«Ամերիաբանկ» փբը բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովի որոշում թիվ # 02/19/02
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ  (այսուհետ՝ Բանկ) 2018 թվականի Արտաքին աուդիտի ենթարկված հաշվետվությունների համաձայն հաստատել Բանկի զուտ շահույթը 10.502.444.000 /տասը միլիարդ հինգ հարյուր երկու միլիոն չորս հարյուր քառասունչորս հազար/ ՀՀ դրամի չափով, որից․
- 2,100,000,000 /երկու միլիարդ մեկ հարյուր միլիոն/ ՀՀ դրամը բաշխել որպես շահութաբաժին /վճարման համար սահմանված պայմանների և կարգի պահպանմամբ/1 ,
- 526,000,000 /հինգ հարյուր քսանվեց միլիոն/ ՀՀ դրամն ուղղել Բանկի գլխավոր պահուստին։
Տարեկան շահութաբաժին վճարելու դեպքում ամբողջ գործընթացի կատարումն ապահովել Բանկի Տնօրինության նախագահ-Գլխավոր տնօրենի հսկողությամբ` միանվագ կամ մաս-մաս փոխանցմամբ, պայմանով, որ դա չի հանգեցնի Բանկի կողմից օրենսդրական և պայմանագրային պարտավորությունների խախտմանը:
Տարեկան շահութաբաժին վճարելու դեպքում` վճարել Բանկի այն մասնակիցներին, որոնք ընդգրկվել են Բանկի մասնակիցների ռեեստրում՝ տարեկան ընդհանուր ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող մասնակիցների ցուցակը կազմելու օրվա դրությամբ՝ ըստ կանոնադրական կապիտալում մասնակցության համամասնության:
[1] 2018 թվականի համար մեկ բաժնետոմսի մասով շահութաբաժին մեծությունը կազմում է 17,993 /տասնյոթ հազար ինը հարյուր իննսուներեք/ ՀՀ դրամ, իսկ 2017 թվականի համար՝ 9,849 /ինը հազար ութ հարյուր քառասունինը/ ՀՀ դրամ։

Resolution of the annual general meeting of shareholders of "Ameriabank" PJSC No. # 02/19/02 - News | Ameriabank
06 May, 2019 | Announcements, All | Return|
2,100,000,000/two billion one hundred million/ AMD to be distributed as a dividend /following the conditions and order set for payment/1,
526,000,000/five hundred and twenty-six million/ AMD to be directed to the main reserve of the Bank.
• In case of payment of annual dividend, ensure the execution of the entire process under the supervision of the Chairman of the Bank's Directorate-General Director, with one-time or partial transfer, provided that this will not lead to the violation of legal and contractual obligations by the Bank.
• In case of payment of annual dividend, to pay to the participants of the Bank who were included in the register of participants of the Bank as of the date of compiling the list of participants entitled to participate in the annual general meeting, according to the proportion of participation in the authorized capital.
[1] The amount of dividend per share for 2018 is 17,993 /seventeen thousand nine hundred and ninety-three/ AMD, and for 2017 - 9,849 /nine thousand eight hundred and forty-nine/ AMD.