Մի հայտնեք Ձեր քարտի տվյալնները երրորդ անձանց
Տեղեկացնում ենք, որ Ամանորի նախաշեմին համացանցում դարձյալ լայն տարածում են ստացել զեղծարարական մի շարք մեթոդներ՝ կեղծ խաղարկություններ կամ շահումներ, որոնց միջոցով երրորդ անձինք նպատակ են հետապնդում անօրինական կերպով տիրանալու Ձեր բանկային տվյալներին և որպես վերջնանպատակ՝ ֆինանսական միջոցներին:
Հոգալով Ձեր ֆինանսական անվտանգության մասին՝ հիշեցնում և խնդրում ենք չպատասխանել ստացված էլեկտրոնային նամակներին, հաղորդագրություններին, զանգերին և չմասնակցել նմանատիպ խաղարկությունների։ Խնդրում ենք հետևել անվտանգության կանոններին՝
- Երբեք մի՛ մուտքագրեք Ձեր տվյալները չպաշտպանված կայքերում, առավել ևս մի՛ ուղարկեք դրանք որևէ անձի էլ. փոստի կամ messenger հավելվածների միջոցով: Ամերիաբանկը Ձեզնից երբեք չի պահանջում Ձեր բանկային տվյալները:
- Կատարե՛ք գործարքներ միայն այն կայքերի միջոցով, որոնք պաշտպանում են Ձեր տվյալները: Նախքան քարտի տվյալները մուտքագրելը ստուգե՛ք, որ կայքի հասցեի դաշտում հասցեն սկսվի https://-ով և կողքին ունենա փոքրիկ կողպեքի նշան: Մի՛ օգտվեք տվյալ կայքից, եթե տեսնում եք «your connection is not secure» գրությունը:
- Եթե, այնուամենայնիվ, քարտի տվյալները գրանցել եք որևէ կասկածելի կայքում, և Ձեր քարտից փորձել են գանձում կատարել, ապա շտապ բլոկավորե՛ք քարտը` հավաքելով *116# և հետևելով հրահանգներին, ArCa հավելվածի միջոցով կամ կապ հաստատելով մեզ հետ +374 10 56 11 11 հեռախոսահամարով:
- Ցանկացած պարագայում կասկածելի նամակ ստանալու դեպքում խնդրում ենք անհապաղ կապ հաստատել մեզ հետ +374 10 56 11 11 հեռախոսահամարով:

Не сообщайте данные своей карты третьим лицам - Новости | Америабанк
Сообщаем вам, что в преддверии Нового года в сети Интернет в очередной раз получили распространение ряд креативных методов: фейковые розыгрыши или выигрыши, с помощью которых третьи лица стремятся незаконно завладеть вашими банковскими данными и, как конечная цель, финансовые средства.
Заботясь о вашей финансовой безопасности, напоминаем и просим не отвечать на полученные электронные письма, сообщения, звонки и не участвовать в подобных розыгрышах. Пожалуйста, соблюдайте правила безопасности:
Никогда не вводите свою информацию на незащищенных веб-сайтах, не говоря уже о том, чтобы отправлять ее кому-либо по электронной почте. через почту или мессенджеры.
• Америабанк никогда не запрашивает у вас ваши банковские реквизиты.
• Совершайте сделки только через сайты, которые защищают ваши данные. Прежде чем вводить данные своей карты, убедитесь, что адрес в поле адреса веб-сайта Однако, если вы зарегистрировали данные своей карты на подозрительном веб-сайте и была предпринята попытка списания средств с вашей карты, немедленно заблокируйте карту, набрав *116# и следуя инструкциям, через приложение ArCa или связавшись с нами по телефону +374. 10 56 11 11 :
• В случае любого подозрительного электронного письма, пожалуйста, немедленно свяжитесь с нами по телефону +374 10 56 11 11.начинается с https:// и рядом с ним стоит маленький замочек. Не используйте этот веб-сайт, если вы видите сообщение «Ваше соединение не защищено».