Դոկտոր Նուբար Աֆեյանն ընտրվել է աշխարհի առաջատար համալսարաններից մեկի՝ Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Դոկտոր Նուբար Աֆեյանն ընտրվել է աշխարհի առաջատար համալսարաններից մեկի՝ Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ
Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհրդի անդամ դոկտոր Նուբար Աֆեյանն ընտրվել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ: Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտն աշխարհի առաջատար համալսարաններից է և ըստ համալսարանների համաշխարհային ակադեմիական վարկանշավորման տվյալների՝ զբաղեցնում է 3-րդ տեղը:
Նուբար Աֆեյանն Ամերիաբանկի խորհրդի անդամ է 2010թ. հուլիսի 6-ից: Կենսատեխնիկական գիտությունների դոկտորի աստիճանն ստացել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտում: Նա բազմաթիվ գիտական հոդվածների և արտոնագրերի հեղինակ է: Նուբար Աֆեյանը Flagship Ventures ընկերության հիմնադիրը և գործադիր տնօրենն է: Ընկերությունը ներդրումներ է կատարում կենսաբանական/բարձր տեխնոլոգիական ուղղվածություն ունեցող սկսնակ ձեռնարկություններում: Ներկայումս ընկերության պորտֆելի արժեքը կազմում է 1.4 մլրդ ԱՄՆ դոլար: Իր 30 տարվա կարիերայի ընթացքում Նուբար Աֆեյանը մասնակցել է կենսաբանական/բարձր տեխնոլոգիական ուղղվածություն ունեցող 38-ից ավել հաջողակ ընկերությունների հիմնադրմանը: Ներկայումս հանդիսանում է մի շարք պետական և մասնավոր կազմակերպությունների տնօրենը կամ խորհրդի նախագահը:
Նուբար Աֆեյանը մասնակցել է նաև Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի, Դիլիջանի միջազգային դպրոցի, «Նուբար և Աննա Աֆեյաններ հիմնադրամի» ստեղծմանը, ինչպես նաև «Ավրորա մրցանակ հանուն մարդասիրաց» նախաձեռնությանը: Նա նաև հանդիսացել է Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի Համաշխարհային օրակարգի խորհրդի (Global Agenda Council) քիմիական արդյունաբերության և բիոտեխնոլոգիաների խմբի և վերջինիս կից Զարգացող տեխնոլոգիաների խորհրդի նախագահը: 2000 թ-ից Նուբար Աֆեյանը դասավանդում է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի Սլոունի մենեջմենթի դպրոցում (MIT Sloan School of Management)՝ որպես ավագ դասախոս:

Dr. Nubar Afeyan was elected a member of the Board of Trustees of one of the world's leading universities, the Massachusetts Institute of Technology. - News | Ameriabank
Dr. Nubar Afeyan was elected a member of the Board of Trustees of one of the world's leading universities, the Massachusetts Institute of Technology.
Nubar Afeyan is a member of the board of Ameriabank since 2010. from July 6. He received his doctorate in bioengineering from the Massachusetts Institute of Technology. He is the author of numerous scientific articles and patents. Nubar Afeyan is the founder and CEO of Flagship Ventures. The firm invests in bio/high tech oriented start-ups. Currently, the value of the company's portfolio is 1.4 billion USD. During his 30-year career, Nubar Afeyan participated in the founding of more than 38 successful bio/high-tech companies. Currently, he is the director or chairman of the board of a number of public and private organizations.
Nubar Afeyan also participated in the creation of the National Competitiveness Foundation of Armenia, Dilijan International School, "Nubar and Anna Afeyan Foundation", as well as the "Aurora Prize for Humanitarians" initiative. He was also the chairman of the chemical industry and biotechnology group of the Global Agenda Council of the World Economic Forum and its affiliated Emerging Technologies Council. Since 2000, Nubar Afeyan has been teaching at the Massachusetts Institute of Technology Sloan School of Management (MIT Sloan School of Management) as a senior lecturer.