Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը հնարավորություն է ընձեռում Բանկի նկատմամբ ստանձնած վարկային պարտավորությունների* ներքո օգտվելու մայր գումարի և տոկոսագումարի վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31.05.22թ. ներառյալ, եթե տվյալ ամսվա հերթական մարման օրը վճարման ենթակա պարտավորությունը չի մարվել կամ մարվել է մասնակի:
Այս հնարավորությունից կարող են օգտվել հետևյալ խմբերում ներառված հաճախորդները.
• Արցախում փաստացի գործունեություն իրականացնող կամ գրանցված/ հաշվառված իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերերը, ինչպես նաև փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձինք,
• Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող այլ ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռնարկատերերը :
Եթե հանդիսանում եք ստորև ներկայացված խմբերից մեկում ներառված  ֆիզիկական անձ, ապա կարող եք օգտվել վարկերի գծով տրամադրվող մայր գումարի և տոկոսագումարների/սպասարկման վճարների արտոնյալ ժամկետից մինչև 31/05/2022թ. ներառյալ (արտոնություն չի տրամադրվում միայն այն հիփոթեքային վարկերի գծով, որոնք տրամադրվել են ԱՀ-ից դուրս գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, կառուցապատման համար, նաև այն հաճախորդների, ովքեր Արցախի Ներդրումային հիմնադրամից ստացել են մերժում աջակցության գծով).
Տեղեկացնենք, որ սույն առաջարկը գործում է վերոնշյալ հաճախորդների այն պայմանագրերի գծով,  որոնց ներքո առկա չէ վճարային պարտավորությունների կատարման կետանց, կամ կետանցն առաջացել է փետրվար ամսվա ընթացքում, ընդ որում` մարման արտոնյալ ժամանակահատվածը տրամադրվում է հետևյալ եղանակով.
• ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո չվճարված տոկոսագումարը, սպասարկման վճարը և մայր գումարը կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա,
• օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարը և սպասարկման վճարը կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա, իսկ չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվի:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության ունենալու դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա: Առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):

02 May, 2022 | Announcements, All | Return|
Legal entities and individual entrepreneurs who actually carry out activities or are registered/registered in Artsakh, as well as natural persons with actual residence,
Other natural and legal persons with a center of vital interests in Artsakh, individual entrepreneurs.
If you are a natural person included in one of the groups presented below, you can take advantage of the preferential period of principal amount and interest/service fees provided for loans until 31/05/2022. including (privilege is not provided only for those mortgage loans that were provided for the purchase, repair, construction of property outside of the Republic of Kazakhstan, as well as for those clients who received a refusal of support from the Artsakh Investment Fund);
A legal entity and an individual entrepreneur carrying out actual activities or registered/registered in Artsakh,
Other legal entity with a center of vital interests in Artsakh, individual entrepreneur1.
We would like to inform you that this offer applies to the contracts of the above-mentioned customers, under which there is no overdue payment obligation, or the overdue date occurred during the month of February, and the grace period for repayment is provided in the following way:
in the case of obligations to be repaid according to the schedule, the unpaid interest, service fee and principal amount under the contract will be redistributed over the remaining repayment period,
in the case of overdrafts and lines of credit, the interest and service charge calculated under the agreement will be redistributed over the remaining repayment period, and no redistribution of unpaid principal will be applied.
If you wish to take advantage of this offer, it is necessary to submit to Ameriabank documents or valid information acceptable to the Bank certifying the fact that you meet the criteria specified in this offer (if the Bank already has the required information/documents, then there is no need to submit them again. the terms specified in the offer will apply to the obligations of the corresponding customers).