Ամերիաբանկը` Հայաստանի 2016թ. «Տարվա լավագույն ներդրումային բանկ» - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը ճանաչվել է Հայաստանի 2016թ. «Տարվա լավագույն ներդրումային բանկ» «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի կողմից: Ամսագրի խմբագիրները ոլորտի փորձագետների հետ միասին հաշվարկել են մասնակիցների ընդհանուր գնահատականը և որոշել հաղթողներին՝ առաջնորդվելով մի շարք չափանիշներով, որոնց թվում են` շուկայի մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, սպասարկման որակը, մատուցվող խորհրդատվությունը, շուկայի պայմաններին բավարարող լուծումներ առաջարկելը, նորարարությունը, սակագները և այլն: Հաշվի են առնվել նաև 2015թ. հայտարարված կամ կնքված գործարքները:
Ամերիաբանկի Ներդրումային բանկային ծառայությունների գծով տնօրեն Առնո Մոսիկյանը նշեց. «Մեզ համար մեծ պատիվ է «Global Finance» ամսագրի կողմից ճանաչվել Հայաստանի լավագույն ներդրումային բանկ: Մեր հաջողությունների գրավականը յուրաքանչյուր հաճախորդին ցուցաբերած անհատական մոտեցումն է, նորարարություններով շարունակաբար հանդես գալը, պրոֆեսիոնալ աշխատակազմի առկայությունը, ռիսկերի հավասարակշռված կառավարումը: Այս ամենը մեզ օգնել են ունենալ մրցակցային առավելություններ, ձեռք բերել հաճախորդների վստահությունը, նրանց հետ ստեղծել երկարաժամկետ և արդյունավետ համագործակցություն»:
Նշենք, որ Ամերիաբանկը մատուցում է ներդրումային բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ, մասնավորապես` փայատիրական և պարտքային ֆինանսավորման ներգրավման, բաժնետոմսերի, պարտատոմսերի, ինչպես նաև այլ արժեթղթերի հետ կապված ծառայություններ` պարտատոմսերի առաջնային տեղաբաշխման կազմակերպումից մինչև երկրորդային շուկայում իրացվելիության ապահովում (մարքեթ մեյքինգ) և շուկայի համապարփակ վերլուծություն: Բանկը նաև մատուցում է ձեռքբերումների և միաձուլումների ծառայություններ, որոնք ներառում են ընկերությունների գնահատում, ընկերությունների առքի և վաճառքի, միաձուլումների ընթացքում բաժնետերերին խորհրդատվության տրամադրում, ռազմավարական ներդրողների ներգրավում և կորպորատիվ ֆինանսների ոլորտի այլ ծառայություններ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Америабанк - Армения 2016 «Лучший инвестиционный банк года» - Новости | Америабанк
Америабанк был признан лучшим в Армении в 2016 году. «Лучший инвестиционный банк года» по версии престижного журнала «Global Finance». Редакция журнала совместно с экспертами в данной области подсчитала общий балл участников и определила победителей, руководствуясь рядом критериев, среди которых: доля рынка, количество и объем сделок, качество обслуживания, предоставленные консультации, предложение решений, соответствующих рыночным условиям, инновациям, тарифам и т. д. 2015 год также учитывался. объявленные или заключенные сделки.
отметил директор инвестиционно-банковских услуг Америабанка Арно Мосикян. «Для нас большая честь быть признанным журналом Global Finance лучшим инвестиционным банком Армении. Залогом нашего успеха является индивидуальный подход к каждому клиенту, постоянные инновации, наличие профессиональных сотрудников и взвешенное управление рисками. Все это помогло нам иметь конкурентные преимущества, завоевать доверие клиентов, наладить с ними долгосрочное и эффективное сотрудничество».
Следует отметить, что Америабанк оказывает полный комплекс инвестиционно-банковских услуг, в частности услуги, связанные с долевым и долговым финансированием, акциями, облигациями, а также другими ценными бумагами, от организации первичного размещения облигаций до обеспечения ликвидности на вторичном рынке. (создание рынка) и комплексный анализ рынка. Банк также предоставляет услуги по поглощениям и слияниям, которые включают оценку компаний, покупку и продажу компаний, консультирование акционеров при слияниях, привлечение стратегических инвесторов и другие услуги в области корпоративных финансов.