Տոնական օրերի աշխատանքային գրաֆիկ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Տեղեկացնում ենք, որ 30.12.2020թ. ներառյալ և 08.01.2021թ.-ից սկսած` Ամերիաբանկի մասնաճյուղերը կգործեն ստանդարտ ժամանակացույցներով: 01.01.21-03.01.21-ին Բանկի բոլոր մասնաճյուղերը չեն գործի, իսկ 31.12.2020թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.-ը ներառյալ կգործեն փոփոխված ժամանակացույցով:
31.12.2020թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.-ը ներառյալ ստորև նշված մասնաճյուղերը կգործեն` համաձայն նշված ժամանակացույցի.
1. «Քոչար» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Փափազյան 8, «Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոն),
31.12.2020թ.՝ ժամը 10:30 - 17:00
04.01.2021թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.` ժամը 10:30-21:15
2. «Արշակունյաց» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 2-րդ հարկ),
3. «Երիտասարդական» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Ա. Իսահակյան 22/8, «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոն),
4. «Նոր Նորք» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Գայի պողոտա 16, «Մեգամոլ Մասիվ» առևտրի կենտրոն),
04.01.2021թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.` ժամը 10:30-18:15
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ 31.12.2020-07.01.2021թթ. Բանկի մասնաճյուղերի կողմից իրականացվելու են բոլոր գործառնությունները` բացառությամբ ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների հանձնարարականների: Նշված ժամանակահատվածում ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների վճարման հանձնարարականներ ընդունելու դեպքում դրանք կիրականացվեն 08.01.2021թ.-ին:
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգեր
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար հասանելի կլինեն ոչ աշխատանքային օրերին, սակայն 31.12.2020-07.01.2021թթ. ընկած ժամանակահատվածում ավտոմատ հաշվառման ենթակա կլինեն միայն հետևյալ գործարքները.
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի՝ Ամերիաբանկում գործող սեփական հաշիվների միջև փոխանցումներ և՛ դրամով, և՛ արտարժույթով,
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից ՀՀ դրամով փոխանցումներ Ամերիաբանկի այլ հաճախորդների հաշիվներին՝ առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ գումարով,
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից արտարժույթի փոխանակում` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթի գումարով,
• կոմունալ վճարումներ:
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ վերոնշյալ ժամանակահատվածում ստացված այլ գործարքների ընթացք կտրվի հաջորդ աշխատանքային օրը՝ 08.01.2021թ.-ին` ձևակերպումը նույնպես կատարելով 08.01.2021թ. գործառնական օրով:
Գործարքներն ավտոմատ կհաշվառվեն, եթե պատշաճ կերպով լրացված լինեն բոլոր անհրաժեշտ վավերապայմանները, այդ թվում` շահառուի ամբողջական անվանումը և «Նպատակ» դաշտը:
Իրավաբանական անձանց համար Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը չեն գործելու մինչև 08.01.2021թ.:
Վճարային տերմինալներ և մուտքագրման բանկոմատներ
Հաշվի, քարտային հաշվի համալրումը, ինչպես նաև ապառիկ և օնլայն տրամադրված վարկի մարումը վճարային տերմինալների միջոցով կարող է իրականացվել առցանց 24/7 ռեժիմով նաև տոնական, ոչ աշխատանքային օրերին: Բանկոմատների միջոցով իրականացված մուտքերը կակտիվանան քարտին անմիջապես, մինչև 03.01.2021թ. քարտային հաշվին իրականացված մուտքերը կակտիվանան 05.01.2021թ.-ին, իսկ 04.01.2021թ.-ից հետո քարտային հաշվին իրականացված մուտքերը կակտիվանան 08.01.2021թ.:

29 Dec, 2020 | Announcements, All | Return|
From 31.12.2020 to 07.01.2021 inclusive, the branches mentioned below will operate according to the mentioned schedule:
1. "Kochar" branch (Yerevan, Papazyan 8, "Rio Mall" shopping center),
31.12.2020: 10:30 - 17:00
From 04.01.2021 to 07.01.2021 at 10:30-21:15
2. "Arshakunyats" branch (Yerevan, 34/3 Arshakunyats Ave., "Yerevan Mall" shopping center, 2nd floor),
3. "Yeritasardakan" branch (Yerevan, A. Isahakyan 22/8, "Metronom" shopping center),
4. "Nor Nork" branch (Yerevan, 16 Gai avenue, "Megamol Massiv" shopping center),
From 04.01.2021 to 07.01.2021: 10:30-18:15
Please take into account that 31.12.2020-07.01.2021 All operations will be carried out by the bank's branches, except for orders to other banks of RA and international transfers. In the case of acceptance of payment instructions for international transfers made to other banks of the RA during the specified period, they will be implemented on 08.01.2021.
Ameria Online/Mobile banking systems for individual clients will be available on non-working days, but from 31.12.2020 to 07.01.2021. only the following transactions will be subject to automatic accounting during the period:
• transfers between the individual client's own accounts in Ameriabank both in drams and in foreign currency,
• Transfers by a natural person client in AMD to the accounts of other Ameriabank clients, with a maximum amount of AMD 20 million,
• foreign currency exchange by a natural person client with a maximum amount of 20 million AMD or an equivalent amount of foreign currency,
• Utility Payments:
Please take into account that other transactions received during the above-mentioned period will be processed on the next working day, 08.01.2021, by also completing the form on 08.01.2021. by operating day.
Ameria Online/Mobile banking systems for legal entities will not work until 08.01.2021.
Payment terminals and input ATMs
Replenishment of the account, card account, as well as installment and online credit repayment through payment terminals can be done online 24/7 even on holidays and non-working days. Deposits made through ATMs will be activated on the card immediately, until 03.01.2021. Credits made to the card account will be activated on 05.01.2021, and credits made to the card account after 04.01.2021 will be activated on 08.01.2021.