Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը հնարավորություն է ընձեռում Բանկի նկատմամբ ստանձնած վարկային պարտավորությունների* ներքո օգտվելու մայր գումարի և տոկոսագումարի վճարման արտոնյալ ժամանակահատվածից մինչև 31.05.22թ. ներառյալ, եթե տվյալ ամսվա հերթական մարման օրը վճարման ենթակա պարտավորությունը չի մարվել կամ մարվել է մասնակի:
Այս հնարավորությունից կարող են օգտվել հետևյալ խմբերում ներառված հաճախորդները.
• Արցախում փաստացի գործունեություն իրականացնող կամ գրանցված/ հաշվառված իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերերը, ինչպես նաև փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձինք,
• Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող այլ ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռնարկատերերը :
Եթե հանդիսանում եք ստորև ներկայացված խմբերից մեկում ներառված  ֆիզիկական անձ, ապա կարող եք օգտվել վարկերի գծով տրամադրվող մայր գումարի և տոկոսագումարների/սպասարկման վճարների արտոնյալ ժամկետից մինչև 31/05/2022թ. ներառյալ (արտոնություն չի տրամադրվում միայն այն հիփոթեքային վարկերի գծով, որոնք տրամադրվել են ԱՀ-ից դուրս գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, կառուցապատման համար, նաև այն հաճախորդների, ովքեր Արցախի Ներդրումային հիմնադրամից ստացել են մերժում աջակցության գծով).
Տեղեկացնենք, որ սույն առաջարկը գործում է վերոնշյալ հաճախորդների այն պայմանագրերի գծով,  որոնց ներքո առկա չէ վճարային պարտավորությունների կատարման կետանց, կամ կետանցն առաջացել է փետրվար ամսվա ընթացքում, ընդ որում` մարման արտոնյալ ժամանակահատվածը տրամադրվում է հետևյալ եղանակով.
• ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում պայմանագրի ներքո չվճարված տոկոսագումարը, սպասարկման վճարը և մայր գումարը կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա,
• օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում պայմանագրի ներքո հաշվարկված տոկոսագումարը և սպասարկման վճարը կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա, իսկ չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվի:
Սույն առաջարկից օգտվելու ցանկության ունենալու դեպքում անհրաժեշտ է Ամերիաբանկ ներկայացնել սույն առաջարկում նշված չափանիշներին համապատասխանելու փաստը հավաստող Բանկի համար ընդունելի փաստաթղթեր կամ հիմնավոր տեղեկություններ (եթե Բանկում արդեն առկա են պահանջվող տեղեկությունները/փաստաթղթերը, ապա դրանք կրկնակի ներկայացնելու անհրաժեշտություն չկա: Առաջարկի մերժման մասին Բանկին գրավոր տեղեկացում չներկայացվելու դեպքում առաջարկում նշված պայմանները կգործեն համապատասխանող հաճախորդների պարտավորությունների նկատմամբ):

02 май, 2022 | Все, Объявления | Return|
Сообщаем Вам, что Америабанк предоставляет возможность воспользоваться льготным периодом по выплате основного долга и процентов до 31.05.22 по взятым на себя кредитным обязательствам перед Банком*. в том числе, если обязательство, подлежащее уплате в очередной день погашения в данном месяце, не исполнено или исполнено частично.
Воспользоваться этой возможностью могут клиенты, входящие в следующие группы:
Юридические лица и индивидуальные предприниматели, фактически осуществляющие деятельность или зарегистрированные/зарегистрированные в Арцахе, а также физические лица с фактическим местом жительства,
Другие физические и юридические лица с центром жизненных интересов в Арцахе, индивидуальные предприниматели.
Если вы являетесь физическим лицом, входящим в одну из представленных ниже групп, вы можете воспользоваться льготным периодом погашения основной суммы и процентов/платы за обслуживание, предусмотренного для кредитов до 31.05.2022. в том числе (льгота не предоставляется только для тех ипотечных кредитов, которые были предоставлены на покупку, ремонт, строительство имущества за пределами Республики Казахстан, а также для тех клиентов, которые получили отказ в поддержке со стороны Арцахского инвестиционного фонда);
Юридическое лицо и индивидуальный предприниматель, осуществляющие фактическую деятельность или зарегистрированные/зарегистрированные в Арцахе,
Другое юридическое лицо с центром жизненных интересов в Арцахе, индивидуальный предприниматель1.
Доводим до вашего сведения, что данная оферта распространяется на договоры вышеуказанных клиентов, по которым отсутствует обязательство по просрочке платежа, либо дата просрочки возникла в течение февраля месяца, а льготный период для погашения предусмотрен в следующим образом:
в случае обязательств, подлежащих погашению по графику, невыплаченные проценты, плата за обслуживание и основная сумма по договору будут перераспределены на оставшийся срок погашения,
в случае овердрафта и кредитных линий проценты и плата за обслуживание, рассчитанные по договору, будут перераспределены в течение оставшегося периода погашения, и не будет применяться перераспределение невыплаченной основной суммы.
Если Вы хотите воспользоваться данным предложением, необходимо предоставить в Америабанк документы или достоверную информацию, приемлемую для Банка, удостоверяющую тот факт, что Вы соответствуете критериям, указанным в данном предложении (если Банк уже имеет требуемую информацию/документы, то повторно их представлять не нужно, условия, указанные в оферте, будут применяться к обязательствам соответствующих клиентов).
Совершение действий, направленных на акцепт настоящей публичной оферты (оферты) или обеспечение определенных ею условий, считается акцептом всех условий, определенных настоящей офертой (офертой).