You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Համագործակցության հուշագիրը Գոլդեն Սթեյթ բանկի և Ամերիաբանկի միջև նոր հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի և Կալիֆորնիայի ընկերությունների և անհատների համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Համագործակցության հուշագիրը Գոլդեն Սթեյթ բանկի և Ամերիաբանկի միջև նոր հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի և Կալիֆորնիայի ընկերությունների և անհատների համար
Գոլդեն Սթեյթ բանկը և Ամերիաբանկը հայտարարել են համագործակցության հուշագրի ստորագրման մասին, որի նպատակն է նպաստել երկու հեղինակավոր հաստատությունների միջև սերտ համագործակցությանը և հնարավորություն տալ երկու բանկերի ներկա և ապագա հաճախորդներին օգտվելու մյուս բանկի ծառայություններից և միմյանց շուկաներից:
Այսուհետ այն Հայաստանյան ընկերությունները և ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են ստանալ բանկային ծառայություններ, ձեռք բերել անշարժ գույք կամ բիզնես վարել Կալիֆորնիա նահանգում, ունեն վստահելի գործընկեր ի դեմս Գոլդեն Սթեյթ բանկի, որին կարող են դիմել Ամերիաբանկի միջնորդությամբ: Միաժամանակ, ԱՄՆ-ում գրանցված ընկերությունները և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք հնարավորություն ունեն օգտվելու Ամերիաբանկի պրոդուկտներից և ծառայություններից Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ:
Սա հայկական բանկի և ամերիկյան առևտրային բանկային հաստատության միջև նմանատիպ համագործակցության առաջին փորձն է, որը ՀՀ քաղաքացիներին աննախադեպ հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել անշարժ գույք Կալիֆորնիայում և օգտվել բանկային ծառայությունների լայն տեսականուց Գոլդեն Սթեյթ բանկից ֆինանսավորում ստանալու միջոցով՝ նախապես դիմելով Ամերիաբանկ: ԱՄՆ-ի ընկերությունները և ֆիզիկական անձինք, մյուս կողմից, հնարավորություն կստանան Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ ֆինանսավորում ստանալ Ամերիաբանկից՝ բիզնես գործունեություն ծավալելու կամ անշարժ գույք ձեռք բերելու նպատակով, և օգտվել բանկի այլ բազմաթիվ պրոդուկտներից և ծառայություններից (հաշիվների հեռահար բացում, քարտերի թողարկում, ավանդների ձևակերպում և այլն):
«Մենք շատ լավ ենք ճանաչում Հայաստանի բանկային համակարգը և բարձր ենք գնահատում այն: Մենք սերտ հարաբերություններ ունենք բանկային ոլորտում Լոս Անջելեսի ամերիկահայ գործարար համայնքի հետ: Ոգեշնչված ենք Հայաստանի ամենահեղինակավոր բանկերից մեկի՝ բարձր համբավ ունեցող Ամերիաբանկի հետ համագործակցության հեռանկարով, և ուրախ, որ կկարողանանք մեր հաճախորդներին տրամադրել միջնորդության ծառայություններ և առավել դյուրին դարձնել նրանց համար Հայաստանում ներդրումներ կատարելու և բիզնես վարելու գործընթացը: Դա անկասկած կնպաստի երկրի տնտեսական զարգացմանը և կխթանի նոր աշխատատեղերի ստեղծումը: Միաժամանակ այս համագործակցությունը հնարավորություն կտա հայաստանյան ընկերություններին հասանելիություն ստանալ սպասարկման այն ոլորտներին և շուկաներին, որտեղ գործում է Գոլդեն Սթեյթ բանկը»,  նշեց Գոլդեն Սթեյթ բանկի գործադիր տնօրեն Թոմ Բայինգթոնը:
«Ես բարձր եմ գնահատում Գոլդեն Սթեյթ բանկի հետ այս նոր համագործակցությունը, որը հնարավորություն է տալիս մոտեցնել Հայաստանի և Կալիֆորնիայի սահմանները, երկուստեք ընդլայնել և խթանել բիզնեսի զարգացումը և հասանելի դարձնել անշարժ գույքի շուկաները: Այս համագործակցությունը կնպաստի երկու երկրների համագործակցության ընդլայնմանը, հատկապես, Սփյուռքի հետ նոր գործարար կապերի հաստատմանը»,- նշեց Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Գոլդեն Սթեյթ Բենքորփի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի մասին
Գոլդեն Սթեյթ Բենքորփը Գոլդեն Սթեյթ բանկի մայր ընկերությունն է: Գոլդեն Սթեյթ բանկը Կալիֆորնիա նահանգում գործող բանկ է, որը տրամադրում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ՝ սպասարկելով գործարար, առևտրային և մասնագիտական հատվածները: Բանկը բավարարում է իր կորպորատիվ հաճախորդների ֆինանսական կարիքները՝ տրամադրելով վարկեր շրջանառու միջոցների, սարքավորման, բնակելի և առևտրային նշանակության անշարժ գույքի ձեռքբերման համար, ինչպես նաև հաշվարկադրամարկղային ծառայությունների լայն տեսականի ու ավանդային պորդուկտներ ընկերությունների և նրանց սեփականատերերի համար: Գոլդեն Սթեյթ բանկը մատուցում է ծառայություններ Գլենդելում տեղակայված գլխամասի և մասնաճյուղի ու Ափլենդում գործող տարածքային գրասենյակի և մասնաճյուղի միջոցով: Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելել
www.goldenstatebank.com.
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Այն նաև խոշորագույն հարկատու բանկն է Հայաստանում: 1992 թ-ից ի վեր, երբ ստեղծվեց անկախ Հայաստանի ժամանակակից բանկային համակարգը, Ամերիաբանկն առաջին բանկն է Հայաստանում, որի ակտիվները և վարկային պորտֆելը հատել են 1 մլրդ ԱՄՆ դոլարի սահմանը:

Golden State Bank и Америабанк объявили о подписании меморандума о сотрудничестве, целью которого является содействие тесному сотрудничеству между двумя престижными учреждениями и предоставление возможности текущим и будущим клиентам обоих банков пользоваться услугами другого банка и рынками друг друга.
Отныне у тех армянских компаний и частных лиц, которые хотят получить банковские услуги, приобрести недвижимость или вести бизнес в штате Калифорния, есть надежный партнер в лице Golden State Bank, к которому они могут обратиться при посредничестве Америабанка. В то же время зарегистрированные в США компании и физические лица-резиденты имеют возможность пользоваться продуктами и услугами Америабанка через Golden State Bank.
Это первый опыт такого сотрудничества между армянским банком и американским коммерческим банковским учреждением, которое предоставляет беспрецедентную возможность гражданам Армении приобретать недвижимость в Калифорнии и пользоваться широким спектром банковских услуг, получая финансирование от Golden State Bank по обратившись в Америабанк заранее. Американские компании и частные лица, с другой стороны, смогут получать финансирование через Golden State Bank от Америабанка с целью осуществления предпринимательской деятельности или покупки недвижимости, а также использовать многие другие продукты и услуги банка (дистанционное открытие счета, карты выпуск, обработка депозита и т. д.):
«Мы очень хорошо знаем банковскую систему Армении и высоко ее ценим. У нас тесные банковские отношения с армяно-американским бизнес-сообществом в Лос-Анджелесе. Мы воодушевлены перспективой сотрудничества с одним из самых престижных банков Армении, пользующимся хорошей репутацией Америабанком, и рады возможности предоставлять нашим клиентам брокерские услуги и облегчать им инвестирование и ведение бизнеса в Армении. . Это, несомненно, будет способствовать экономическому развитию страны и стимулировать создание новых рабочих мест. В то же время это сотрудничество позволит армянским компаниям получить доступ к секторам услуг и рынкам, на которых работает Golden State Bank», - сказал исполнительный директор Golden State Bank Том Байингтон.
«Я высоко ценю это новое партнерство с Golden State Bank, которое дает возможность сблизить границы Армении и Калифорнии, расширить и способствовать развитию бизнеса с обеих сторон, а также сделать рынки недвижимости доступными. Это сотрудничество будет способствовать расширению сотрудничества двух стран, особенно установлению новых деловых связей с диаспорой», - сказал генеральный директор Америабанка Артак Анесян.
О Golden State Bancorp и Golden State Bank Golden State Bancorp является материнской компанией Golden State Bank. Golden State Bank — калифорнийский банк с полным спектром услуг, обслуживающий бизнес, коммерческий и профессиональный секторы. Банк удовлетворяет финансовые потребности своих корпоративных клиентов, предоставляя кредиты на приобретение оборотных средств, оборудования, жилой и коммерческой недвижимости, а также широкий спектр расчетно-кассовых услуг и депозитных продуктов для компаний и их владельцев. Golden State Bank предоставляет услуги через штаб-квартиру и филиал в Глендейле, а также региональное отделение и филиал в Апленде. Для получения дополнительной информации посетите www.goldenstatebank.com.
ЗАО "Америабанк" является одним из динамично развивающихся банков Армении и входит в число самых стабильных и крупных финансовых институтов страны. Это первый инвестиционный банк в Армении, который с 2007 года предоставляет широкий спектр инновационных банковских услуг. ЗАО "Америабанк" - универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги, предоставляющий полный набор банковских решений. Он также является крупнейшим банком-налогоплательщиком в Армении. С 1992 года, когда была создана современная банковская система независимой Армении, Америабанк является первым банком в Армении, чьи активы и кредитный портфель перешагнули отметку в 1 миллиард долларов США.