Ամերիաբանկ-Գոլդեն Սթեյթ բանկ. մոտեցնելով սահմանները
Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի նախաձեռնությամբ ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգում տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի Խորհրդի նախագահ Անդրեյ Մկրտչյանի, Գոլդեն Սթեյթ բանկի Խորհրդի նախագահ Ռոբերտ Սեդրակյանի հանդիպումը Կալիֆորնիայի գործարարների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր Գլենդելի քաղաքապետ Վարդան Կարապետյանը:
Ամերիաբանկի և Գոլդեն Սթեյթ բանկի համագործակցության հուշագրի ներքո քննարկվեցին մի շարք հարցեր: Հանդիպումը նպատակ ուներ մոտեցնել Հայաստանի և Կալիֆորնիայի սահմանները, ընդլայնել ու խթանել բիզնեսի զարգացումը և հասանելի դարձնել անշարժ գույքի շուկաները:
Հիշեցնենք, որ համաձայն հուշագրի` այն հայաստանյան ընկերությունները և ֆիզիկական անձիք, ովքեր ցանկանում են ստանալ բանկային ծառայություններ, ձեռք բերել անշարժ գույք կամ բիզնես վարել Կալիֆորնիա նահանգում, ունեն վստահելի գործընկեր ի դեմս Գոլդեն Սթեյթ բանկի, որին կարող են դիմել Ամերիաբանկի միջնորդությամբ: Միաժամանակ, ԱՄՆ-ում գրանցված ընկերությունները և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձիք հնարավորություն ունեն օգտվելու Ամերիաբանկի պրոդուկտներից և ծառայություններից Գոլդեն Սթեյթ բանկի միջնորդությամբ:

23 Dec, 2017 | Announcements, All | Return|
On the initiative of Ameriabank and Golden State Bank, a meeting of Ameriabank Board Chairman Andrey Mkrtchyan and Golden State Bank Board Chairman Robert Sedrakyan with Californian businessmen took place in California, USA. Mayor of Glendale Vardan Karapetyan participated in the meeting.
A number of issues were discussed under the memorandum of cooperation between Ameriabank and Golden State Bank. The purpose of the meeting was to bring the borders of Armenia and California closer together, to expand and promote business development, and to make real estate markets accessible.
Let's remind that according to the memorandum, those Armenian companies and individuals who want to receive banking services, purchase real estate or conduct business in the state of California, have a reliable partner in the form of Golden State Bank, which they can turn to through the mediation of Ameriabank. At the same time, US-registered companies and resident individuals have the opportunity to use Ameriabank products and services through Golden State Bank.