Աշխարհի լավագույն ռոբոտներն արդեն Երևանում են - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Սույն թվականի դեկտեմբերի 8-ին ունեցավ «Ռոբոտների շքերթ» (Бал роботов) ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Առաջին անգամ տարածաշրջանում այս ցուցահանդեսը ներկայացնում է «Ռոբոտների կորպորացիա» ռուսական ընկերությունը` Ամերիաբանկի անմիջական նախաձեռնությամբ:
Ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցեցին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հայրենական ռոբոտատեխնիկայի ոլորտում իրենց ավանդն ունեցած ներկայացուցիչներ, արվեստի և մշակույթի գործիչներ, միջոցառման կազմակերպմանն աջակցած ընկերությունների, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Ամերիա» ընկերությունների խմբի անձնակազմը:
Միջոցառման պատվավոր հյուրերն էին երեխաները, որոնց համար ցուցահանդեսի բացման արարողությունը դարձավ իսկական տոն: Նրանք հնարավորություն ունեցան անձամբ ծանոթանալ հրաշագործ ռոբոտների հետ, խաղալ, զվարճանալ, լուսանկարվել:
Միջոցառման ժամանակ հանդես եկավ «Մանկական Եվրատեսիլ 2015» երգի մրցույթի երկրորդ մրցանակակիր Միկա Վարոսյանը:
Ցուցահանդեսը կգործի մինչև 2016թ. հունվարի 10-ը (հանգստյան օրեր` 2015թ. դեկտեմբերի 31 և 2016թ. հունվարի 1): Տոմսերը վաճառվում են Երևան քաղաքի բոլոր տոմսարկղներում, ինչպես նաև «Երևան Մոլ»-ում: Տոմսերը կարելի է նաև ձեռք բերել օնլայն` cult.am կայքի միջոցով: Երեխաների համար նախատեսված են հատուկ սակագներով տոմսեր՝ 2200դր. աշխատանքային օրերին և 3300դր. ոչ աշխատանքային օրերին, իսկ մեծահասակների տոմսերը համապատասխանաբար կլինեն` 2900դր. և 3900դր.: Նախատեսված է հատուկ սակագնային փաթեթ դպրոցական կոլեկտիվ այցերի համար:

The best robots in the world are already in Yerevan
The opening ceremony of the exhibition was attended by Yerevan Mayor Taron Margaryan, representatives of the domestic robotics industry, art and culture figures, representatives of the companies and mass media that supported the organization of the event, as well as the staff of "Ameria" group of companies.
The honored guests of the event were the children, for whom the opening ceremony of the exhibition became a real holiday. They had the opportunity to get to know the magical robots in person, play, have fun, take photos.
Mika Varosyan, the second prize winner of the "Junior Eurovision 2015" song contest, performed at the event.
The exhibition will run until 2016. January 10 (weekends: December 31, 2015 and January 1, 2016). Tickets are sold at all ticket offices in Yerevan, as well as at "Yerevan Mall". Tickets can also be purchased online through the cult.am website. There are tickets for children with special rates: 2200 AMD. on working days and 3300 AMD. on non-working days, and the tickets for adults will be 2900 AMD. and 3900 AMD. A special tariff package is provided for school group visits.