2020թ. երկրորդ եռամսյակի եկամտային հարկի վերադարձման տեղեկանք` էլեկտրոնային եղանակով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
06Հլս
2020թ. երկրորդ եռամսյակի եկամտային հարկի վերադարձման տեղեկանք` էլեկտրոնային եղանակով
Տեղեկանքը ստանալու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել առցանց հայտ Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկ համակարգերի միջոցով կամ տեղեկանքի պատվիրման հայտ լրացնել Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում՝ www.ameriabank.am: Մեր կողմից տեղեկանքի տրամադրումը նույնպես կատարվելու է էլեկտրոնային եղանակով։
Տեղեկացնում ենք, որ պայմանավորված համավարակի տարածմամբ՝ Պետական եկամուտների կոմիտեն վարկառուներին (համավարկառուներին)  առաջարկում է հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված գումարների չափով վճարված եկամտային հարկի գումարների վերադարձման համար սահմանված դիմումները ստորագրված և Բանկի կողմից տրամադրված  տեղեկանքները (բացառությամբ առաջին անգամ ներկայացվող դիմումի)  սկանավորված ուղարկել hipoteq@taxservice.am էլեկտրոնային հասցեին։
Տեղեկանքը ստանալու համար անհրաժեշտ է  ներկայացնել առցանց հայտ Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկ համակարգերի միջոցով կամ տեղեկանքի պատվիրման հայտ լրացնել Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում՝ www.ameriabank.am:  Մեր կողմից տեղեկանքի տրամադրումը նույնպես կատարվելու է էլեկտրոնային եղանակով։
Առաջին անգամ ներկայացվող դիմումների դեպքում անհրաժեշտ է Բանկից վերցնել տեղեկանքի բնօրինակը` ՀՀ Կառավարության որոշմամբ հաստատված կարգով ամբողջական փաթեթի հետ ՊԵԿ ուղարկելու համար:
Նշենք, որ մեր այն հաճախորդների տեղեկանքներում, որոնք օգտվել են մարտի 13-ից մինչև մայիսի  31-ը տրամադրված վարկային արձակուրդից, ներառվելու են միայն փաստացի վճարված գումարները /նաև վարկային արձակուրդի համար ձևավորված վարկից մարված գումարի չափով/։

We inform you that due to the spread of the joint epidemic, the State Revenue Committee offers the borrowers (joint borrowers) to send the signed applications for the refund of the income tax paid for the amount of money paid for the servicing of the mortgage loan and the references provided by the Bank (except for the application submitted for the first time) to hipoteq@taxservice .am email address.
In order to receive the reference, it is necessary to submit an online application through the Ameria Online/Mobile Bank systems or fill out an application for ordering a reference on the official website of Ameriabank: www.ameriabank.am. We will also provide the reference electronically.
In case of applications submitted for the first time, it is necessary to take the original reference from the Bank in order to send it to the SRC along with the complete package in accordance with the procedure approved by the decision of the Government of the Republic of Armenia.
It should be noted that only the actual paid amounts will be included in the reports of our customers who used the credit holiday provided from March 13 to May 31 /also in the amount of the amount repaid from the loan formed for the credit holiday/.