Ամերիաբանկը ստորագրել է 25 մլն ԱՄՆ դոլարի սինդիկացված վարկային պայմանագիր Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերության (FMO) և Ավստրիական Զարգացման բանկի (OeEB) հետ: Վարկն ուղղվելու է Հայաստանում փոքր և միջին ձեռնարկությունների վարկավորմանը, ինչպես նաև վերականգնվող էներգետիկայի և էներգաարդյունավետության ծրագրերի ֆինանսավորմանը:
Հայաստանի տնտեսության զարգացման ու կայունության համար փոքր և միջին բիզնեսը մեծ նշանակություն ունի, այն ապահովում է երկրի համախառն ներքին արդյունքի շուրջ 40%-ը: Այս երկարաժամկետ ֆինանսավորումը կնպաստի Հայաստանում ՓՄՁ-ների գործունեության հետագա ընդլայնմանն ու զարգացմանը, մրցունակության բարձրացմանը ներքին և արտաքին շուկաներում:
Վերականգնվող էներգետիկային ուղղված ֆինանսավորումը խթան կհանդիսանա այդ ոլորտի կայուն զարգացման ամրապնդման, էներգախնայողության ապահովման համար ինչպես ձեռնարկությունների, այնպես էլ բնակչության շրջանում:
Նշենք, որ Ամերիաբանկն ընդլայնելով համագործակցությունը միջազգային հեղինակավոր կառույցների հետ` արդյունավետ համագործակցության արդյունքում ներգրավել է 345 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր գումարով ֆինանսական միջոցներ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank signed a USD 25 million syndicated loan agreement with FMO and OeEB - News | Ameriabank
Ameriabank signed a USD 25 million syndicated loan agreement with FMO and OeEB
27 Nov, 2015 | Press release, All | Return|
Small and medium business is of great importance for the development and stability of Armenia's economy, it provides about 40% of the country's gross domestic product. This long-term financing will contribute to the further expansion and development of the activities of SMEs in Armenia, increasing competitiveness in domestic and foreign markets.
The financing aimed at renewable energy will be an incentive for strengthening the sustainable development of this sector, ensuring energy saving both among enterprises and the population.
It should be noted that Ameriabank, expanding its cooperation with international reputable structures, attracted financial resources in the total amount of 345 million US dollars as a result of effective cooperation.