You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկն արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի Բանկ» հեղինակավոր մրցանակին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«Global Finance» հեղինակավոր ամսագիրը հրապարակել է աշխարհի ամենահուսալի բանկերի ամենամյա վարկանիշային աղյուսակը: Ամերիաբանկը ճանաչվել է «Տարվա ամենահուսալի Բանկը» Հայաստանում:
«Նախորդ տարի տեղի ունեցած իրադարձությունները վկայում են բանկային համակարգի կայունության մասին, որը պահպանվեց կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով առաջացած անկումային պայմաններում: Բանկերը  ոչ միայն ապահովեցին խիստ անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցներ, այլև շատ դեպքերում աջակցեցին  համավարակի պայմաններում անհրաժեշտ սարքավորումներ ու պարագաներ ձեռք բերելու հարցում»,- նշել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Ջիարապուտոն: Նրա խոսքով.  «Ամենահուսալի բանկերը կայունության գրավականն են: Այսօր էլ ամենահուսալի բանկերը շարունակում են աջակցել իրենց երկրների կառավարությանն ու համայնքներին` համավարակի հետևանքով առաջացած տնտեսական ցնցումները հնարավորինս արագ հաղթահարելու հարցում»:
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշել է, որ նման դժվարին ժամանակներում երկրի ամենահուսալի բանկ ճանաչվելն իսկապես մեծ պատիվ է Բանկի համար.  «Որպես Հայաստանի ամենամեծ ֆինանսական հաստատություն` մենք մեծ պատասխանատվություն ստանձնեցինք և համավարակի ընթացքում աջակցեցինք անհատներին, ձեռնարկություններին և համայնքներին: Կապիտալի, ֆինանսավորման և իրացվելիության մեր կայուն դիրքերը, ճգնաժամի պայմաններում ռիսկերը գնահատելու և կառավարելու ունակությունն օգնեցին մեզ ոչ միայն դիմակայել, այլև  ավելի հզորանալ»:
Արդեն ավելի քան քսանհինգ տարի Global Finance ամսագրի կողմից հրապարակվող աշխարհի ամենահուսալի բանկերի ամենամյա ցանկը հանդիսանում է ֆինանսական ոլորտի գործընկերների հուսալիության ճանաչված և վստահելի չափանիշ: Հաղթողներն ընտրվել են` հիմք ընդունելով Moody's, Standard & Poor's և Fitch գործակալությունների կողմից աշխարհի 1000 ամենախոշոր բանկերին  տրված արտարժութային երկարաժամկետ վարկանիշների վերլուծությունը և գնահատումները:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Америабанк удостоен престижной награды «Самый надежный банк года» - Новости | Америабанк
Престижный журнал Global Finance опубликовал ежегодный рейтинг самых надежных банков мира. Америабанк был признан «Самым надежным банком года» в Армении.
«События, произошедшие в прошлом году, свидетельствуют об устойчивости банковской системы, сохранившейся в условиях рецессии, вызванной пандемией коронавируса. Банки не только предоставили столь необходимые финансовые ресурсы, но и во многих случаях помогли приобрести необходимое оборудование и расходные материалы во время пандемии», — сказал Джозеф Джарапуто, издатель и главный редактор журнала Global Finance. По его словам: «Самые надежные банки — гарантия стабильности. Даже сегодня самые надежные банки продолжают поддерживать правительства и сообщества своих стран в скорейшем преодолении экономических потрясений, вызванных пандемией».
Президент-генеральный директор дирекции Америабанка Артак Анесян отметил, что в такое непростое время быть признанным самым надежным банком страны – большая честь для банка. «Как крупнейшее финансовое учреждение в Армении, мы взяли на себя большую ответственность и поддержали людей, предприятия и сообщества во время пандемии. Наши устойчивые позиции капитала, финансирования и ликвидности, умение оценивать и управлять рисками в условиях кризиса помогли нам не только выстоять, но и стать сильнее.
Уже более двадцати пяти лет ежегодный список самых надежных банков мира, публикуемый журналом Global Finance, является признанным и надежным показателем надежности среди финансовых партнеров. Победители были выбраны на основе анализа и оценок долгосрочных рейтингов в иностранной валюте, присвоенных агентствами Moody's, Standard & Poor's и Fitch 1000 крупнейших банков мира.
Рейтинг самых надежных банков мира - здесь.
Америабанк является одним из динамично развивающихся банков Армении и входит в число самых стабильных и крупных финансовых учреждений страны. ЗАО "Америабанк" - универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги, предоставляющий полный набор банковских решений. 2020 по результатам Америабанк является лидером банковской системы РА по основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, капитал). Для получения полной информации вы можете посетить сайт www.ameriabank.am или позвонить по телефону (+37410) 56 11 11;