Գործի'ր օնլայն, ապրի'ր օֆլայն - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Այս կարգախոսով Ամերիաբանկը ս.թ. սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 1-ը մասնակցեց «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում կազմակերպված «ԴիջիԹեք էքսպո-2017» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին:
Միջոցառման ժամանակ ներկայացվեցին Ամերիաբանկի մի շարք հեռահար բանկային լուծումները, մասնավորապես, թե  ինչպես կարելի է շատ արագ լրացնել քարտի օնլայն հայտ, տեղեկանքի օնլայն հայտ, կատարել կոմունալ վճարումներ Բանկի կայքով, բանկոմատներով, փոխել քարտի Pin cod-ը և այլ ծառայություններ:
Միաժամանակ ներկայացվեցին նաև հեռահար բանկինգի տարբեր գործիքներ, որոնցից կարող են օգտվել ոչ միայն Բանկի հաճախորդները: Ներկայացվեց Բանկի մասնագետների կողմից մշակված VPos ծառայությունը` էլեկտրոնային առևտուր իրականացնելու համար, տեղում ցույց տրվեց, թե ինչպես ցանկացած բանկի քարտատեր կարող է անմիջապես Ամերիաբանկի կայքից շատ արագ փոխանցում կատարել Ամերիաբանկի հաշվետեր հաճախորդի կամ Ամերիաբանկի քարտապանի: Ներկայացվեց նաև, թե ինչպես յուրաքանչյուր քարտապան հայկական ցանկացած բանկի կողմից թողարկված VISA, Master, ArCa քարտով կարող է անմիջապես Ամերիաբանկի կայքից կատարել կոմունալ վճարումներ:
Վերջերս մասնակցելով «Սևան Ստարտափ Սամմիթ» բիզնես ֆորումին` Ամերիաբանկը  շնորհեց նաև «Big Battle»-ի գլխավոր մրցանակը: Հաղթող ճանաչված ANIX ստարտափը ներկայացրել էր հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավմանն ուղղված բիզնես ծրագիր, և ահա վիրտուալ ասիստենտը ցուցահանդեսի ժամանակ ներկայացրեց Բանկի նոր առաջարկները` բիզնես վարկերի, հիփոթեքային վարկերի փաթեթները, ինչպես նաև` «Ասա ընկերոջդ» ուղղորդման ծրագիրը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Действуй онлайн, живи оффлайн - Новости | Америабанк
Под этим лозунгом Америабанк С 29 сентября по 1 октября участвовал в технологической выставке «DigiTech Expo-2017», организованной в выставочном комплексе «Ереван Экспо».
В ходе мероприятия был представлен ряд дистанционных банковских решений Америабанка, в частности, как быстро заполнить онлайн-заявку на карту, онлайн-заявку на справку, произвести коммунальные платежи через сайт Банка, банкоматы, сменить карту Пин-код и другие услуги.
При этом также были представлены различные инструменты дистанционного банковского обслуживания, которыми могут воспользоваться не только клиенты Банка. Был представлен сервис VPos, разработанный специалистами банка для электронной коммерции, и на месте было продемонстрировано, как любой владелец банковской карты может осуществить очень быстрый перевод прямо с сайта Америабанка клиенту со счетом в Америабанке или держателю карты Америабанка. Также было представлено, как каждый держатель карты с картой VISA, Master, ArCa, выпущенной любым армянским банком, может осуществлять коммунальные платежи прямо с сайта Америабанка.
Недавно приняв участие в бизнес-форуме «Sevan Startup Summit», Америабанк также вручил главный приз «Большой битвы». Стартап-победитель ANIX представил бизнес-план, направленный на повышение качества обслуживания клиентов, а виртуальный помощник представил на выставке новые предложения Банка: пакеты бизнес-кредитов, пакеты ипотечных кредитов, а также реферальную программу «Расскажи другу».