You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Իմ քարտից քո քարտին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկի Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգում գործարկվել է փոխանցում քարտին ծառայությունը:
Այս ծառայության միջոցով մեր հաճախորդները, որոնք հանդիսանում են Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգի օգտատեր, կարող են փոխանցումներ կատարել ինչպես Ամերիաբանկի, այնպես էլ ԱրՔա պրոցեսինգային կենտրոնի կողմից սպասարկվող բոլոր բանկերի քարտերին:
Վճարում կատարելու համար պարզապես անհրաժեշտ է ընտրել քարտային կամ ընթացիկ ելքային հաշիվը, լրացնել ստացող քարտի տվյալները, գումարը և հաստատել վճարումը:
Փոխանցումը հասանելի կլինի ստացող քարտի հաշվեկշռին անմիջապես, իսկ հաշվեհամարին կհաշվառվի մյուս աշխատանքային օրը: Վարկային մարումները քարտային հաշվից կատարելիս խնդրում ենք ուշադիր լինել և հաշվի առնել վերոնշյալ պայմանը:
Ծառայության միջնորդավճարը կազմում է փոխանցվող գումարի 0.3% /կրեդիտային քարտերի դեպքում` 2%-ը/, որը գումարվում է հիմնական փոխանցվող գումարին և գանձվում է վճարողից: Միջնորդավճարը գանձվում է ՀՀ դրամով, իսկ փոխարկման անհրաժեշտության առաջացման դեպքում փոխարկման համար հիմք է ընդունվում տվյալ փոխանցման՝ Շահառուի բանկի կողմից հաշվառման օրվան նախորդող աշխատանքային օրվա դրությամբ գործող փոխարժեքը։
Գործում են քարտից քարտ փոխանցվող գումարի նվազագույն և առավելագույն շեմեր` համապատասխանաբար 1․000 ՀՀ դրամ և 399․000 ՀՀ դրամ:

С моей карты на вашу карту - Новости | Америабанк
Сообщаем Вам, что в системе Интернет/Мобильный банкинг Америабанка запущена услуга перевода на карту.
С помощью данной услуги наши клиенты, являющиеся пользователями Америа Онлайн/Мобильный Банкинг, могут осуществлять переводы на карты как Америабанка, так и всех банков, обслуживаемых процессинговым центром АрКа.
Для совершения платежа вам достаточно выбрать карту или расчетный счет, заполнить реквизиты карты получателя, сумму и подтвердить платеж.
Перевод будет доступен на балансе карты-получателя сразу, а зачисление на счет произойдет на следующий рабочий день. При погашении кредита с карточного счета просим соблюдать осторожность и учитывать вышеуказанное условие.
Комиссия сервиса составляет 0,3% от суммы перевода /2% в случае кредитных карт/, которая добавляется к основной сумме перевода и взимается с плательщика. Комиссия взимается в драмах РА, а в случае необходимости конвертации, конвертация осуществляется по курсу, действующему на рабочий день, предшествующий дню регистрации банком Получателя.
Минимальный и максимальный лимиты суммы перевода с карты на карту составляют 1000 драмов и 399000 драмов соответственно.