Փոփոխվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Ծանուցում ավանդների հատուցման երաշխավորման պայմանների և կարգի մասին փաստաթուղթը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Փոփոխվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Ծանուցում ավանդների հատուցման երաշխավորման պայմանների և կարգի մասին փաստաթուղթը
Տեղեկացնում ենք, որ  «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը  երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքում կատարվել են փոփոխություններ, որոնց հիման վրա փոփոխվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ  Ծանուցում ավանդների հատուցման երաշխավորման պայմանների և կարգի մասին փաստաթուղթը: 01.12.2020թ.-ից երաշխավորված ավանդների փոփոխված չափերը` ստորև.
Ավանդի արժութային կառուցվածքը անվճարունակ բանկում
Եթե նույն բանկում ունեք
միայն դրամային ավանդ
միայն արտարժութային ավանդ
Եթե նույն բանկում ունեք և
ՀՀ դրամով, և արտարժույթով ավանդ
Եթե դրամային ավանդը
7 միլիոն ՀՀ դրամից ավել է
7 միլիոն ՀՀ դրամից պակաս է
Ավանդի երաշխավորման
առավելագույն չափը
16 միլիոն ՀՀ դրամ
7 միլիոն ՀՀ դրամ
16 միլիոն ՀՀ դրամ (երաշխավորվում
է միայն դրամային բանկային ավանդը)
7միլիոն ՀՀ դրամ
(երաշխավորվում  է  դրամային
բանկային ավանդն ամբողջությամբ և
արտարժութային բանկային ավանդը՝ յոթ
միլիոն ՀՀ դրամի և հատուցված
դրամային բանկային  ավանդի
տարբերության չափով)
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել (010) 561111 հեռախոսահամարով, այցելել Ամերիաբանկ ՓԲԸ պաշտոնական կայք` www.ameriabank.am կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ: Ամերիաբանկի սպասարկման ցանցին, մասնաճյուղերի հասցեներին և աշխատանքային ժամերին կարող եք ծանոթանալ Բանկի պաշտոնական կայքի «Սպասարկման ցանց» բաժնում:

ЗАО "Америабанк" Извещение об условиях и порядке документа о гарантировании возмещения вкладов изменено
Сообщаем Вам, что в Закон РА "О гарантировании возмещения банковских вкладов физических лиц" внесены изменения, на основании которых внесены изменения в Уведомление ЗАО "Америабанк" об условиях и порядке гарантирования вкладов. С 01.12.2020 г. изменены размеры гарантированных вкладов:
Валютная структура депозита в неплатежеспособном банке
Если у вас в том же банке
депозит только наличными |
депозит только в иностранной валюте |
Если у вас есть и в том же банке
Депозит в деньгах РА и иностранной валюте |
Если денежный залог
7 миллионов больше, чем драм |
Менее 7 млн грн. |
Гарантия депозита
максимальный размер |
16 миллионов драмов |
7 млн драмов
16 млн драмов (гарантированная
это только наличный банковский депозит) |
(Гарантия деньги
банковский депозит в полном объеме и
банковский депозит в иностранной валюте: семь
миллионов венгерских форинтов и компенсировано
банковский депозит в драмах
по разнице)
В случае возникновения вопросов Вы можете позвонить по телефону (010) 561111, посетить официальный сайт ЗАО «Америабанк»: www.ameriabank.am или любой филиал Банка. С сетью обслуживания Америабанка, адресами отделений и режимом работы Вы можете ознакомиться в разделе «Сеть обслуживания» на официальном сайте Банка.