Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը հնարավորություն է ընձեռում օգտվելու Բանկի նկատմամբ ստանձնած ստորև նկարագրության ներքո դիտարկելի Ֆիզիկական անձանց վարկային պարտավորությունների* վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31/10/2021թ. ներառյալ:
Ընդ որում, եթե հանդիսանում եք ստորև ներկայացված խմբերից մեկում ներառված  ֆիզիկական անձ, ապա կարող եք օգտվել վարկերի գծով տրամադրվող մայր գումարի և տոկոսագումարների/սպասարկման վճարների արտոնյալ ժամկետից մինչև 31/10/2021թ. ներառյալ (արտոնություն չի տրամադրվում միայն այն հիփոթեքային վարկերի գծով, որոնք տրամադրվել են ԱՀ-ից դուրս գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, կառուցապատման համար).
- Արցախում փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձ,
- Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող ֆիզիկական անձ:
- ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո չվճարված մայր գումարը, սպասարկման վճարը  կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա,
- օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում հաշվարկված տոկոսագումարը կտեղափոխվի վարկային արձակուրդից հետո առաջիկա մարման օրվա վրա, չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվում:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության ունենալու դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող, Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա:
Առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):

We inform you that Ameriabank provides an opportunity to take advantage of the grace period for the payment of credit obligations* of Individuals under the description below committed to the Bank until 31/10/2021. inclusive.
Moreover, if you are a natural person included in one of the groups presented below, you can take advantage of the preferential period of principal amount and interest/service fees provided for loans until 31/10/2021. including (privilege is not provided only for those mortgage loans that were provided for the purchase, repair, construction of property outside the PC);
- A natural person with actual residence in Artsakh,
- A natural person with a center of vital interests in Artsakh.
- in the case of obligations to be repaid according to the schedule, the unpaid principal amount under the contract, the service fee will be redistributed over the remaining repayment period,
- in the case of overdrafts and lines of credit, the calculated interest will be transferred to the next repayment date after the credit holiday, no redistribution of the unpaid principal amount is applied.
If you wish to take advantage of this offer, it is necessary to submit to Ameriabank the documents or valid information acceptable to the Bank certifying the fact of meeting the criteria specified in this offer (if the Bank already has the required information/documents, then there is no need to submit them again.
If the Bank is not notified in writing about the rejection of the offer, the conditions specified in the offer will apply to the obligations of the corresponding customers).