Հատուկ առաջարկներ` տնտեսության մի շարք ոլորտների աշխատակիցների համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկն իր հաճախորդների համար առավել թիրախավորված բանկային պրոդուկտներ առաջարկելու նպատակով հանդես է գալիս տնտեսության որոշակի ճյուղերի աշխատակիցների համար նախատեսված նոր` հատուկ ծրագրով: Ծրագիրն առաջարկում է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցություն, արդարադատության, առողջապահության, հաշվապահական հաշվառման, աուդիտի, ապահովագրության և վարկային կազմակերպությունների, հանքարդյունաբերության և էներգետիկայի ոլորտի աշխատակիցների համար բանկային մի շարք ծառայությունների արտոնյալ պայմաններ: Մասնավորապես առաջարկվում են սկսած տարեկան 15%-ից վարկային գիծ կամ օվերդրաֆտ` Ամերիաբանկ փոխանցվող եկամտի մինչև 8-ապատիկի չափով և անգրավ սպառողական վարկեր` Ամերիաբանկ փոխանցվող եկամտի մինչև 12-ապատիկի չափով: Տրամադրվում են նաև այլ վարկեր` Ամերիաբանկում գործող տարեկան տոկոսադրույքից մինչև 1%-ով ցածր տոկոսադրույքով, ինչպես նաև անշարժ գույքի գրավով վարկեր (ներառյալ հիփոթեքային վարկեր)` Ամերիաբանկում գործող պայմանների համեմատ վարկ/գրավ հարաբերակցության մինչև 15% բարձր ցուցանիշով:
Փաթեթի ներքո գործում են արտոնյալ սակագներ վճարային քարտերի համար, այդ թվում` ArCa քարտերը կտրամադրվեն անվճար, Visa Electron/Cirrus Maestro` 1,000 ՀՀ դրամ, Visa Classic/MasterCard Standard` 3,000 ՀՀ դրամ, առանց փաթեթի Visa/Mastercard Gold տեսակի քարտը` 10,000 ՀՀ դրամ տարեկան սպասարկման վճարով:
Բանկային ծառայություններից օգտվելն ավելի հարմարավետ դարձնելու համար նշված ոլորտների աշխատակիցներին կտրամադրվեն անվճար ինտերնետ/մոբայլ բանկինգ և հեռախոսային բանկինգ ծառայությունները:
Շարունակելով զբաղեցնել առաջատար դիրքը հայաստանյան բանկային համակարգում՝ Ամերիաբանկը շարունակելու է հանդես գալ իր հաճախորդների համար մշակված յուրահատուկ առաջարկներով: Հիշեցնենք, որ 2016թ. արդյունքներով Ամերիաբանկը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով` ակտիվներով, հաճախորդների նկատմամբ պարտավորություններով, ընդհանուր կապիտալով, վարկային ներդրումներով, շահույթով զբաղեցնում է բացարձակ առաջատարի դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում: Ընդ որում, մանրածախ գործառնությունների մասով ևս գրանցվել են բարձր ցուցանիշներ, մասնավորապես` բանկի կողմից կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքներով 2016թ. Ամերիաբանկը մանրածախ գործառնություններով շուկայում զբաղեցնում է 3-րդ տեղը: Ավանդները (ներառյալ պարտատոմսերը) հաշվետու տարում 143,7 մլրդ ՀՀ դրամից աճել են մինչև 170,6 մլրդ ՀՀ դրամ (աճը` 18,7%), իսկ ժամկետային ավանդներն աճել են 22%-ով` կազմելով 129 մլրդ ՀՀ դրամ: Մանրածախ վարկային պորտֆելը նույն ժամանակաշրջանում 44,5 մլրդ ՀՀ դրամից աճել է մինչև 57,2 մլրդ ՀՀ դրամ (28,5% աճ նախորդ տարվա համեմատ), ընդ որում, մանրածախ ՓՄՁ վարկերը կազմել են 12,9 մլրդ ՀՀ դրամ (81% աճ նախորդ տարվա համեմատ): Վճարային քարտերի ընդհանուր թիվը 68,497-ից աճել է մինչև 75,154-ի` ապահովելով 10%-ի աճ նախորդ տարվա համեմատ:
Մամուլի ասուլիսին բանախոսում է Ամերիաբանկի Տնօրինության անդամ, Մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը

Special offers for employees of various sectors of the economy - News | Ameriabank
In order to offer more targeted banking products for its customers, Ameriabank is launching a new special program for employees of certain branches of the economy. The program offers preferential terms for a range of banking services for employees of information technology and telecommunications, justice, healthcare, accounting, auditing, insurance and credit organizations, mining and energy sectors. In particular, a credit line or overdraft starting at 15% per year is offered in the amount of up to 8 times the income transferred to Ameriabank and unsecured consumer loans in the amount of up to 12 times the income transferred to Ameriabank. Other loans are also provided with an interest rate up to 1% lower than the annual interest rate applicable in Ameriabank, as well as loans secured by real estate (including mortgage loans) with a loan/collateral ratio of up to 15% higher than the conditions applicable in Ameriabank.
Preferential rates for payment cards are valid under the package, including: ArCa cards will be issued free of charge, Visa Electron/Cirrus Maestro - AMD 1,000, Visa Classic/MasterCard Standard - AMD 3,000, Visa/Mastercard Gold type card without package - AMD 10,000 with an annual maintenance fee.
To make banking services more convenient, free Internet/mobile banking and telephone banking services will be provided to the employees of the mentioned sectors.
Continuing to occupy a leading position in the Armenian banking system, Ameriabank will continue to come up with unique offers designed for its customers. Let's remind that in 2016 according to the results, Ameriabank occupies the absolute leading position in the RA banking system by all main indicators: assets, liabilities to customers, total capital, credit investments, profit. Moreover, high indicators were also recorded in terms of retail operations, in particular, according to the results of studies carried out by the bank in 2016. Ameriabank ranks 3rd in the market with retail operations. Deposits (including bonds) increased from 143.7 billion AMD to 170.6 billion AMD in the reporting year (growth: 18.7%), and term deposits increased by 22%, making 129 billion AMD. In the same period, the retail loan portfolio increased from 44.5 billion AMD to 57.2 billion AMD (28.5% increase compared to the previous year), and retail SME loans amounted to 12.9 billion AMD (81% increase compared to the previous year). compared to the year). The total number of payment cards increased from 68,497 to 75,154, providing an increase of 10% compared to the previous year.
Arman Barseghyan, member of Ameriabank's Board, director of retail operations, speaks at the press conference.