You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Համագործակցության հուշագիրը Գոլդեն Սթեյթ բանկի և Ամերիաբանկի միջև նոր հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի և Կալիֆորնիայի ընկերությունների և անհատների համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Համագործակցության հուշագիրը Գոլդեն Սթեյթ բանկի և Ամերիաբանկի միջև նոր հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի և Կալիֆորնիայի ընկերությունների և անհատների համար
Գոլդեն Սթեյթ բանկը և Ամերիաբանկը հայտարարել են համագործակցության հուշագրի ստորագրման մասին, որի նպատակն է նպաստել երկու հեղինակավոր հաստատությունների միջև սերտ համագործակցությանը և հնարավորություն տալ երկու բանկերի ներկա և ապագա հաճախորդներին օգտվելու մյուս բանկի ծառայություններից և միմյանց շուկաներից:
Այսուհետ այն Հայաստանյան ընկերությունները և ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են ստանալ բանկային ծառայություններ, ձեռք բերել անշարժ գույք կամ բիզնես վարել Կալիֆորնիա նահանգում, ունեն վստահելի գործընկեր ի դեմս Գոլդեն Սթեյթ բանկի, որին կարող են դիմել Ամերիաբանկի միջնորդությամբ: Միաժամանակ, ԱՄՆ-ում գրանցված ընկերությունները և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք հնարավորություն ունեն օգտվելու Ամերիաբանկի պրոդուկտներից և ծառայություններից Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ:
Սա հայկական բանկի և ամերիկյան առևտրային բանկային հաստատության միջև նմանատիպ համագործակցության առաջին փորձն է, որը ՀՀ քաղաքացիներին աննախադեպ հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել անշարժ գույք Կալիֆորնիայում և օգտվել բանկային ծառայությունների լայն տեսականուց Գոլդեն Սթեյթ բանկից ֆինանսավորում ստանալու միջոցով՝ նախապես դիմելով Ամերիաբանկ: ԱՄՆ-ի ընկերությունները և ֆիզիկական անձինք, մյուս կողմից, հնարավորություն կստանան Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ ֆինանսավորում ստանալ Ամերիաբանկից՝ բիզնես գործունեություն ծավալելու կամ անշարժ գույք ձեռք բերելու նպատակով, և օգտվել բանկի այլ բազմաթիվ պրոդուկտներից և ծառայություններից (հաշիվների հեռահար բացում, քարտերի թողարկում, ավանդների ձևակերպում և այլն):
«Մենք շատ լավ ենք ճանաչում Հայաստանի բանկային համակարգը և բարձր ենք գնահատում այն: Մենք սերտ հարաբերություններ ունենք բանկային ոլորտում Լոս Անջելեսի ամերիկահայ գործարար համայնքի հետ: Ոգեշնչված ենք Հայաստանի ամենահեղինակավոր բանկերից մեկի՝ բարձր համբավ ունեցող Ամերիաբանկի հետ համագործակցության հեռանկարով, և ուրախ, որ կկարողանանք մեր հաճախորդներին տրամադրել միջնորդության ծառայություններ և առավել դյուրին դարձնել նրանց համար Հայաստանում ներդրումներ կատարելու և բիզնես վարելու գործընթացը: Դա անկասկած կնպաստի երկրի տնտեսական զարգացմանը և կխթանի նոր աշխատատեղերի ստեղծումը: Միաժամանակ այս համագործակցությունը հնարավորություն կտա հայաստանյան ընկերություններին հասանելիություն ստանալ սպասարկման այն ոլորտներին և շուկաներին, որտեղ գործում է Գոլդեն Սթեյթ բանկը»,  նշեց Գոլդեն Սթեյթ բանկի գործադիր տնօրեն Թոմ Բայինգթոնը:
«Ես բարձր եմ գնահատում Գոլդեն Սթեյթ բանկի հետ այս նոր համագործակցությունը, որը հնարավորություն է տալիս մոտեցնել Հայաստանի և Կալիֆորնիայի սահմանները, երկուստեք ընդլայնել և խթանել բիզնեսի զարգացումը և հասանելի դարձնել անշարժ գույքի շուկաները: Այս համագործակցությունը կնպաստի երկու երկրների համագործակցության ընդլայնմանը, հատկապես, Սփյուռքի հետ նոր գործարար կապերի հաստատմանը»,- նշեց Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Գոլդեն Սթեյթ Բենքորփի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի մասին
Գոլդեն Սթեյթ Բենքորփը Գոլդեն Սթեյթ բանկի մայր ընկերությունն է: Գոլդեն Սթեյթ բանկը Կալիֆորնիա նահանգում գործող բանկ է, որը տրամադրում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ՝ սպասարկելով գործարար, առևտրային և մասնագիտական հատվածները: Բանկը բավարարում է իր կորպորատիվ հաճախորդների ֆինանսական կարիքները՝ տրամադրելով վարկեր շրջանառու միջոցների, սարքավորման, բնակելի և առևտրային նշանակության անշարժ գույքի ձեռքբերման համար, ինչպես նաև հաշվարկադրամարկղային ծառայությունների լայն տեսականի ու ավանդային պորդուկտներ ընկերությունների և նրանց սեփականատերերի համար: Գոլդեն Սթեյթ բանկը մատուցում է ծառայություններ Գլենդելում տեղակայված գլխամասի և մասնաճյուղի ու Ափլենդում գործող տարածքային գրասենյակի և մասնաճյուղի միջոցով: Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելել
www.goldenstatebank.com.
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Այն նաև խոշորագույն հարկատու բանկն է Հայաստանում: 1992 թ-ից ի վեր, երբ ստեղծվեց անկախ Հայաստանի ժամանակակից բանկային համակարգը, Ամերիաբանկն առաջին բանկն է Հայաստանում, որի ակտիվները և վարկային պորտֆելը հատել են 1 մլրդ ԱՄՆ դոլարի սահմանը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Memorandum of Cooperation between Golden State Bank and Ameriabank creates new opportunities for companies and individuals in Armenia and California - News | Ameriabank
Memorandum of Cooperation between Golden State Bank and Ameriabank creates new opportunities for companies and individuals in Armenia and California
18 Jan, 2017 | Press release, All | Return|
From now on, those Armenian companies and individuals who want to receive banking services, purchase real estate or conduct business in the state of California have a reliable partner in the form of Golden State Bank, which they can turn to through the mediation of Ameriabank. At the same time, US-registered companies and resident individuals have the opportunity to use Ameriabank products and services through Golden State Bank.
This is the first experience of such cooperation between an Armenian bank and an American commercial banking institution, which provides an unprecedented opportunity for citizens of Armenia to acquire real estate in California and use a wide range of banking services by obtaining financing from Golden State Bank by applying to Ameriabank in advance. US companies and individuals, on the other hand, will be able to obtain financing through Golden State Bank from Ameriabank for the purpose of carrying out business activities or purchasing real estate, and use the bank's many other products and services (remote account opening, card issuance, deposit processing and etc):
"We know the banking system of Armenia very well and highly appreciate it. We have close banking relationships with the Armenian American business community in Los Angeles. We are inspired by the prospect of cooperation with one of the most prestigious banks in Armenia, the highly-reputed Ameriabank, and are happy to be able to provide brokerage services to our clients and make it easier for them to invest and do business in Armenia. It will undoubtedly contribute to the economic development of the country and stimulate the creation of new jobs. At the same time, this cooperation will enable Armenian companies to get access to the service sectors and markets where Golden State Bank operates," said Tom Byington, Executive Director of Golden State Bank.
"I highly appreciate this new partnership with Golden State Bank, which provides an opportunity to bring the borders of Armenia and California closer together, to expand and promote business development on both sides, and to make real estate markets accessible. This cooperation will contribute to the expansion of the cooperation of the two countries, especially to the establishment of new business ties with the Diaspora," said Artak Hanesyan, General Director of Ameriabank.
About Golden State Bancorp and Golden State Bank
Golden State Bancorp is the parent company of Golden State Bank. Golden State Bank is a California-based full-service bank serving the business, commercial and professional sectors. The bank meets the financial needs of its corporate customers by providing loans for the purchase of working capital, equipment, residential and commercial real estate, as well as a wide range of cash-flow services and deposit products for companies and their owners. Golden State Bank provides services through a headquarters and branch in Glendale and a regional office and branch in Upland. For more information, visit www.goldenstatebank.com.
"Ameriabank" CJSC is one of the dynamically developing banks of Armenia and ranks among the country's most stable and large financial institutions. It is the first investment bank in Armenia and since 2007 has been providing a wide range of innovative banking services. "Ameriabank" CJSC is a universal bank that provides corporate, investment and retail banking services, providing a complete set of banking solutions. It is also the largest taxpayer bank in Armenia. Since 1992, when the modern banking system of independent Armenia was established, Ameriabank is the first bank in Armenia whose assets and loan portfolio have crossed the 1 billion USD mark.