Աշխարհի լավագույն ռոբոտներն արդեն Երևանում են - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Սույն թվականի դեկտեմբերի 8-ին ունեցավ «Ռոբոտների շքերթ» (Бал роботов) ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Առաջին անգամ տարածաշրջանում այս ցուցահանդեսը ներկայացնում է «Ռոբոտների կորպորացիա» ռուսական ընկերությունը` Ամերիաբանկի անմիջական նախաձեռնությամբ:
Ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցեցին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հայրենական ռոբոտատեխնիկայի ոլորտում իրենց ավանդն ունեցած ներկայացուցիչներ, արվեստի և մշակույթի գործիչներ, միջոցառման կազմակերպմանն աջակցած ընկերությունների, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Ամերիա» ընկերությունների խմբի անձնակազմը:
Միջոցառման պատվավոր հյուրերն էին երեխաները, որոնց համար ցուցահանդեսի բացման արարողությունը դարձավ իսկական տոն: Նրանք հնարավորություն ունեցան անձամբ ծանոթանալ հրաշագործ ռոբոտների հետ, խաղալ, զվարճանալ, լուսանկարվել:
Միջոցառման ժամանակ հանդես եկավ «Մանկական Եվրատեսիլ 2015» երգի մրցույթի երկրորդ մրցանակակիր Միկա Վարոսյանը:
Ցուցահանդեսը կգործի մինչև 2016թ. հունվարի 10-ը (հանգստյան օրեր` 2015թ. դեկտեմբերի 31 և 2016թ. հունվարի 1): Տոմսերը վաճառվում են Երևան քաղաքի բոլոր տոմսարկղներում, ինչպես նաև «Երևան Մոլ»-ում: Տոմսերը կարելի է նաև ձեռք բերել օնլայն` cult.am կայքի միջոցով: Երեխաների համար նախատեսված են հատուկ սակագներով տոմսեր՝ 2200դր. աշխատանքային օրերին և 3300դր. ոչ աշխատանքային օրերին, իսկ մեծահասակների տոմսերը համապատասխանաբար կլինեն` 2900դր. և 3900դր.: Նախատեսված է հատուկ սակագնային փաթեթ դպրոցական կոլեկտիվ այցերի համար:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Лучшие роботы в мире уже в Ереване - Новости | Америабанк
8 декабря этого года состоялось торжественное открытие выставки «Парад роботов» (Бал роботов). Впервые в регионе данную выставку представляет российская компания «Корпорация роботов» по ​​непосредственной инициативе Америабанка.
В церемонии открытия выставки приняли участие мэр Еревана Тарон Маргарян, представители отечественной робототехники, деятели искусства и культуры, представители компаний и СМИ, поддержавших организацию мероприятия, а также сотрудники «Америа». группа компаний.
Почетными гостями мероприятия стали дети, для которых открытие выставки стало настоящим праздником. У них была возможность лично познакомиться с волшебными роботами, поиграть, повеселиться, сфотографироваться.
На мероприятии выступил Мика Варосян, занявший второе место на песенном конкурсе "Детское Евровидение 2015".
Выставка продлится до 2016 года. 10 января (выходные: 31 декабря 2015 г. и 1 января 2016 г.). Билеты продаются во всех кассах Еревана, а также в «Ереван Молле». Билеты также можно приобрести онлайн на сайте Cult.am. Есть билеты для детей по специальным ценам: 2200 драм. в рабочие дни и 3300 драм. в нерабочие дни, а билеты для взрослых будут стоить 2900 драм. и 3900 драм. Для школьных групповых посещений предусмотрен специальный тарифный пакет.