Տոնական օրերի աշխատանքային գրաֆիկ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Տեղեկացնում ենք, որ 30.12.2020թ. ներառյալ և 08.01.2021թ.-ից սկսած` Ամերիաբանկի մասնաճյուղերը կգործեն ստանդարտ ժամանակացույցներով: 01.01.21-03.01.21-ին Բանկի բոլոր մասնաճյուղերը չեն գործի, իսկ 31.12.2020թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.-ը ներառյալ կգործեն փոփոխված ժամանակացույցով:
31.12.2020թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.-ը ներառյալ ստորև նշված մասնաճյուղերը կգործեն` համաձայն նշված ժամանակացույցի.
1. «Քոչար» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Փափազյան 8, «Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոն),
31.12.2020թ.՝ ժամը 10:30 - 17:00
04.01.2021թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.` ժամը 10:30-21:15
2. «Արշակունյաց» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 2-րդ հարկ),
3. «Երիտասարդական» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Ա. Իսահակյան 22/8, «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոն),
4. «Նոր Նորք» մասնաճյուղ (ք. Երևան, Գայի պողոտա 16, «Մեգամոլ Մասիվ» առևտրի կենտրոն),
04.01.2021թ.-ից մինչև 07.01.2021թ.` ժամը 10:30-18:15
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ 31.12.2020-07.01.2021թթ. Բանկի մասնաճյուղերի կողմից իրականացվելու են բոլոր գործառնությունները` բացառությամբ ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների հանձնարարականների: Նշված ժամանակահատվածում ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների վճարման հանձնարարականներ ընդունելու դեպքում դրանք կիրականացվեն 08.01.2021թ.-ին:
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգեր
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար հասանելի կլինեն ոչ աշխատանքային օրերին, սակայն 31.12.2020-07.01.2021թթ. ընկած ժամանակահատվածում ավտոմատ հաշվառման ենթակա կլինեն միայն հետևյալ գործարքները.
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի՝ Ամերիաբանկում գործող սեփական հաշիվների միջև փոխանցումներ և՛ դրամով, և՛ արտարժույթով,
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից ՀՀ դրամով փոխանցումներ Ամերիաբանկի այլ հաճախորդների հաշիվներին՝ առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ գումարով,
• ֆիզիկական անձ հաճախորդի կողմից արտարժույթի փոխանակում` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթի գումարով,
• կոմունալ վճարումներ:
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ վերոնշյալ ժամանակահատվածում ստացված այլ գործարքների ընթացք կտրվի հաջորդ աշխատանքային օրը՝ 08.01.2021թ.-ին` ձևակերպումը նույնպես կատարելով 08.01.2021թ. գործառնական օրով:
Գործարքներն ավտոմատ կհաշվառվեն, եթե պատշաճ կերպով լրացված լինեն բոլոր անհրաժեշտ վավերապայմանները, այդ թվում` շահառուի ամբողջական անվանումը և «Նպատակ» դաշտը:
Իրավաբանական անձանց համար Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը չեն գործելու մինչև 08.01.2021թ.:
Վճարային տերմինալներ և մուտքագրման բանկոմատներ
Հաշվի, քարտային հաշվի համալրումը, ինչպես նաև ապառիկ և օնլայն տրամադրված վարկի մարումը վճարային տերմինալների միջոցով կարող է իրականացվել առցանց 24/7 ռեժիմով նաև տոնական, ոչ աշխատանքային օրերին: Բանկոմատների միջոցով իրականացված մուտքերը կակտիվանան քարտին անմիջապես, մինչև 03.01.2021թ. քարտային հաշվին իրականացված մուտքերը կակտիվանան 05.01.2021թ.-ին, իսկ 04.01.2021թ.-ից հետո քարտային հաշվին իրականացված մուտքերը կակտիվանան 08.01.2021թ.:

Сообщаем вам, что 30.12.2020 г. в том числе и с 08.01.2021 филиалы Америабанка будут работать по стандартному графику. В период с 01.01.21 по 03.01.21 все отделения Банка работать не будут, а с 31.12.2020 по 01.07.2021 включительно будут работать по измененному графику.
С 31.12.2020 по 07.01.2021 включительно указанные ниже филиалы будут работать по указанному графику:
1. Филиал "Кочар" (Ереван, Папазяна 8, ТЦ "Рио Молл"),
31.12.2020: 10:30 - 17:00
С 04.01.2021 по 07.01.2021 в 10:30-21:15
2. Филиал "Аршакуняц" (Ереван, пр. Аршакуняц 34/3, ТЦ "Ереван Молл", 2-й этаж),
3. Филиал "Еритасардакан" (Ереван, А. Исаакяна 22/8, ТЦ "Метроном"),
4. Филиал "Нор Норк" (Ереван, пр. Гая 16, ТЦ "Мегамол Массив"),
С 04.01.2021 по 07.01.2021: 10:30-18:15
Просим принять во внимание, что 31.12.2020-07.01.2021 Все операции будут осуществляться филиалами банка, за исключением поручений в другие банки РА и международных переводов. В случае принятия платежных поручений по международным переводам, осуществленным в другие банки РА в указанный период, они будут выполнены 08.01.2021.
Америя Онлайн/Мобильные Банковские Системы
Системы Америя Онлайн/Мобильный банкинг для физических лиц будут доступны в нерабочие дни, но с 31.12.2020 по 07.01.2021. только следующие операции будут подлежать автоматическому учету в течение периода:
переводы между собственными счетами клиента-физлица в Америабанке как в драмах РА, так и в иностранной валюте,
Переводы клиентом-физическим лицом в драмах РА на счета других клиентов Америабанка с максимальной суммой 20 млн драмов РА,
обмен иностранной валюты клиентом-физическим лицом на сумму не более 20 миллионов драмов РА или эквивалентную сумму в иностранной валюте,
Коммунальные платежи:
Пожалуйста, примите во внимание, что другие транзакции, полученные в течение вышеуказанного периода, будут обработаны на следующий рабочий день, 08.01.2021, также заполнив форму 08.01.2021. по операционному дню.
Транзакции будут автоматически засчитаны, если все необходимые условия проверки правильно заполнены, включая полное имя получателя и поле «Цель».
Системы Америя Онлайн/Мобильный банкинг для юридических лиц не будут работать до 01.08.2021.
Платежные терминалы и входные банкоматы
Пополнение счета, карточного счета, а также рассрочка и погашение кредита онлайн через платежные терминалы можно осуществить онлайн 24/7 даже в праздничные и нерабочие дни. Депозиты, сделанные через банкоматы, будут активированы на карте сразу, до 03.01.2021. Зачисления на карточный счет будут активированы 05.01.2021, а зачисления на карточный счет после 04.01.2021 будут активированы 08.01.2021.
31.12.20 Система денежных переводов Юнистрим будет работать по следующему графику:
Принимать/осуществлять переводы в российских рублях можно до 16:00 (по ереванскому времени)
принимать/осуществлять переводы в другой иностранной валюте можно до 12:00 (по ереванскому времени).
Контакт-центр будет работать круглосуточно без выходных. Приложение Zangi также будет доступно круглосуточно и без выходных.