ՈՒշադրություն - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Վերջին շրջանում հաճախակի են դարձել դեպքերը, երբ Ամերիաբանկից վարկ ստանալու համար հաճախորդները դիմում են տարաբնույթ միջնորդ կազմակերպությունների կամ առանձին անհատների օգնությանը: Սույնով ցանկանում ենք հատուկ մատնանշել, որ այդ բոլոր անձինք որևէ կապ չունեն Ամերիաբանկի հետ, դրանք ապակողմնորոշում են հաճախորդներին, ինչի արդյունքում վերջիններս հարկադրված են լինում նմանատիպ «աջակցության» համար վճարել զգալի միջնորդավճարներ:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք Ամերիաբանկից վարկ ստանալու գործընթացում և այդ գործընթացի բոլոր փուլերում զերծ մնալ ցանկացած երրորդ անձանց կամ կազմակերպություններին որպես միջնորդ ներգրավելուց և նմանատիպ միջնորդ ծառայություններից օգտվելուց: Հարցերի կամ խորհրդատվության անհրաժեշտության դեպքում մեր մասնագետները Ձեզ սիրով կտրամադրեն ցանկացած անհրաժեշտ տեղեկատվություն և/կամ աջակցություն վարկի ստացման գործընթացում:
Հատկապես կարևորում ենք նշել, որ միջնորդ կազմակերպությունները և անհատները որևէ կերպ չեն կարող ազդել Բանկի կողմից դրական որոշում կայացնելու և/կամ վարկի տրամադրման գործընթացը կրճատելու վրա: Ավելին, այն բոլոր դեպքերում, երբ Բանկը հիմնավոր կասկած կունենա միջնորդ կազմակերպության կամ անհատի ներգրավվածության վերաբերյալ,  վարկի տրամադրումը կարող է Բանկի կողմից մերժվել:
Անհրաժեշտ խորհրդատվություն ստանալու համար Դուք կարող եք ընտրել Ձեզ համար առավել հարմար հետևյալ տարբերակներից մեկը.
• Այցելել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ,
• Զանգահարել Բանկի կոնտակտային կենտրոն 010 56 11 11 հեռախոսահամարով,
• Գրել անձնական հաղորդագրություն Ամերիաբանկի ֆեյսբուքյան էջին կամ պաշտոնական էլեկտրոնային հասցեին info@ameriabank.am։

Once again, we urge you to refrain from engaging any third parties or organizations as intermediaries and using similar intermediary services during the process of obtaining a loan from Ameriabank and at all stages of that process. If you have questions or need advice, our specialists will be happy to provide you with any necessary information and/or support in the process of obtaining a loan.
It is especially important to note that intermediary organizations and individuals cannot in any way influence the Bank to make a positive decision and/or shorten the loan granting process. Moreover, in all cases when the Bank has a reasonable doubt about the involvement of an intermediary organization or an individual, the Bank may refuse the loan.
To get the necessary advice, you can choose one of the following options that are most convenient for you:
- Visit any branch of Ameriabank,
- Call the Bank's contact center at 010 56 11 11,
- Write a personal message to Ameriabank's Facebook page or to the official email address info@ameriabank.am.