Ամերիաբանկի նոր ձեռքբերումները - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ասուլիսի ընթացքում Գ. Թառումյանը հանգամանալից ներկայացրեց վերջին օրերին Ամերիաբանկի երեք էական ձեռքբերումները և տնտեսության համար դրանց նշանակությունը.
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ և DEG-ը (Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH) մայիսի 12-ին Լոնդոնում ստորագրել են 20 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր, որը հնարավություն կտա ճկուն պայմաններով ֆինանսավորել Հայաստանի Հանրապետությունում գործող փոքր և միջին ձեռնարկությունները:
• Fitch միջազգային վարկանշային հեղինակավոր կազմակերպությունը վերահաստատել է Ամերիաբանկին շնորհած արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի «B պլյուս» վարկանիշը` սահմանելով Կայուն հեռանկար մեկ տարի առաջ շնորհած Բացասական հեռանկարի (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) փոխարեն:
• Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) կողմից Ամերիաբանկին շնորհվել է «Տարվա գործարք` էներգաարդյունավետություն» մրցանակը (“Deal of the Year – Energy Efficiency”)` 2015թ-ին Հայաստանում ջերմոցային ենթակառուցվածքի էներգաարդյունավետության բարելավման համար:

New achievements of Ameriabank - News | Ameriabank
During the press conference G. Tarumyan presented in detail the three significant achievements of Ameriabank in recent days and their significance for the economy.
• "Ameriabank" CJSC and DEG (Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH) signed a 20 million USD loan agreement in London on May 12, which will provide an opportunity to finance small and medium enterprises operating in the Republic of Armenia on flexible terms.
• The prestigious international rating organization Fitch has reaffirmed the "B plus" rating of the issuer of long-term obligations in foreign currency assigned to Ameriabank, setting a Stable outlook instead of the Negative outlook (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) granted a year ago.
• Ameriabank was awarded the "Deal of the Year - Energy Efficiency" award by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) for improving the energy efficiency of the greenhouse infrastructure in Armenia in 2015.