Ամերիաբանկը միացել է Խնայողությունների միջազգային օրվան եռօրյա արշավով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
30 հոկտեմբերի, 2018թ. Ամերիաբանկը Խնայողությունների միջազգային օրվա՝ հոկտեմբերի 31-ի կապակցությամբ, հանդես է գալիս եռօրյա արշավով՝ առաջարկելով հատուկ պայմաններ մի շարք ծառայությունների համար:
Ս.թ. հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ներառյալ բոլոր այն ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար, որոնք Ամերիաբանկում ժամկետային ավանդ կներդնեն ՀՀ դրամով, կսահմանվեն հետևյալ պայմանները.
• Բանկում գործող տոկոսադրույքներից 0,5%-ով բարձր տոկոսադրույք ներդրված դրամային ավանդի/ավանդների համար
• Visa Classic կամ MasterCard Standard քարտի տրամադրում` անվճար տարեկան սպասարկմամբ (Քարտը տրամադրվում է 4 տարի գործողության ժամկետով։ Քարտի ժամկետը լրանալուց հետո քարտը վերաթողարկվում է Բանկում տվյալ պահին գործող սակագներով)
• Օնլայն բանկինգ համակարգ` անվճար սպասարկմամբ:
Նշենք, որ Խնայողությունների օրվա կապակցությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկը, Հայաստանի բանկերի միությունը, Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը և Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը Միջազգային համագործակցության խնայողական բանկերի հիմնադրամի հետ համատեղ ձեռնարկել են մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում «Խնայողությունների էքսպո» հայաստանյան բանկերի մասնակցությամբ, որին մասնակցելու է նաև Ամերիաբանկը: Բոլոր հետաքրքրված անձինք կարող են մոտենալ Ամերիաբանկի տաղավար, Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցի (Ամիրյան փող., 1 շենք) Տիգրան Մեծ  նախասրահ հոկտեմբերի 31-ին, ժամը 12:30-15:00-ը:

Америабанк присоединился к Международному дню сбережений трехдневной акцией - Новости | Америабанк
30 октября 2018 г. По случаю Международного дня сбережений, 31 октября, Америабанк запускает трехдневную акцию, предлагая специальные условия на ряд услуг.
св. С 31 октября по 2 ноября включительно для всех клиентов-физических лиц, разместивших срочный депозит в драмах РА в Америабанке, будут установлены следующие условия:
• Процентная ставка на 0,5% выше, чем текущие банковские процентные ставки по драмовому депозиту/депозитам
• Выпуск карты Visa Classic или MasterCard Standard с бесплатным годовым обслуживанием (Карта выдается сроком на 4 года. По истечении срока действия карты производится перевыпуск карты по действующим в Банке тарифам)
• Система онлайн-банкинга с бесплатным обслуживанием.
Следует отметить, что по случаю Дня сбережений Центральный банк РА, Союз банков Армении, Управление примирителя финансовой системы и Фонд гарантирования вкладов совместно с Фондом сберегательных касс международного сотрудничества предприняли ряд совместных мероприятий, в том числе «Сберегательная выставка» с участием армянских банков, в которой они также примут участие. Все желающие могут прийти в павильон Америабанка, вестибюль Тигран Мец отеля Armenia Marriott (ул. Амиряна, дом 1) 31 октября с 12:30 до 15:00.