Հայտարարություն բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովի վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի ապրիլի 28-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 17.30-ին, ք.Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակում տեսակոնֆերանսի (Zoom) միջոցով։
1. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ դուստր ընկերությունների ստեղծումը
2. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2021թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունը
3. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2021թ. զուտ շահույթը
4. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2021թ. ստացված շահույթի բաշխումը
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվել է սույն թվականի մարտի 30-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

Сообщение о проведении годового Общего собрания акционеров - Новости | Америабанк
ЗАО "Америабанк" /далее "Банк"/ на основании решения Совета директоров созвано годовое Общее собрание акционеров Банка, которое состоится 28 апреля с.г. в 17:30 по г. Еревану. время, по адресу г. Ереван, ул. Вазгена Саркисяна, 2 В режиме видеоконференции (Zoom) в головном офисе ЗАО "Америабанк".
Создание дочерних компаний ЗАО "Америабанк"
ЗАО "Америабанк" 2021 годовой финансовый отчет
ЗАО "Америабанк" 2021 чистая прибыль
ЗАО "Америабанк" 2021 распределение прибыли
Список акционеров, имеющих право на участие в годовом Общем собрании ЗАО "Америабанк", составлен по состоянию на 30 марта текущего года на основании данных реестра акционеров Банка.
Доставка материалов к годовому общему собранию акционеров ЗАО «Америабанк» акционерам Банка осуществлялась путем личного вручения материалов акционерам и/или направления их по электронной почте.