Թվային ռազմավարության ներքո Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր օնլայն ծառայությունների շարքը` այս անգամ ներկայացնելով վարկավորման նոր հնարավորություններ:
Ս/թ մարտի 6-ից Ամերիաբանկը ֆինանսական շուկայում հանդես է գալիս աննախադեպ առաջարկով` սպառողական վարկերի ստացման նոր հնարավորություններ օնլայն տարբերակով. ընդամենը հաշված րոպեների ընթացքում հնարավոր է ստանալ 100,000 ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ վարկ` առանց գրավի և/կամ երաշխավորության: Ընդ որում, վարկերը տրամադրվում են առանց վարկի տրամադրման և վարկի սպասարկման  միջնորդավճարի:
Նշենք, որ Ամերիաբանկի քարտապանների համար վարկի հաստատումը և պայմանագրի կնքումը կատարվում են օնլայն, որից հետո գումարն անմիջապես մուտքագրվում է ընթացիկ հաշվին, իսկ Ամերիաբանկի քարտապան կամ հաճախորդ չհանդիսացող անձինք վարկի հաստատումն օնլայն ռեժիմով ստանալուց հետո պետք է այցելեն բանկ` վարկային պայմանագիրը ստորագրելու համար:
Օնլայն վարկերը ներկայացնող մարքեթինգային արշավը, որը կրում է «Մեծությունը չի խոչընդոտում արագությանը» խորագիրը, շեշտադրում է առաջարկի հիմնական առավելությունները` վարկի մեծությունը և տրամադրման արագ գործընթացը. անկախ գումարի մեծությունից` վարկային հայտի ներկայացման, վարկունակության գնահատման և վարկի տրամադրման գործընթացն ամբողջովին ավտոմատացված է:
Նպատակ ունենալով  հաճախորդներին հասանելի դարձնել վարկավորման բոլոր ուղղությունները՝ Ամերիաբանկը վերջերս հանդես եկավ նաև ապրանքների ձեռքբերման ապառիկ ֆինանսավորմամբ, որի շրջանակներում առաջիկայում կներկայացվեն նորարարական լուծումներ:

Новые возможности потребительского кредитования в Америабанке - Новости | Америабанк
В рамках цифровой стратегии Америабанк продолжает расширять спектр онлайн-услуг, на этот раз внедряя новые возможности кредитования.
С 6 марта Америабанк представляет беспрецедентное предложение на финансовом рынке: новые возможности получения потребительских кредитов в онлайн-версии. всего за несколько минут можно получить кредит от 100 000 драмов до 10 миллионов драмов без залога и/или поручительства. При этом кредиты предоставляются без комиссии за выдачу и обслуживание кредита.
Следует отметить, что для держателей карт Америабанка одобрение кредита и подписание договора происходит в режиме онлайн, после чего деньги сразу зачисляются на расчетный счет, а лица, не являющиеся держателями карт или клиентами Америабанка, должны явиться в банк для подписания кредитного договора после получения одобрение кредита онлайн.
Также можно подать заявку на овердрафт и кредитную линию в разных валютах (РА драм, доллар США, евро) онлайн, в этом случае сумма зачисляется на карту клиента.
Маркетинговая кампания онлайн-займов под названием «Размер не мешает скорости» подчеркивает основные преимущества предложения: размер займа и быстрый процесс выдачи; Независимо от размера суммы, процесс подачи заявки на кредит, оценки кредитоспособности и выдачи кредита полностью автоматизирован.
С целью сделать доступными для клиентов все направления кредитования, Америабанк недавно также ввел рассрочку на покупку товаров, в рамках которой в ближайшее время будут представлены инновационные решения.