Թվային ռազմավարության ներքո Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր օնլայն ծառայությունների շարքը` այս անգամ ներկայացնելով վարկավորման նոր հնարավորություններ:
Ս/թ մարտի 6-ից Ամերիաբանկը ֆինանսական շուկայում հանդես է գալիս աննախադեպ առաջարկով` սպառողական վարկերի ստացման նոր հնարավորություններ օնլայն տարբերակով. ընդամենը հաշված րոպեների ընթացքում հնարավոր է ստանալ 100,000 ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ վարկ` առանց գրավի և/կամ երաշխավորության: Ընդ որում, վարկերը տրամադրվում են առանց վարկի տրամադրման և վարկի սպասարկման  միջնորդավճարի:
Նշենք, որ Ամերիաբանկի քարտապանների համար վարկի հաստատումը և պայմանագրի կնքումը կատարվում են օնլայն, որից հետո գումարն անմիջապես մուտքագրվում է ընթացիկ հաշվին, իսկ Ամերիաբանկի քարտապան կամ հաճախորդ չհանդիսացող անձինք վարկի հաստատումն օնլայն ռեժիմով ստանալուց հետո պետք է այցելեն բանկ` վարկային պայմանագիրը ստորագրելու համար:
Օնլայն վարկերը ներկայացնող մարքեթինգային արշավը, որը կրում է «Մեծությունը չի խոչընդոտում արագությանը» խորագիրը, շեշտադրում է առաջարկի հիմնական առավելությունները` վարկի մեծությունը և տրամադրման արագ գործընթացը. անկախ գումարի մեծությունից` վարկային հայտի ներկայացման, վարկունակության գնահատման և վարկի տրամադրման գործընթացն ամբողջովին ավտոմատացված է:
Նպատակ ունենալով  հաճախորդներին հասանելի դարձնել վարկավորման բոլոր ուղղությունները՝ Ամերիաբանկը վերջերս հանդես եկավ նաև ապրանքների ձեռքբերման ապառիկ ֆինանսավորմամբ, որի շրջանակներում առաջիկայում կներկայացվեն նորարարական լուծումներ:

New consumer lending opportunities at Ameriabank
From March 6, Ameriabank presents an unprecedented offer in the financial market: new opportunities for obtaining consumer loans in the online version. in just a few minutes it is possible to get a loan from 100,000 AMD to 10 million AMD without collateral and/or guarantee. At the same time, loans are provided without loan origination and loan servicing commission.
It should be noted that for Ameriabank cardholders, loan approval and contract signing are done online, after which the money is immediately deposited into the current account, and persons who are not Ameriabank cardholders or clients must visit the bank to sign the loan agreement after receiving the loan approval online.
It is also possible to apply for an overdraft and credit line in different currencies (AR AMD, USD, EUR) online, in which case the amount is credited to the client's card.
The marketing campaign for online loans, which has the title "Size does not hinder speed", emphasizes the main advantages of the offer: the size of the loan and the fast disbursement process; Regardless of the size of the amount, the process of submitting a loan application, assessing creditworthiness and issuing a loan is fully automated.
With the aim of making available to customers all directions of crediting, Ameriabank recently also introduced installment financing for the purchase of goods, within the framework of which innovative solutions will be presented in the near future.