Ամերիաբանկ-Գոլդեն Սթեյթ բանկ. մոտեցնելով սահմանները
Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի նախաձեռնությամբ ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգում տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի Խորհրդի նախագահ Անդրեյ Մկրտչյանի, Գոլդեն Սթեյթ բանկի Խորհրդի նախագահ Ռոբերտ Սեդրակյանի հանդիպումը Կալիֆորնիայի գործարարների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր Գլենդելի քաղաքապետ Վարդան Կարապետյանը:
Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի համագործակցության հուշագրի ներքո քննարկվեցին մի շարք հարցեր: Հանդիպումը նպատակ ուներ մոտեցնել Հայաստանի և Կալիֆորնիայի սահմանները, ընդլայնել ու խթանել բիզնեսի զարգացումը և հասանելի դարձնել անշարժ գույքի շուկաները:
Հիշեցնենք, որ համաձայն հուշագրի` այն հայաստանյան ընկերությունները և ֆիզիկական անձիք, ովքեր ցանկանում են ստանալ բանկային ծառայություններ, ձեռք բերել անշարժ գույք կամ բիզնես վարել Կալիֆորնիա նահանգում, ունեն վստահելի գործընկեր ի դեմս Գոլդեն Սթեյթ բանկի, որին կարող են դիմել Ամերիաբանկի միջնորդությամբ: Միաժամանակ, ԱՄՆ-ում գրանցված ընկերությունները և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձիք հնարավորություն ունեն օգտվելու Ամերիաբանկի պրոդուկտներից և ծառայություններից Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ:

Америабанк-Голден Стэйт Банк. раздвигая границы... - Новости | Америабанк
По инициативе Америабанка и Golden State Bank в Калифорнии, США, состоялась встреча председателя правления Америабанка Андрея Мкртчяна и председателя правления Golden State Bank Роберта Седракяна с калифорнийскими бизнесменами. Во встрече принял участие мэр Глендейла Вардан Карапетян.
Ряд вопросов был обсужден в рамках меморандума о сотрудничестве между Америабанком и Голден Стэйт Банком. Целью встречи было сблизить границы Армении и Калифорнии, расширить и способствовать развитию бизнеса, сделать рынки недвижимости доступными.
Напомним, согласно меморандуму, те армянские компании и физические лица, которые хотят получить банковские услуги, приобрести недвижимость или вести бизнес в штате Калифорния, имеют надежного партнера в лице Golden State Bank, к которому они могут обратиться через при посредничестве Америабанка. В то же время зарегистрированные в США компании и физические лица-резиденты имеют возможность пользоваться продуктами и услугами Америабанка через Golden State Bank.