.
About "Ameriabank" CJSC
Ameriabank is a dynamically developing universal bank that operates in Armenia and ranks among the country's most stable and large financial institutions. The bank provides innovative corporate, investment and retail banking services, providing a complete set of banking solutions.
Ameriabank is the largest bank in Armenia, whose assets exceed AMD 1 trillion. 2021 according to the annual financial results, Ameriabank is the leader of the Armenian banking sector in terms of the main financial indicators (assets, liabilities, loan portfolio, capital, net profit).
Ameriabank presents itself with a clearly developed digital agenda and continuously implements innovative IT solutions in the field of financial services and products.