Ամերիաբանկը` Հայաստանի 2016թ. «Տարվա լավագույն ներդրումային բանկ» - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը ճանաչվել է Հայաստանի 2016թ. «Տարվա լավագույն ներդրումային բանկ» «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի կողմից: Ամսագրի խմբագիրները ոլորտի փորձագետների հետ միասին հաշվարկել են մասնակիցների ընդհանուր գնահատականը և որոշել հաղթողներին՝ առաջնորդվելով մի շարք չափանիշներով, որոնց թվում են` շուկայի մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, սպասարկման որակը, մատուցվող խորհրդատվությունը, շուկայի պայմաններին բավարարող լուծումներ առաջարկելը, նորարարությունը, սակագները և այլն: Հաշվի են առնվել նաև 2015թ. հայտարարված կամ կնքված գործարքները:
Ամերիաբանկի Ներդրումային բանկային ծառայությունների գծով տնօրեն Առնո Մոսիկյանը նշեց. «Մեզ համար մեծ պատիվ է «Global Finance» ամսագրի կողմից ճանաչվել Հայաստանի լավագույն ներդրումային բանկ: Մեր հաջողությունների գրավականը յուրաքանչյուր հաճախորդին ցուցաբերած անհատական մոտեցումն է, նորարարություններով շարունակաբար հանդես գալը, պրոֆեսիոնալ աշխատակազմի առկայությունը, ռիսկերի հավասարակշռված կառավարումը: Այս ամենը մեզ օգնել են ունենալ մրցակցային առավելություններ, ձեռք բերել հաճախորդների վստահությունը, նրանց հետ ստեղծել երկարաժամկետ և արդյունավետ համագործակցություն»:
Նշենք, որ Ամերիաբանկը մատուցում է ներդրումային բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ, մասնավորապես` փայատիրական և պարտքային ֆինանսավորման ներգրավման, բաժնետոմսերի, պարտատոմսերի, ինչպես նաև այլ արժեթղթերի հետ կապված ծառայություններ` պարտատոմսերի առաջնային տեղաբաշխման կազմակերպումից մինչև երկրորդային շուկայում իրացվելիության ապահովում (մարքեթ մեյքինգ) և շուկայի համապարփակ վերլուծություն: Բանկը նաև մատուցում է ձեռքբերումների և միաձուլումների ծառայություններ, որոնք ներառում են ընկերությունների գնահատում, ընկերությունների առքի և վաճառքի, միաձուլումների ընթացքում բաժնետերերին խորհրդատվության տրամադրում, ռազմավարական ներդրողների ներգրավում և կորպորատիվ ֆինանսների ոլորտի այլ ծառայություններ:

Ameriabank - Armenia 2016 "The best investment bank of the year" - News | Ameriabank
Ameriabank was recognized as the best of Armenia in 2016. "Best Investment Bank of the Year" by the prestigious magazine "Global Finance". The editors of the magazine, together with experts in the field, calculated the overall score of the participants and decided the winners, guided by a number of criteria, including: market share, number and volume of transactions, quality of service, advice provided, offering solutions that meet market conditions, innovation, tariffs, etc. 2015 were also taken into account. announced or concluded transactions.
Director of Investment Banking Services of Ameriabank Arno Mosikyan noted. "It is a great honor for us to be recognized as the best investment bank in Armenia by Global Finance magazine. The key to our success is the individual approach shown to each client, continuous innovation, the presence of professional staff, and balanced risk management. All this has helped us to have competitive advantages, to gain the trust of clients, to create long-term and effective cooperation with them."
It should be noted that Ameriabank provides a complete set of investment banking services, in particular, services related to equity and debt financing, shares, bonds, as well as other securities, from organizing the primary placement of bonds to ensuring liquidity in the secondary market (market making) and comprehensive market analysis. The bank also provides acquisitions and mergers services, which include company valuation, buying and selling of companies, providing advice to shareholders during mergers, attracting strategic investors and other services in the field of corporate finance.