Ամերիաբանկը Մեծ Բրիտանիայում հանդես է գալու լիազոր ներկայացուցչի միջոցով
Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը միջազգային շուկաներում և այսուհետ Մեծ Բրիտանիայում հանդես է գալու լիազոր ներկայացուցչի միջոցով: Մեծ Բրիտանիայում ներկայացուցչի առկայությունը ևս մեկ քայլ է միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ առավել սերտ և արդյունավետ հարաբերություններ հաստատելու ուղղությամբ: Նշենք, որ 2007թ-ից ի վեր Ամերիաբանկը միջազգային ֆինանսական կառույցներից ներգրավել է շուրջ 500 մլն ԱՄՆ դոլար՝ տնտեսության տարբեր ոլորտների ֆինանսավորման և զարգացման համար:
Լոնդոնում Ամերիաբանկը կներկայացնի Արմեն Ասլանյանը, ով ունի ավելի քան 12 տարվա փորձ ներդրումային բանկային ոլորտում, ստացել է տնտեսագիտության բակալավրի և ֆինանսական տնտեսագիտության մագիստրոսի կոչումները Շեֆիլդի համալսարանից և Բրունելի բիզնես դպրոցից և 2012 թ-ից ակտիվորեն ներգրավված է ԵՄ ու Մեծ Բրիտանայի ներդրումային բանկային ոլորտում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

Ameriabank will act in Great Britain through an authorized representative
Ameriabank continues to expand its presence in international markets and will henceforth act in Great Britain through an authorized representative. The presence of a representative in Great Britain is another step towards establishing closer and more effective relations with international financial institutions. It should be noted that since 2007, Ameriabank has attracted around 500 million US dollars from international financial institutions for the financing and development of various sectors of the economy.
In London, Ameriabank will be represented by Armen Aslanyan, who has more than 12 years of experience in the investment banking sector, received a bachelor's degree in economics and a master's degree in financial economics from the University of Sheffield and Brunel Business School, and has been actively involved in the EU and UK investment banking sector since 2012.
"Ameriabank" CJSC is one of the dynamically developing banks of Armenia and ranks among the country's most stable and large financial institutions. It is the first investment bank in Armenia and since 2007 has been providing a wide range of innovative banking services. "Ameriabank" CJSC is a universal bank that provides corporate, investment and retail banking services, providing a complete set of banking solutions www.ameriabank.am