2020թ. երկրորդ եռամսյակի եկամտային հարկի վերադարձման տեղեկանք` էլեկտրոնային եղանակով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
06Հլս
2020թ. երկրորդ եռամսյակի եկամտային հարկի վերադարձման տեղեկանք` էլեկտրոնային եղանակով
Տեղեկանքը ստանալու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել առցանց հայտ Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկ համակարգերի միջոցով կամ տեղեկանքի պատվիրման հայտ լրացնել Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում՝ www.ameriabank.am: Մեր կողմից տեղեկանքի տրամադրումը նույնպես կատարվելու է էլեկտրոնային եղանակով։
Տեղեկացնում ենք, որ պայմանավորված համավարակի տարածմամբ՝ Պետական եկամուտների կոմիտեն վարկառուներին (համավարկառուներին)  առաջարկում է հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված գումարների չափով վճարված եկամտային հարկի գումարների վերադարձման համար սահմանված դիմումները ստորագրված և Բանկի կողմից տրամադրված  տեղեկանքները (բացառությամբ առաջին անգամ ներկայացվող դիմումի)  սկանավորված ուղարկել hipoteq@taxservice.am էլեկտրոնային հասցեին։
Տեղեկանքը ստանալու համար անհրաժեշտ է  ներկայացնել առցանց հայտ Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկ համակարգերի միջոցով կամ տեղեկանքի պատվիրման հայտ լրացնել Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում՝ www.ameriabank.am:  Մեր կողմից տեղեկանքի տրամադրումը նույնպես կատարվելու է էլեկտրոնային եղանակով։
Առաջին անգամ ներկայացվող դիմումների դեպքում անհրաժեշտ է Բանկից վերցնել տեղեկանքի բնօրինակը` ՀՀ Կառավարության որոշմամբ հաստատված կարգով ամբողջական փաթեթի հետ ՊԵԿ ուղարկելու համար:
Նշենք, որ մեր այն հաճախորդների տեղեկանքներում, որոնք օգտվել են մարտի 13-ից մինչև մայիսի  31-ը տրամադրված վարկային արձակուրդից, ներառվելու են միայն փաստացի վճարված գումարները /նաև վարկային արձակուրդի համար ձևավորված վարկից մարված գումարի չափով/։

2020 Декларация по налогу на прибыль за второй квартал - в электронном виде - Новости | Америабанк
Сообщаем Вам, что в связи с распространением совместной эпидемии Комитет государственных доходов предлагает заемщикам (совместным заемщикам) направить подписанные заявления о возврате уплаченного подоходного налога с суммы денежных средств, уплаченных за обслуживание ипотечного кредита и рекомендации, предоставленные Банком (за исключением заявки, подаваемой впервые) на адрес электронной почты hipoteq@taxservice .am.
Для получения справки необходимо подать онлайн-заявку через системы Америа Онлайн/Мобайл Банк или заполнить заявку на заказ справки на официальном сайте Америабанка: www.ameriabank.am. Мы также предоставим ссылку в электронном виде.
В случае подачи заявок впервые необходимо взять оригинал справки из Банка для направления в КГР вместе с полным пакетом в порядке, утвержденном постановлением Правительства Республики Армения.
Следует отметить, что в отчеты наших клиентов, воспользовавшихся кредитными каникулами, предоставленными с 13 марта по 31 мая, будут включены только фактически выплаченные суммы /также в размере суммы, погашенной из кредита, сформированного на кредитные каникулы/.