You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot IFC. «Ամերիաբանկ»-ին տրված սուբորդինացված վարկը կավելացնի Հայաստանի բիզնեսի համար ֆինանսների հասանելիությունը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
IFC. «Ամերիաբանկ»-ին տրված սուբորդինացված վարկը կավելացնի Հայաստանի բիզնեսի համար ֆինանսների հասանելիությունը
«Ամերիաբանկ»-ին տրված սուբորդինացված վարկը կավելացնի ֆինանսների հասանելիությունը հայկական բիզնեսի համար, որը զգում է զարգացող շուկաներում եւ, մասնավորապես, տարածաշրջանում տնտեսական անկման հետեւանքները: Հունվարի 21-ին Երեւանում Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) եւ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) հետ ֆինանսական համաձայնագրերի կնքման արարողությունից հետո այս մասին հայտարարեց Միջազգային ֆինանսական կորպորոցիայի (IFC) Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի գծով տնօրեն Թոմաշ Թելման:
IFC-ն ծրագրում է 2016 թվականին Հայաստանում ներդրումները ավելացնել՝ հասցնելով 100 մլն դոլարի: Սրանում ներառված է «Ամերիաբանկ»-ի վարկը, որին կավելանան նաեւ իրական հատվածում ծրագրերն ու իշխանությունների խորհրդատվական աջակցության նախագծերը:
1995 թվականից IFC-ն Հայաստանում 47 նախագծերում 340 մլն դոլար է ներդրել: Կորպորացիան նաեւ ավելի քան 122 մլն դոլարի չափով աջակցություն է ցուցաբերել առեւտրային գործարքներին, երկրում բիզնես մթնոլորտի բարելավմանն ուղղված խորհրդատվական մի շարք ծրագրեր իրականացրել:
«Ամերիաբանկ»-ը ակտիվներով, վարկային պորտֆելով, պարտավորություններով եւ ներդրումներով Հայաստանի խոշորագույն բանկն է: Բանկի ընդհանուր նորմատիվային կապիտալը ներկայում կազմում է գրեթե 200 մլն դոլար, իսկ 2015 թվականի վերջին ընդհանուր ակտիվները կազմել են ավելի քան 1 մլրդ դոլար:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot IFC. The subordinated loan given to "Ameriabank" will increase access to finance for Armenian businesses - News | Ameriabank
IFC. The subordinated loan given to "Ameriabank" will increase access to finance for Armenian businesses
The subordinated loan granted to "Ameriabank" will increase access to finance for Armenian businesses that are feeling the effects of the economic downturn in emerging markets and, in particular, in the region. On January 21, after the ceremony of signing financial agreements with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the International Finance Corporation (IFC) in Yerevan, Tomas Telma, Director of the International Finance Corporation (IFC) for Europe and Central Asia, announced this.
IFC plans to increase investments in Armenia to 100 million dollars in 2016. This includes the "Ameriabank" loan, to which the programs in the real sector and the consulting support projects of the authorities will be added.
Since 1995, IFC has invested $340 million in 47 projects in Armenia. The corporation also supported commercial transactions in the amount of more than 122 million dollars, implemented a number of consulting programs aimed at improving the business climate in the country.
"Ameriabank" is the largest bank in Armenia in terms of assets, credit portfolio, liabilities and investments. The total regulatory capital of the bank is currently almost 200 million dollars, and the total assets at the end of 2015 amounted to more than 1 billion dollars.