Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը հնարավորություն է ընձեռում օգտվելու Բանկի նկատմամբ ստանձնած ստորև նկարագրության ներքո դիտարկելի Ֆիզիկական անձանց վարկային պարտավորությունների* վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31/10/2021թ. ներառյալ:
Ընդ որում, եթե հանդիսանում եք ստորև ներկայացված խմբերից մեկում ներառված  ֆիզիկական անձ, ապա կարող եք օգտվել վարկերի գծով տրամադրվող մայր գումարի և տոկոսագումարների/սպասարկման վճարների արտոնյալ ժամկետից մինչև 31/10/2021թ. ներառյալ (արտոնություն չի տրամադրվում միայն այն հիփոթեքային վարկերի գծով, որոնք տրամադրվել են ԱՀ-ից դուրս գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, կառուցապատման համար).
- Արցախում փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձ,
- Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող ֆիզիկական անձ:
- ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո չվճարված մայր գումարը, սպասարկման վճարը  կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա,
- օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում հաշվարկված տոկոսագումարը կտեղափոխվի վարկային արձակուրդից հետո առաջիկա մարման օրվա վրա, չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվում:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության ունենալու դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող, Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա:
Առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):

Сообщаем Вам, что Америабанк предоставляет возможность воспользоваться льготным периодом по оплате кредитных обязательств* Физических лиц по описанию ниже, взятых на себя перед Банком до 31.10.2021. включительно.
Более того, если вы являетесь физическим лицом, входящим в одну из представленных ниже групп, вы можете воспользоваться льготным периодом погашения основной суммы и процентов/платы за обслуживание, предусмотренного для кредитов до 31.10.2021. в том числе (льгота не предоставляется только по тем ипотечным кредитам, которые были предоставлены на покупку, ремонт, строительство имущества за пределами ПК);
- Физическое лицо, имеющее фактическое место жительства в Арцахе,
- Физическое лицо с центром жизненных интересов в Арцахе.
- в случае возникновения обязательств, подлежащих погашению в соответствии с графиком, невыплаченная сумма основного долга по договору, плата за услуги перераспределяется на оставшийся срок погашения,
- в случае овердрафтов и кредитных линий начисленные проценты будут перенесены на следующую дату погашения после кредитных каникул, перераспределение невыплаченной основной суммы не применяется.
Если Вы желаете воспользоваться данным предложением, необходимо предоставить в Америабанк документы или достоверную информацию, приемлемую для Банка, удостоверяющую факт соответствия критериям, указанным в данном предложении (если Банк уже имеет требуемую информацию/документы, то нет необходимости подавать их повторно.
Если Банк не будет уведомлен в письменной форме об отклонении оферты, условия, указанные в оферте, будут применяться к обязательствам соответствующих клиентов).